1

Temat: Czy ogarne ktm 525 exc?

Potrzebuję porady czy, ewentualnie na co zmienić drz 400 sm

Jako posiadacz wyżej wymienionego "motura" po około 2 miesiącach mam chęć wymienić moto na coś innego(powody są niżej), aktualnie w głowie siedzi mi ktm wymieniony w temacie ale boję się czy dam rade go okiełznać :/

(tutaj będzie herezja o jeździe w terenie)
Głównym powodem wymiany jest ostrzejsza jazda na kostkach w terenie - podjazdy pod zbocza itp. Niestety drza słabo się spisuje pod moją masą około 105 kilo+pełny rysznsztunek terenowo bojowy sprawiaja że cięzko mi nadążyć za kumplami. Podjazdy pod zbocza też nie są specjalnie lubianie przez moją suzi :) A ja znów nie lubie jej podnosić bo po każdym upadku jakaś coraz cięża się robi, chyba piach gdzieś zbiera... ;)

Dziś szalałem na kumpla yamaszce wr250f i dla mnie szok, moto samo jedzie, skręca jak ze wspomaganiem, wybacza błędy, wstaje do pionu po dodaniu gazu, a drz niestety nie jest tak przyjemna i łatwa w prowadzeniu :(

I teraz najważniejsze - chcę nadal pozostać przy zabawie supermoto :) dlatego szukając co nieco zastanawiam się na 525 exc + koła supemoto + koła enduro

Głównie bym śmigał supermoto, brudasy to mniej więcej co sobote na żwirownie i raz na miesiąc lub dwa wyjazd w jakiś ostry teren.

Czy może być jakiś lepszy wybór? - nie liczę opcji z posiadaniem różnych moto bo to nie wchodzi w gre :)

Powody wyboru KTMa 525
- z tego co poczytałem to teoretycznie ma dobrą żywotność ze względu na stosunek mocy  do pojemności
- podobno nie jest aż takim bydlakiem jak go malują - moc w zakresie 48-56 koni w zależności od pomiarów
- dobranie odpowiednich zębatek powinno zmniejszyć agresywność z pozostawieniem zapasu mocy
- wydaje mi się że powinien dobrze ciągnąć na zębatkach drogowych w terenie, w sensie bez wiekszego dławienia ;)

Co radzicie?

SUZUKI DRZ 400 SM K6 ---> KTM 525 EXC SM

2 Ostatnio edytowany przez tabul (2012-05-12 22:52:16)

Odp: Czy ogarne ktm 525 exc?

dasz radę bez problemu ;)  manetka oprócz położenia min i max, działa w pełnym zakresie ;) tylko pamiętaj że 250 crossowa 4t jest dużo lżejsza od dzrta i ma zupęlnie inne przełożenia, nie tylko zębatki ale i skrzynia, tam max jest coś koło 100km/h, mi też w offroadzie dużo lepiej się śmiga 250 4t, bo 450 4t jest za mocna i ciężko ją ogarnąć, ale na asfalcie za to 450 już jest dla mnie słaba ;)

3 Ostatnio edytowany przez snowboarder (2012-05-12 22:57:57)

Odp: Czy ogarne ktm 525 exc?

tabul napisał/a:

dasz radę bez problemu ;)  manetka oprócz położenia min i max, działa w pełnym zakresie ;) tylko pamiętaj że 250 crossowa 4t jest dużo lżejsza od dzrta i ma zupęlnie inne przełożenia, nie tylko zębatki ale i skrzynia, tam max jest coś koło 100km/h

to wiem, a różnica w wadze to jakoś niecałe 30kg :)

SUZUKI DRZ 400 SM K6 ---> KTM 525 EXC SM

4

Odp: Czy ogarne ktm 525 exc?

ogarniesz myślę spokojnie ja się przesiadłem z f4 i daję radę

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

5

Odp: Czy ogarne ktm 525 exc?

Ja natomiast myślę że, jak na szosę, to nie masz się czego obawiać, jednak teren/tor nie wyobrażam sobie jazdy 525. Oobiście mam yz 450 f i na brudasach w offie jej nadal nie ogarniam, mimo iż 5ty sezon ujeżdżam. Kumpel ma yz 250 f i mogę z nią robić wszystko-poręczna, przewidywalna i wiele wybacza.

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

6

Odp: Czy ogarne ktm 525 exc?

W terenie do 525 trzeba miec respekt, no chyba ze masz naprawde mocne ręce, i posture zapaśnika to dasz sobie rade i bedziesz miał sporo zabawy na podjazdach, wiem sam po sobie :) a w SM mocy nigdy nie jest za duzo wiec tym bardziej ci polecam bo tez jezdziłem 525sm

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)

7

Odp: Czy ogarne ktm 525 exc?

snowboarder zapomniałeś dodać jakie jest twoje doświadczenie z motocyklami z uwzględnieniem terenu

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba

8 Ostatnio edytowany przez snowboarder (2012-05-13 11:25:48)

Odp: Czy ogarne ktm 525 exc?

figiel napisał/a:

snowboarder zapomniałeś dodać jakie jest twoje doświadczenie z motocyklami z uwzględnieniem terenu

raczej małe(nie licząc różnorodnych wiejskich sprzętów kaskaderskich to około 2 miesiące na teren i droge) ale na tyle wystarczające aby powiedzieć że drz się nie nadaje dla mnie a na wr250 czułem się jak ryba w wodzie bez walki z motocyklem - do samej jazdy po leśnych/polnych szlakach drz jest ok ale już przeskoczyć nad kłodą/kamieniem/strumykiem/dziurą czy zrobić jakieś większe/trudniejsze podjazdy to jest kiepsko. Nawet myślałem nad wymianą gaźnika, tuningu zawieszenia itp ale kilka osób mi to odradziło ze względu na koszty - taniej, lepiej, praktyczniej będzie dobór innego sprzęta

Decyzja podejmowana jest też pod wpływem presji społecznej :) Po komisyjnym teście drz przez doświadczonych endurowców powiedzieli że jeśli chce z nimi jeździć/nadążać to muszę zmienić moto bo to się nie nadaje. Zawieszenie było strojone i testowane przez pół dnia w grupie ale cudów nie ma :/

SUZUKI DRZ 400 SM K6 ---> KTM 525 EXC SM

9

Odp: Czy ogarne ktm 525 exc?

Nie wiem czy o to ci chodzi ale 525exc nie będzie tak poręczny jak yzf 250.
Oczywiście będzie lepiej niż na drz, ale będzie czuć masę.
Już przez to przechodziłem, próbowałem jeździć różnymi hardendurakami po torach motocrossowych, ale stanęło na tym, że potrzebuje drugi motocykl.
Może 2t 250 yz 250 podołałaby i w terenie i na szosie, nic innego mi nie przychodzi do głowy.

http://www.bikepics.com/members/cichy929/
CRF 490 sumo & CRF 250 MX

10 Ostatnio edytowany przez snowboarder (2012-05-13 12:29:11)

Odp: Czy ogarne ktm 525 exc?

cichy napisał/a:

Nie wiem czy o to ci chodzi ale 525exc nie będzie tak poręczny jak yzf 250.
Oczywiście będzie lepiej niż na drz, ale będzie czuć masę.
Już przez to przechodziłem, próbowałem jeździć różnymi hardendurakami po torach motocrossowych, ale stanęło na tym, że potrzebuje drugi motocykl.
Może 2t 250 yz 250 podołałaby i w terenie i na szosie, nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Poręczność to swoją drogą ale yzf to supełnie inna bajka, ona to nawet lżejsza i poręczniejsza od WRki :D a różnica między 525 a drz to jakieś 20-25 kilo z pewnie niżym środkiem ciezkości w ktmie.

2T nie chce bo dziwnie się tym jeździ :) a 2T 250 to chyba będzie taka sama(może większa) śmierć/moc jak 525

SUZUKI DRZ 400 SM K6 ---> KTM 525 EXC SM

11

Odp: Czy ogarne ktm 525 exc?

Jak na moje bierz to 525, z czasem się wjeździsz, duży chłop jesteś to tragedii nie będzie, a jak weźmiesz jakieś 250 to na drogę będzie za mało.

12

Odp: Czy ogarne ktm 525 exc?

oto chodzi ze 2T w 250 jest ostro poreczne poniewaz jest lekie i ma duzo mocy jest jeszcze 300 w 2T ciagnie od dołu i niewazy tyle ile 4T

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004

13

Odp: Czy ogarne ktm 525 exc?

daniel91x napisał/a:

oto chodzi ze 2T w 250 jest ostro poreczne poniewaz jest lekie i ma duzo mocy jest jeszcze 300 w 2T ciagnie od dołu i niewazy tyle ile 4T


tyle ze spalanie mieszanek  paliwowo olejowych jest dla kosiarek

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

14

Odp: Czy ogarne ktm 525 exc?

cross napisał/a:
daniel91x napisał/a:

oto chodzi ze 2T w 250 jest ostro poreczne poniewaz jest lekie i ma duzo mocy jest jeszcze 300 w 2T ciagnie od dołu i niewazy tyle ile 4T


tyle ze spalanie mieszanek  paliwowo olejowych jest dla kosiarek


dlaczego starzy oddali ci komputer :(

15

Odp: Czy ogarne ktm 525 exc?

a ja bym został przy dr-z i nauczył się porządnie nią jeździć.  bo jak teraz się przesiądziesz na coś mocniejszego to nie będziesz tego wykorzystywał w 100%  takie jest moje zdanie

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA