16

Odp: Delikatne popiskiwanie

a wiesz jak zdiagnozować czy łożyska są do wymiany ? w ogóle gdzie szukać, co sprawdzić ?

17

Odp: Delikatne popiskiwanie

No wiem jak łożyska zdiagnozować. Znaleźć też dam radę ;] Ale jutro podjadę do serwisu żeby mechanik posłuchał silnika może coś powie i jak za nieduża kasę zrobi to mu zostawię maszynę ;]

Było KTM LC4. Obecnie klasyk z1100. Brak kasy na SM :(

18

Odp: Delikatne popiskiwanie

Witam motocykl rozebrałem (w końcu czas się znalazł ) i łożyska na wałku są w dobrym stanie . Zauważyłem że zabezpieczenie od łożyska wypadło (może od tego te piski)  na wałku tyle że mogło spaść podczas demontażu pokrywy. Teraz mam pytanie czy na wałku rozrządu przy krzywce od zaworów wydechowych element numer 42 na foto może być luźny ?? Nie obraca się luz jest góra -dół . [url]http://img88.imageshack.us/img88/3600/ktm.gif[/url]

Było KTM LC4. Obecnie klasyk z1100. Brak kasy na SM :(

19

Odp: Delikatne popiskiwanie

To jest element automatycznego dekompresatora. Faktycznie siedzi na wałku z lekkim luzem i powinien pracować gora-dół, ale dopiero "przy pomocy" a nie sam z siebie (ma sprężynkę, która ma go wypychać w konkretną stronę). Przy wciskaniu od strony sprężyny powinien lekko sprężynować, z momentem blokowania się.

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

20

Odp: Delikatne popiskiwanie

Walec napisał/a:

Witam motocykl rozebrałem (w końcu czas się znalazł ) i łożyska na wałku są w dobrym stanie . Zauważyłem że zabezpieczenie od łożyska wypadło (może od tego te piski)  na wałku tyle że mogło spaść podczas demontażu pokrywy. Teraz mam pytanie czy na wałku rozrządu przy krzywce od zaworów wydechowych element numer 42 na foto może być luźny ?? Nie obraca się luz jest góra -dół . [url]http://img88.imageshack.us/img88/3600/ktm.gif[/url]

a jak Ty diagnozujesz dobry stan łożysk ?? tak z ciekawości pytam;)

21

Odp: Delikatne popiskiwanie

Jak się kręcą czy są luzy na nich na boki . A potem mechanik obejrzał i powiedział że są git.;]

Było KTM LC4. Obecnie klasyk z1100. Brak kasy na SM :(

22

Odp: Delikatne popiskiwanie

Okazało się że pękła sprężynka od sprzęgła rozrusznika ;] Z czego najlepiej ją dorobić ? Wziąłem sprężynkę od simmeringu z lag od goldwinga ale okazała się za mała i pękła po chwili ;] Pozdro

Było KTM LC4. Obecnie klasyk z1100. Brak kasy na SM :(