16

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

hmmmm
nie wiem
chyba nie

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

17

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

tegma napisał/a:

od seryjnego zacisku Ducati Monster ( jeden zacisk, tarcza 320 mm, i ta moja pompa) druga pompa i zacisk od huski sm 610....

To w supermoto nie będzie raczej dobrze hamowało! Przerabiałem podobny temat i ta pompa za słabo pompuje... Pożycz od kogoś pompę od jakiegoś sporta i zobaczysz że wtedy hamuje dobrze tylko dozowalność będzie kiepska... Ja już zbieram na pompę od SMRa ;) 

#45
P_anowie
Z_abijajacy
M_arzenia

18

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

no tak, ale w ducati monster hamuje :) i nie jest gabczasty hamulec, tak samo w husce...

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

19

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

masz pod spodem na pompie średnicę? bywa odlane 16, 13, 11 itp, rozumiem że pompa i zacisk jest z tego samego monstera, nie pompa od M600 z jedną tarczą a zacisk od takiego z dwoma?

20

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

tegma napisał/a:

no tak, ale w ducati monster hamuje :) i nie jest gabczasty hamulec, tak samo w husce...

Sam tego nie rozumiem, ale tak już jest... Tak jak Ty przełożyłem cały komplet z monstera (zacisk+pompa) i to nie hamuje.

#45
P_anowie
Z_abijajacy
M_arzenia

21

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

no dobra ale teraz jest zestaw od sm 610 i tez nie hamuje
jest dokladnie tak samo (zaciski sa takie same, pompa jest inna, taka z kółeczkiem do regulacji jak w sportach)

tak zestaw jest z monsteraz 600 drugi z huski sm610

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

22

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

to ja już nic nie wiem, musisz wezwać egzorcystę chyba

23

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

No to jak wymieniasz i pompę i zacisk i jest to samo, to myśle, że czas wymienić przewód, bo imho nie ma innej opcji, że gdzieś puszcza :) Albo coś z tarczą nie tak. Więcej słabych ogniw nie widzę... No może jeszcze płyn możesz spróbowac nalać lepszy.

Łukasz "Dragilla" Sacha #17

24

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

nalałem i dot 5.1 ( pierwszys raz)  i pozniej zmienilem na dot 4 bo myslalem ze to przez to... przewod jest nowy hel-a w oplocie

tez sie zastanawiam ze moze ma jakas wade...

egzorcyste wezwalem -Jarka :) notabene zawodowiec od hamulców :D

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

25

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

przewód w oplocie ma sztywną teflonową rurkę jako nośnik i z natury nie ma wad chyba że nieszczelność na łączach i wyciek, musi zatem być gdzieś bąbel w układzie, proponuję zdemontoać całość, zamiast tarczy wsadzić między klocki stalowego schaba i odpowietrzać we wszelkich pozycjach tak by bąbla wygonić, i czy na pewno nie masz odpowietrznika na pompie (typowe w radialach) ???

26

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

Ja uważam, że ta pompa jest za słaba do supermoto.

#45
P_anowie
Z_abijajacy
M_arzenia

27

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

a jaka powinna byc do supermoto?? jakie parametry itd... ?? np brembo radialna

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

28

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

Jak pompa jest od kompletu z zaciskiem to powinna dobrze działać. Pompę bez odpowietrznika można odpowietrzyć luzując mocowanie przewodu hamulcowego (procedura taka jak przy odpowietrzaniu zacisku tylko nie zakłada się wężyka bo nie ma na co a owija szmatką żeby nie opryskać wszystkiego dookoła) Klocki masz nowe czy stare?

29

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

klocki mam i nowe i stare zależy w którym zacisku....

czyli jak , zaciskam klamke i luzuje przewód ?

tak , że poleci płyn przy srubie? a nie pójdzie wtedy powietrze do zacisku znowu i tak do usranej smierci ? :)

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

30

Odp: Nowy Hamulec - PROBLEM... POMOCY

zaciskasz klamkę, luzujesz przewód na ułamek sekundy tak żeby klamka wpadła i wypluło płyn, zakręcasz, pompujesz i znowu. 3 razy powinno wystarczyć jeżeli to wina powietrza w pompie.



A o klocki pytałem bo mi się zdażyło je zgrzać i się wygięły :) dla pewności sprawdź czy nie ma szczeliny po złożeniu klocków blachami do siebie