1

Temat: Delikatne popiskiwanie

Witam od jakiegoś czasu zaobserwowałem że motocykl na wolnych obrotach delikatnie "popiskuje" przy wyższych to znika . Nie stracił mocy, zagina dalej tak samo. Od czasu wydmuchania uszczelki od strony sprzęgła "popiskuje". Pisk jak na mój słuch jest przy głowicy . Co to może być ? Proszę o pomoc ;] Pozdro.

Było KTM LC4. Obecnie klasyk z1100. Brak kasy na SM :(

2

Odp: Delikatne popiskiwanie

Myszy?

A tak serio to piszczą np. zacierające się łożyska..

3

Odp: Delikatne popiskiwanie

SFMario dokładnie jak piszesz, Walec  bierz się za łożyska wałka bo lubią się rozsypywać...

4

Odp: Delikatne popiskiwanie

w piatek kolega pokazywal mi jak wyglada tlok po tym jak rozlecialo sie lozysko walu. nie moglem zrozumiec jakim cudem czesci lozyska wbily sie w gorny pierscien nie uszkadzajac dolnego ;)

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

5

Odp: Delikatne popiskiwanie

Mi ostatnio posypalo sie lozysko w piescie tylnej. Hiroszima:D Dobrze ze udalo mi sie piaste ocalic.

6

Odp: Delikatne popiskiwanie

Drogie są takie łożyska? Macie może do załatwienia po taniości?;]

Było KTM LC4. Obecnie klasyk z1100. Brak kasy na SM :(

7

Odp: Delikatne popiskiwanie

Za dobre łożysko SKF zapłacisz z 20-25zł
Za gorsze (nie polecam) z 10-15zł
Simering to jakieś 8zł

Ceny zależne od sklepu.
Najlepiej wybrać się do sklepu/hurtowni i kupić na miejscu. Przez neta się chyba raczej nie opłaca.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

8

Odp: Delikatne popiskiwanie

to drugie trochę droższe, jak robiłem w jakimś lc4 540, to za komplet japońskich łożysk coś koło 100zł zapłaciłem ;)

9

Odp: Delikatne popiskiwanie

Czyli mam szukać łożysk na wałek rozrządu? Dobrze zrozumiałem ;]?

Było KTM LC4. Obecnie klasyk z1100. Brak kasy na SM :(

10 Ostatnio edytowany przez SFMario (2012-05-15 12:07:26)

Odp: Delikatne popiskiwanie

Zanim zaczniesz szukać, najpierw zdiagnozuj usterkę :)

W tym wypadku trzeba zdjąć pokrywę zaworów, pompę wody i  odkręcić: dźwigienki, napinacz, koło zębate napędu wałka, zdjąć łańcuch i wtedy wyjąć wałek, łożyska i ocenić ich stan.

Mogłem coś pomerdać z kolejnością ale nigdy nie rozbierałem innego endżina niż w XR600R.


Edit.

Co do łożysk to polecam (zalecam) do głowicy tylko NTN.
Tanio nie będzie ale masz gwarancję że będą wykonane z odpowiednich materiałów a co za tym idzie będą trwałe :)
Hurtownie często zdzierają skórę, polecam szukać online.


joł

11

Odp: Delikatne popiskiwanie

[url]http://www.youtube.com/results?search_query=ktm+engine+rfs+sonic&oq=ktm+engine+rfs+sonic&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=youtube-psuggest.3...396.72878.0.73273.16.16.0.0.0.0.2415.18345.2-2j1j0j1j9-7.11.0...0.0.E4SGSMTTDuc[/url]

ten Pan pokazuje co nieco

#666
EXC 525 : XTZ 660 : TXT 250

12

Odp: Delikatne popiskiwanie

Posłuchałem jeszcze troszkę silnika i tak pisk jest z prawej strony okolice głowicy. Popiskuje wraz z obrotami (kiedy następuje spalanie mieszanki słychać pisk ) czyli nie jest cały czas. Zaś z lewej odniosłem wrażenie (może to tylko urojone :]) że chodzi głośniej od prawej. Jeżeli jest ktoś z Gdańska albo 3miasta co ogarnia Lc4 (ew. mechanik godny polecenia co nie będzie chciał góry złota) żeby zobaczyć sprawdzić. Niestety nie mam żadnych narzędzi, bo wszystkie zostały w Olsztynie ;]

Było KTM LC4. Obecnie klasyk z1100. Brak kasy na SM :(

13

Odp: Delikatne popiskiwanie

lewa będzie chodziła głośniej od prawej bo tam jest łańcuszek rozrządu, a z tym piskiem to ciężko gdybać....

14

Odp: Delikatne popiskiwanie

Walec przestań słuchać tylko daj do zrobienia, samochodowy mechanik też to ogarnie, to nie jest czarna magia !!!!

15

Odp: Delikatne popiskiwanie

Nie ma kasy na mechaników sam to zrobię tylko muszę mniej więcej wiedzieć czego szukać ;]

Było KTM LC4. Obecnie klasyk z1100. Brak kasy na SM :(