1 Ostatnio edytowany przez Koso (2012-04-15 15:40:23)

Temat: Długi okres reklamacji

Dokładnie jutro mijają 2 miesiące odkąd oddałem kask do reklamacji (popękany kołnierz szyjny)w moto-akcesoria.Miało to trwać 2 tygodnie.Są jakieś przepisy co do tego? czy jest możliwość zwrotu kasy?

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

2

Odp: Długi okres reklamacji

Chcesz zwrot kasy za kask? Może być ciężko, bo pewnie czas reklamacji nie jest większy niż 2-3tyg od daty zakupu.

Mała poprawka: odkąd*

READY TO >> TERROR

3

Odp: Długi okres reklamacji

a co jest napisane w karcie gwarancyjnej?
bo oddałeś kask na gwarancji tak?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4

Odp: Długi okres reklamacji

"ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej wprowadza wymóg szybkiego udzielenia odpowiedzi na reklamację. Niezależnie od tego, czy sama odpowiedź jest odmowna, czy też przychyla się do żądań konsumenta, powinna być udzielona w terminie 14 dni od daty wniesienia reklamacji.Jeżeli sprzedawca nie dotrzyma tego terminu, wtedy też uważa się reklamację za uzasadnioną. Żądania konsumenta muszą zatem być spełnione"

[url]http://www.prawnik24.pl/reklamacje.htm[/url]

wszystko zależy o tego co jest napisane w warunkach gwarancji danego produktu (tak jak pisze hacker)

***427***

5

Odp: Długi okres reklamacji

Kask kupiłem pod koniec kwietnia 2011,więc gwarancja jest.Później poszukam pudła i zobacze co tam pisze.

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

6

Odp: Długi okres reklamacji

oddales na gwarancji czy na rekojmi?

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

7

Odp: Długi okres reklamacji

Na gwarancje

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

8

Odp: Długi okres reklamacji

Dzisiaj dostałem meila
cześć wiadomości "Kask pojechał na naprawę do Włoch i z tego powodu czas oczekiwania na naprawę jest dłuższy"
a w tamtym tygodniu podczas rozmowy tel był w Niemczech
Pierwsza lepsza krawcowa by to zrobiła max w 2 dni...

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

9

Odp: Długi okres reklamacji

Moim zdaniem możesz spokojnie żądać zwrotu gotówki.Mają 14 dni na rozpatrzenie gwarancji i w Ciągu tego okresu mają Cie poinformować na piśmie na jakim etapie jet reklamacja i ile ma potrwać jeśli jest odsyłana do producenta ale nie 2 miesiące i dalej nic nie wiadomo.

10 Ostatnio edytowany przez vlo (2012-04-16 21:32:38)

Odp: Długi okres reklamacji

znaczy to tyle ze kask lezy w kartonie pod biorkiem ;) co gwarancja mowi na temat terminow realizacji gwarancji? wziales potwierdzenie zlozenia reklamacji/pokwitowanie?

ostrozniej uzywalbym slow typu "ktos cos musi". kask zostal oddany na gwarancji i nie ma to nic wspolnego z rekojmia (gwarancja-producent, rekojmia-sprzedawca). kask zostal oddany na gwarancji wiec wszystko zalezy od tego co jest zapisane w karcie gwarancyjnej.

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

11

Odp: Długi okres reklamacji

To że został oddany to ok.Ale mają na to 14 dni i muszą to potwierdzić pisemnie.

12

Odp: Długi okres reklamacji

Niestety ale na piśmie mam tylko zgłoszenie reklamacji, nie mam nic wspomniane o 14 dniach, bo już bym ich osobiście odwiedził(pytając się gościa co przyjmował poinformował że potrwa to do 2 tygodni), a teraz co do tego ile to potrwa to nie umieją na to pytanie odpowiedzieć.A co do tego co pisze w gwarancji to nie wiem, bo już tego nie mam.

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

13

Odp: Długi okres reklamacji

Ważne jest to co jest napisane w karcie gwarancyjnej.
Najczęściej jest w niej taki zapis; wady zostaną usunięte w czasie 14 dni od chwili zgłoszenia reklamacji...ale bardzo często w kolejnym punkcie jest napisane: termin ten może wydłużyć się z przyczyn niezależnych od gwaranta np: w związku z sprowadzeniem części z zagranicy

PS. kemot nie myl niezgodności towaru z umową z gwarancją ponieważ właśnie to robisz.

Wszystko więc rozchodzi się o zapis w karcie gwarancyjnej. Jeżeli nie zastrzegli w niej, że okres rozpatrzenia reklamacji może się wydłużyć z przyczyn niezależnych to możesz przedsięwziąć jakieś kroki.

Może poszukaj na necie warunków gwarancji tego producenta kasków.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

14

Odp: Długi okres reklamacji

hacker33 - często dodają, że są to dni robocze.
Co do drugiego punktu: ...moze się wydłużyć... to zazwyczaj dodają, że klient będzie o tym fakcie poinformowany. Inaczej możemy założyć, że termin nie ulega zmianie.
Pozdro, KorpOOz

15

Odp: Długi okres reklamacji

No więc tak w poniedziałek do mnie zadzwonią i będe miał nowy kask albo zwrot kasy.Wogóle nie wiedzą gdzie i co się z nim stało, a jeszcze pare dni temu dostałem meila że będzie prawdopodobnie w poniedziałek

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250