1 Ostatnio edytowany przez Bogdan (2012-04-29 02:10:55)

Temat: KTM LC4 640 proszę o poradę

Piszę zaraz po rejestracji-witam- można łatwo stwierdzić że sprowadził mnie tu problem.
W moim kacie jak pisałem LC4 640 przebieg ,, chyba 14000'' coś hałasuje - wiem ze przez sieć będzie trudno stwierdzić  ale spróbuje opisać , może to coś typowego a ja jestem ,,świeży''. Do rzeczy:

-problem wystąpił na ciepłym silniku przy próbie odpału raz jeszcze hałas towarzyszył już rozrusznikowi jakby coś tarło po obudowe , dodałem ciut gazu -dalej jazgota- minimalna przegazówka w celu usłyszenia problemu. Przestało. Wcześniej jedyny dzwięk niepokojący dobijał się ze sprzęgła - po wyciśnięciu cisza. Czasem uślizgnęło   na wysokich biegach .

-Koniec jazdy wracam-do domu ok 6 km . Cisza. Aż do momentu zakrętu przed którym przyhamowałem dodatkowo biegami. Hałas powrócił ale przeraził mnie i zgasiłem motor , do domu 3km. Odpalam hałas znowu , diagnoza -PRAWA STRONA- dotknąłem ręką dekla, prawie pewny ze to za nim rozgrywa się akcja.???? Lekka przegazówka CISZA dojechałem , a ze był wieczór, ciemno i w ogóle odpuszczam, ale temat wraca mi do głowy wiec szukam ale niczego sensownego  na moje dolegliwości nie znajduje.

- Dodam ze silnik chodzi równo i jedzie normalnie, oczywiście wracałem dość wolno na granicy ,, wibratora''

Z góry dzięki za sugestie-porady

2

Odp: KTM LC4 640 proszę o poradę

sprzegielko rozrusznika  .. kochane lc4 :d

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

3 Ostatnio edytowany przez Bogdan (2012-04-29 13:29:14)

Odp: KTM LC4 640 proszę o poradę

sprzęgło jednokierunkowe na rozruszniku - bendix- czy coś głębiej ?

1. Dlaczego to wycie powróciło podczas jazdy - bez używania rozrusznika-
2. Dziś znowu odpaliłem motor, cisza -oprócz sprzęgłą pisałem wcześniej- kilka prób gaszenia i odpalania i nic.   Złapał temperature. Odpalam i..... jest hałas-,wycie'' czy cóś. ;-) .Gdy występuje hałas , silnik zatrzymuje się natychmiast po zgaszeniu jakby go blokowało gdy go nie ma ,, dużo '' łagodniej.

Ok. Sprzęgiełko lecz punkt pierwszy mnie irytuje.

3.Dużo rozbierania ?

Wcześniej nie mówiłem jestem mechanikiem samochodowym już kilka ładnych latek-ale bez przechwałek ....zdaję sobie sprawę ze budowa jest ciut inna .
Moje doświadczenie z motorami jest mizerne-sprowadza się do wymiany sprzęgła w DR BIG 800 ,czyszczeniu gazników i synchrona w VIRAGO 750 po 5 latach leżakowania .OBA PRZYPADKI Z POWODZENIEM.

4 Ostatnio edytowany przez Bogdan (2012-05-04 21:43:05)

Odp: KTM LC4 640 proszę o poradę

No i mam blacha na magnecie się obluzowała.
Magneto do wymiany. Sprzęgiełko rozrusznika zreanimowane działa PERFEKT.

5

Odp: KTM LC4 640 proszę o poradę

Jak zreanimowałeś sprzęgiełko?Nowe wpadło?

6

Odp: KTM LC4 640 proszę o poradę

kemot napisał/a:

Jak zreanimowałeś sprzęgiełko?Nowe wpadło?

Bardzo prosta czynność- wymiana speżynki dociskającej + wygładzenie krawędzi ,,wałeczków'' smiga az miło słuchać.

7 Ostatnio edytowany przez kemot (2012-05-13 18:42:47)

Odp: KTM LC4 640 proszę o poradę

Bogdan napisał/a:
kemot napisał/a:

Jak zreanimowałeś sprzęgiełko?Nowe wpadło?

Bardzo prosta czynność- wymiana speżynki dociskającej + wygładzenie krawędzi ,,wałeczków'' smiga az miło słuchać.

Czy możesz coś więcej powiedzieć o tej czynności wygładzania wałeczków jak i skąd zaadoptowałeś ową sprężynkę?Jakie maiłeś objawy padającego sprzęgiełka?Naprawiłeś swoje SM?W jakich kosztach się zamknąłeś?