1

Temat: Zakup Supermoto

Witam, Nazywam sie maciej, Mam 18 lat zawsze marzylem o motorze, Podobaly mi sie zawsze Crossy, i Supermoto, Moj tata mial niedawno Honde Transalp, Troszeczke na niej pojezdzilem, lecz byl to ciezki motor dla mnie, Chce zakupic pierwszy motor w swoim Zyciu, Ufam Marce Ktm, Bedzie to super moto, Obecnie jestem w irlandii, mam dobrze platna prace, i chce kupic Nowy motor z Salonu Ktm, Bylem na stronie Ktm ogladalem, Rozne motocykle z seri Supermoto, I nie wiem co wybrac, Nie wiem co bede uprawial na tym motorze ale mysle ze Freestyle, Najbardziej moja uwage zwrocil model, 660 SMC i Lc4 640, Na roznych filmach Freestyle widzialem ze maja taki metalowy stelarz na ogonie, Prosze mi wytlumaczyc jezeli mozna czy to sie montuje do ramy, Co ewentualnie mam zmienic w seryjnym motorze po zakupie? I prosze doradzic ktory wybrac?

2

Odp: Zakup Supermoto

Piszesz że byłby to twój 1-szy motocykl, a odrazu wyrywasz się na tak mocne motocykle i na freestyle, heh wiesz wydasz te ładne 34 tyś. zł wyjedziesz z salonu i żebyś się póżniej nie zdziwił ;/

Nie wiem gdzie będziesz kupował motocykl czy w Polsce czy w Irlandii ale jeśli masz problem z wyborem moto to umów sie w salonie na jazde próbną i sam dokonasz wyboru,musisz, dostosować motocykl do swoich UMIEJęTNOśCI !! !! !!

A jeśli chodzi o metalowy stelaż to jest on (zazwyczaj) własnej roboty i możesz go zamontować do tylnego błotnika ale nie wiem czy wogóle będzie ci potrzebny(chyba że baaardzo poważnie myślisz o Freestylu).Ale uwazam że to i tak będzie twój najmniejszy problem związany z twoim motocyklem.

Pozdrawiam

NovoPerformance.pl

carbon.na.allegro.pl
SM450RR!! #88

3

Odp: Zakup Supermoto

Chce kupic motor joz z zapasem mocy, itp Prosze doradzccie ktory wybrac... Bede go zakupywal w irlandii

4

Odp: Zakup Supermoto

Wybierz tego, ktory Ci sie bardziej podoba. Kazdy z motocykli, ktore wymieniles bedzie mial dla Ciebie duuuzy zapas mocy. Bierzesz jedne z najmocniejszych jednocylindrowcow.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

5

Odp: Zakup Supermoto

a powiedzccie jakie Crash pady kupic? oslony na sruby w kolach, czy zemienic pompe hamulvowa i zacisk, Tarcze??

6

Odp: Zakup Supermoto

Jezeli to Seryjne supermoto z salonu to narazie nic nie zmieniaj...Crash pady mozna zastapic kółkami od deskorolki.Crash pady chronia tarcze i zaciski.Pozatym bierzesz dosc mocne motocykle wystarczyla by Ci 450 bo nawet takimi scigaja sie na torach supermoto..wiec po co Ci wieksze ? wiecej mocy to nie znaczy lepiej sie jezdzi..dla CIebie to proponuje 450 maxymalnie i nie Ktm bo to syf ktory jest przereklamowany ;) narazie

SUZUKI RM-Z 450 NR - 38 :)

7

Odp: Zakup Supermoto

Czemu ktm to syf?? psuja sie czy co??

8

Odp: Zakup Supermoto

Taki sam syf jak cała reszta :) Myślę, że każdy ma jakieś swoje preferencje i pisanie że coś jest syfem a coś nie jest bez sensu. Kilku moich kumpli ma ktm'y, ja też mam i szczerze powiem, że jest ok. Występuje oczywiście kilka tematów do których można się przyczepić, ale do syfu jeszcze trochę brakuje :) Jeden woli ktm'a inny suzi ;)
pzdr

9

Odp: Zakup Supermoto

heh :) no racja racja :) pozatym Suzuki ma tansze czesci od Ktm-a.Prox robi podrobki do Suzuki.Jezeli orginalna czesc Japonska do Suzuki kosztuje 400 zl to prox robi za 200 zl.A Prox to nic innego jak japonia ;) to jak z Octavia i Passatem ;) Pozdro

SUZUKI RM-Z 450 NR - 38 :)

10

Odp: Zakup Supermoto

Ja myślę, że użytkowników KTM nie tyle bolą koszty części co ich fatalna dostępność na polskim rynku.

11

Odp: Zakup Supermoto

No wlasnie jestem z irlandii, i jest naprawde tego duzo na rynku, bede kupywal zupelnie nowa Ktm ;] wybralem ktm gdyz moj znajomy mi poradzil ze to mercedes wsrod, Motorow, a ojciec zawsze mi powtarzal Suzuki same Stuki :D

12

Odp: Zakup Supermoto

To porownanie z mercedesem to raczej na niekorzyść ktm'a ;)

13

Odp: Zakup Supermoto

:) a jak to jest jak sie wywruce to owiewki sie nie polamia? Widzialem Crash Pady na sruby od Koł ale nie widzialem takich przykrecanych do ramy jak w scigaczach? robicie sami takie crash pady czy mozna je kupic? podacie linki do jakis sklepow w ktorych sie zaopatrujecie w sportowe czesci?

14

Odp: Zakup Supermoto

najlepiej zrobic samemu pare sztuk.rurke ok 0,5cm nagwintowana i do tego dwa kółka do deskorolki.w kółkach sa otwory i tam zakladasz nakretke i poprostu nakrecasz na ten drazek jak przelozysz przez ośke.Sluchaj z owiewkami jest roznie zalezy jak sie wywrocisz ale jak jestes poczatkujacym to pewnie nie raz Ci sie zdazy ale sprzet nie niszczy sie jak w Motocrossie..kupujesz nowy wjezdziesz w teren kamienie,konary motor opierasz o drzewo wiec w dziedzinach enduro i motocross nie da sie zadbac o wyglad motocykla..a na supermoto mozesz przeszlifowac plastiki oraz inne elementy.Polecam kupic wysokie buty oraz kombinezon ze skóry.Pozdro

SUZUKI RM-Z 450 NR - 38 :)

15

Odp: Zakup Supermoto

Tak tak na kombinezon, buty, rekawiczki i kask nie bede oszczedzal, Ok Crash pady na oski to joz wiem, a co z crash padami zamontowanymi do ramy?? takich jak w scigaczash? Mozesz mi pdoac link do sklepu gdzie moge sie zaopatrywac w takiego rodzaju sportowe akcesoria? ( Sportowe Tarcze hamulcowe, Hamulce, Klocki itp) Dzieki z gory :)