16

Odp: Problem z oponą

nie to jest fajne co jest fajne tylko co sie komu podoba:)

17

Odp: Problem z oponą

jeszcze trzeba brać pod uwagę szerokość felgi i wachacza, na jednej feldze się dobrze ułoży na innej źle w jeden waczacz wejdzie bez problemu a w inny się nie mieści

18

Odp: Problem z oponą

Materka napisał/a:

jeszcze trzeba brać pod uwagę szerokość felgi i wachacza, na jednej feldze się dobrze ułoży na innej źle w jeden waczacz wejdzie bez problemu a w inny się nie mieści

W KTM'ach SM generalnie opony 160 sportowe, a zwłaszcza turystyczne mają bardzo mało miejsca do łańcucha lub o niego ocierają. Dunlop Mutant również mieści się bez problemu bo jest odpowiednio skonstruowany. Podejrzewam, że inne opony projektowane pod supermoto również podejdą bez późniejszego ocierania.

---
KTM LC4 690 SMC R 2012, Husqvarna TE610/SM 1993
części zamienne - multimoto@o2.pl

19 Ostatnio edytowany przez tabul (2012-05-23 22:05:02)

Odp: Problem z oponą

policho zastanów się nad tym co napisał Materka ! są różne szerokości felg 17 calowych ! a k73 kupiłem nowe, pojeźdździłem i stwierdzam podobnie jak inni że do 15 stopni cokolwiek ta opona trzyma, powyżej łysy dunlop jest sto razy lepszy, a k73 jedynie piszczy zamiast się kleić, zachowuje się jak zimówka w aucie w lecie ;) Ponadto na łysych dunlopach motocykl szedł do 150 prosto jak przecinak, a niestety na wyważonych k73, z tego co pamiętam od 100 do 120 szimi:(

20

Odp: Problem z oponą

tabul napisał/a:

policho zastanów się nad tym co napisał Materka ! są różne szerokości felg 17 calowych ! a k73 kupiłem nowe, pojeźdździłem i stwierdzam podobnie jak inni że do 15 stopni cokolwiek ta opona trzyma, powyżej łysy dunlop jest sto razy lepszy, a k73 jedynie piszczy zamiast się kleić, zachowuje się jak zimówka w aucie w lecie ;) Ponadto na łysych dunlopach motocykl szedł do 150 prosto jak przecinak, a niestety na wyważonych k73, z tego co pamiętam od 100 do 120 szimi:(

Lubię jak ktoś twierdzi, że opony nie da się używać bo jest do d...y. Jeździłem w Lublinie na K73 i nie narzekałem aż tak bardzo na przyczepność (na pół dnia jazdy kilka uślizgów przy wyjściach z zakrętów) jak na szybkie zużycie boków. Jedno ze zdjęć z tego właśnie wyjazdu
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cd60428e8e8dbccb.html]http://images42.fotosik.pl/378/cd60428e8e8dbccbm.jpg[/url]
Kiedyś kolega podjechał na stację i przy hamowaniu przednie koło wpadło w poślizg. Potem ponarzekał na opony, że jeździć się nie da bo śliskie i pojechaliśmy na winkle. Jakie było jego zdziwienie gdy wziąłem jego moto na próbę i śmigałem na kolanie jak na swoim. Wtedy zrozumiał, że opony nie są takie złe tylko trzeba umieć z nich korzystać.
K73 wężykują (to nie jest shimmy) z uwagi na miękka mieszankę, wysoki profil, złe ciśnienie w oponie lub złe ustawienia zawieszenia, albo i wszystko po trochu. Nie są to gumy wyścigowe tylko uniwersalne, więc nie wymagaj od nich, że w każdym terenie i na każdej drodze będą the best. K73 torowe są typowo deszczowe i inna jest mieszanka gumy.

Co do szerokości felg to rozrzut w oryginałach pod 160 nie jest duży i ma to nie wielki wpływ na szerokość gumy. Chodziło mi o zupełnie inną konstrukcję barków gumy pod SM, a co za tym idzie inną szerokość całkowitą opony.

---
KTM LC4 690 SMC R 2012, Husqvarna TE610/SM 1993
części zamienne - multimoto@o2.pl

21 Ostatnio edytowany przez tabul (2012-05-24 00:05:33)

Odp: Problem z oponą

jak dla mnie skoro na łysym dunlopie stopal wychodzi bez problemu, a na k73 pisk i zero przyczepności, to coś nie tak... teraz mam michelina na przodzie i też uważam że do najlepszych gum nie należy, tylko nie pamiętam jaki, za to z tyłu latam na jakimś continentalu contiforce coś tam sm, to mogę śmiało polecić;) zejście na kolano nie jest żadnym wyznacznikiem przyczepności, można przy spokojnej w miarę jeździe się tak mocno pochylić więc gdzie tu porównanie ?

apropos mi przednie koło wpada w poślizg przynajmniej z raz dziennie ;) (głównie przez pompkę od enduro, którą muszę jak najszybciej zmienić;)

22

Odp: Problem z oponą

tabul napisał/a:

a k73 kupiłem nowe, pojeźdździłem i stwierdzam podobnie jak inni że do 15 stopni cokolwiek ta opona trzyma, powyżej łysy dunlop jest sto razy lepszy, a k73 jedynie piszczy zamiast się kleić, zachowuje się jak zimówka w aucie w lecie ;) Ponadto na łysych dunlopach motocykl szedł do 150 prosto jak przecinak, a niestety na wyważonych k73, z tego co pamiętam od 100 do 120 szimi:(

potwierdzam... na winklach musialem odpuszczac bardzo bo tyl sie zlizgal. Jedyny plus byl taki, ze lepiej driftem sie lecialo.
Powyzej 110km/h shimma...  (suzuki DRZ400SM)
Jak dla mnie najgorsza guma na ktorej jezdzilem...
Zmienilem po sezonie na Dunlopa Mutant i calkiem inne doznania.. w winklach jak i w terenie.
dziekuje dobranoc :)

Huska 701 '17

23 Ostatnio edytowany przez tabul (2012-05-26 18:43:04)

Odp: Problem z oponą

tabul napisał/a:
michal_lc4 napisał/a:

Tam ktoś wyżej napisał "przeciągnij na szprychach..." Według mnie, wyjdzie z tego "dwuślad"

no wyjdzie wyjdzie, nikt nie pisał ze nie ;)

kwkm a czy myślałeś jak mocno trzeba moto położyć aby opona doszła do miejsca gdzie łańcuch ociera ?? jak dla mnie to zanim Ci się uda, będziesz szlifował już podnóżki ;) nie wiem czy dobrze to sformuowalem ?

jednak się myliłem... ostatnio przejechałem po piachu i teraz ładnie widać dokąd się pochylam na zakrętach...  dziś przypadkiem przy mocnym pochyleniu, na pasach straciłem przyczepność, akurat w lewo i ładnie widać na oponie jak doszła do krawędzi;)

Więc mogę jednoznacznie stwierdzić że smar z łańcucha nie przyczynia się do większego uślizgu ;) Jednak dziś przed przejażdżką nie smarowałem łańcucha, więc opona nie była jakoś mocno usmarowana ;)
[url=http://imageshack.us/photo/my-images/534/20120526032.jpg/]http://img534.imageshack.us/img534/6740/20120526032.jpg[/url]
[url=http://imageshack.us/photo/my-images/641/20120526031.jpg/]http://img641.imageshack.us/img641/9207/20120526031.jpg[/url]

na dole po prawej widać resztki piachu na oponie, więc tam uślizg nie doszedł;)

24

Odp: Problem z oponą

Umył byś go czasem ;D

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

25 Ostatnio edytowany przez tabul (2012-05-26 19:18:47)

Odp: Problem z oponą

Koso napisał/a:

Umył byś go czasem ;D

hehe, dziś już prawie, prawie doszło do mycia, ale jak zobaczyłem na stacji kolejkę to odpuściłem i pojechałem dalej ;) więc może kiedyś...