46

Odp: Polerowanie plastików - dokładnie zbiornika paliwa

gierwi napisał/a:

Plastikowe zbiorniki "oddychają", pracują itp. dlatego jest problem z malowaniem i oklejaniem. Okleiny powinny mieć dziurki.

A lakier w biedronke i będzie ok! :-)

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

47

Odp: Polerowanie plastików - dokładnie zbiornika paliwa

Hacker  kiedys opisywałem jak to robic [url]http://forum.supermoto.pl/topic16415-renowacja-plastikow-uporczywe-rysy-i-frendzle.html[/url] efekt 100%

Pracuję i żyję w Polsce dzięki bogu i rodzicom  było mnie stać na SX 520  :D  i na pamiętne REJU ...o i rinkon 680 .. to dzięki rodzicom i sąsiadce :D

48

Odp: Polerowanie plastików - dokładnie zbiornika paliwa

hacker33 napisał/a:

Dzisiaj spróbowałem z opalarką i ch..uj. Od opalarki zrobił się szorstki i ryski zamiast zniknąć to się powiększyły.
W święta jadę z koksem od początku.
Tym razem na koniec polecę pastą tempo lekkościerną i zobaczymy co wyjdzie.

za grubym papierem przeleciałeś

Pracuję i żyję w Polsce dzięki bogu i rodzicom  było mnie stać na SX 520  :D  i na pamiętne REJU ...o i rinkon 680 .. to dzięki rodzicom i sąsiadce :D

49

Odp: Polerowanie plastików - dokładnie zbiornika paliwa

Papier ścierny 2500 i pasta polerska to za grubo?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

50

Odp: Polerowanie plastików - dokładnie zbiornika paliwa

przypomniało mi się, że miałem wstawić fotkę.
Niestety zdjęcie nie oddaję tego, że polakierowana powierzchnia prezentuję się dużo lepiej, ale widać jak można to zdzierać plastrami.
P.S. będzie druga próba malowania tym razem zastosuję się do zasady hackera tzn. jak sam czegoś nie zrobisz to nie będziesz miał dobrze (chyba trochę to ubrałem w swoje słowa, ale hacker chyba nie będzie mi miał tego za złe : P)
A więc dzisiaj zaczynam matowić ( aż szkoda bo, żeby ładnie 2500 było to z 1,5h zeszło) nałożę podkład i jak nie odpadnie po tygodniu to zaczynam zabawę : P
http://img515.imageshack.us/img515/4530/dsc0344vn.jpg

51 Ostatnio edytowany przez Koso (2012-05-25 12:56:02)

Odp: Polerowanie plastików - dokładnie zbiornika paliwa

Czym moge spolerowac małe ryski na dziobie u siebie ? pewnie inni by na to uwagi nie zwrucili ale u mnie musi być perfect ;)

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

52

Odp: Polerowanie plastików - dokładnie zbiornika paliwa

Koso napisał/a:

Czym moge spolerowac małe ryski na dziobie u siebie ? pewnie inni by na to uwagi nie zwrucili ale u mnie musi być perfect ;)

Zależy jak głębokie. Jak na grubość lakieru to pasta polerska wystarczy, jak większe to papierem od 120 do 800 i malować bo najlepszy efekt po malowaniu bezbarwnym no i to jest trwały efekt, a pasta polerska jednak czasami się trzeba nią bawić, żeby utrzymać efekt.

53

Odp: Polerowanie plastików - dokładnie zbiornika paliwa

Niestety druga próba pomalowania baku zakończona niepowodzeniem, ale jest światełko w tunelu! ostatnio przeciąłem plastik mojego kata ( dokładnie ogon i zobaczyłęm, że na nim jest warstwa foli!) Pomysł jest taki, żeby taką folią okleić bak, jak orygialnie oklejają plastiki (bo ten plastik był właśnie oklejony oryginalnie z tym, że nie wiem jaka to firma, ale pewnie niedługo sprawdzę) Problemem jest jedynie dobranie dobrej do tego foli. Chyba przejadę się do jakiegoś zakładu graficznego i tam dowiem się czy znajdzie się coś takiego, jeżeli pomysł się uda może właśnie takie rozwiązanie okażę się dla mnie zbawianiem! : P