1

Temat: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

Wiitam!

Założyłem dziś zacisk 4 tloczkowy brembo, przewód w oplocie Hel- i pompe brembo, zestaw na tarczy 320mm i nie wiem jak u Was to działa ale muj hamulec jest "Gąbczasty" w sumie hamuje ale to nie jest to czego num oczekiwał... jak wciskam klamke to pierwszy Powiedzmy centymetr nie ma reakcji później coraz lepiej ale i tak klamka do chodzi do końca. O Stopie zapomnij , koło uniesie się o jakieś 10 cm...

Ogólne wrażenie jak by byl zapowietrzony...ale pompowalem go prawie 2 h... wtłaczałem płyn strzykawą uzuełniałem , zasysałem i ch... wie co jeszcze...

Co może być przyczyna?

czy może w tych zaciskach gdzies zbiera się powietrze i trzeba to jakoś usunąc ??

Pozdro i dzięki za pomoc!!

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

2

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

adodam ze to nie wina zacisku, pompy , bo mam 2 zestaw i jest tak samo, przekładałem różne czasci, zacisk A z pompa A, zacisk B z pompa A, zacisk B z pompa B i tak do usranej smierci...

Efakt ten sam

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

3

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

jakbyś miał za małej średnicy pompę , takie objawy miałem po założeniu czterotłoczkowego zacisku współpracującego z orginalną pompą enduro fi 11mm, hamował ale nie aż tak

4

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

tak tylko jedna pompa jest z od seryjnego zacisku Ducati Monster ( jeden zacisk, tarcza 320 mm, i ta moja pompa) druga pompa i zacisk od huski sm 610....

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

5

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

A w jakim stanie masz klocki? Ja ostatnio mialem takie lipne klocki w KTM z tylu, ze nie dosc ze starly sie po 300 km to prawie wcale nie hamowaly.
Moze tarcze masz w jakims syfie?

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

6

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

klocki Lucas, tarcza odtluszczona, zreszta to nie chodzi o samo hamowanie a o moment w  którym bierze... poprostu jest za miekki i brac zaczyna na samym koncu. zdaje mi sie ze powinno brac od polowy.

zastanwiam sie bo moze byly babelki drobniutkie jak pobieralem strzykawka , takie prawie ze nie widoczne :)

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

7

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

Mam tak samo u siebie "efekt hebla z gąbki", raz potrafie cisnąc do konca az o kierownice zapiera, a raz wystarczy delikatnie jak pod pompuje przed hamowaniem. Mam fabrycznie zacisk brembo 2 -tłoczkowy, pompe brembo oryginalna, zwykły przewód i tarcze 320.
Mam jeszcze jeden problem, tłoczki nie chcą sie wystarczająco chowac i klocki trą o tarcze dosyć mocno. Prowadnice zacisku są nasmarowane wiec pływac powinien bez problemu.

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990

8

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

mi klocki od tarczy odchodza ale nie dochodza jak trzeba :D

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

9

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

a może pompa jest zużyta i nie ma właściwego ciśnienia ;>?

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

10

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

Wiem wiem kapuje po prostu sie dołączyłem z dodatkowym problemem :)

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990

11

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

wlasnie zmienialem pompe i bylo dokladnie to samo

zmienialem zacisk i to samo itd

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

12

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

Jutro zobacze na innej pompie, i bede próbował odpowietrzyć po różnymi kontami zanim założę na właściwe miejsce.

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990

13

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

to jeśli fi pompy odpowiednie a łapie głęboko to powietrze gdzieś na trasie jak nic, pompa zużyta by ciekła

14

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

wlasnie moze sie poduszka zrobila gdzies , moze nie ucieklo z zacisku itp

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

15

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

a nie masz odpowietrznika na pompie? (oprócz tego na zacisku)