31

Odp: kopniak nie stawia oporu i nie mozna odpalic

Hacker, masz racje pod względem tego, że nie jest to zwykła wymiana sprężyn czy uszczelniaczy, tylko awaria podczas pracy silnika.
Warto sprawdzić czy coś więcej nie ucierpiało.

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

32

Odp: kopniak nie stawia oporu i nie mozna odpalic

Tak właśnie będziemy robić czyli zwalimy głowicę żeby obczaić resztę gratów.

33

Odp: kopniak nie stawia oporu i nie mozna odpalic

Przy składaniu,  dobrze jest posmarować   trzonek zaworu delikatnie  smarem,
wtedy zabezpieczenia  *przyklejają się*,  co znacznie  ułatwia ich montaż.

Husaberg FS650
663 944 902 sms
UK 07907566238

34

Odp: kopniak nie stawia oporu i nie mozna odpalic

Normalnie korespondencyjny kurs mechaniki silnikowej dla totalnie początkującego :)

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

35

Odp: kopniak nie stawia oporu i nie mozna odpalic

dobrze , niech grzebie , każdy kiedyś robił to pierwszy raz ;)  ...

i can do this .. here, hold my beer

36

Odp: kopniak nie stawia oporu i nie mozna odpalic

HEMP napisał/a:

dobrze , niech grzebie , każdy kiedyś robił to pierwszy raz ;)  ...

Masz racje, a na przyklad komentarze w stylu "jezeli masz takie pojecie o tym i o tamtym to lepiej sie do tego nie zabieraj" w niczym nie pomoga, a moim zdaniem sa nie na miejscu poniewaz nikt sie z kluczem w  reku nie urodzil.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

37 Ostatnio edytowany przez tabul (2012-03-13 11:00:57)

Odp: kopniak nie stawia oporu i nie mozna odpalic

Dzinkss napisał/a:
HEMP napisał/a:

dobrze , niech grzebie , każdy kiedyś robił to pierwszy raz ;)  ...

Masz racje, a na przyklad komentarze w stylu "jezeli masz takie pojecie o tym i o tamtym to lepiej sie do tego nie zabieraj" w niczym nie pomoga, a moim zdaniem sa nie na miejscu poniewaz nikt sie z kluczem w  reku nie urodzil.

zgadzam się, ja też się cały czas uczę, ale podstawy trzeba znać, logicznie myśleć i za pomoc używać serwisówkę a nie forum, generalnie sami nie chcecie kupować sprzętów robionych u ziutka w garażu a tu popieracie prawie remont głowicy robiony przez kogoś kto prawie nic nie ogarnia... pozdrawiam

38

Odp: kopniak nie stawia oporu i nie mozna odpalic

tabul napisał/a:
Dzinkss napisał/a:
HEMP napisał/a:

dobrze , niech grzebie , każdy kiedyś robił to pierwszy raz ;)  ...

Masz racje, a na przyklad komentarze w stylu "jezeli masz takie pojecie o tym i o tamtym to lepiej sie do tego nie zabieraj" w niczym nie pomoga, a moim zdaniem sa nie na miejscu poniewaz nikt sie z kluczem w  reku nie urodzil.

zgadzam się, ja też się cały czas uczę, ale podstawy trzeba znać, logicznie myśleć i za pomoc używać serwisówkę a nie forum, generalnie sami nie chcecie kupować sprzętów robionych u ziutka w garażu a tu popieracie prawie remont głowicy robiony przez kogoś kto prawie nic nie ogarnia... pozdrawiam

Wiadomo, że są rzeczy których można podjąć się samemu, a i są tez takie które wymagają dogłębnej ingerencji i naprawde trzeba mieć sporą wiedze i umiejetności, a żeby to wykonać. Ale trzeba też racjonalnie myśleć i zadać sobie następujące  pytanie: Czy ja jestem w stanie sobie z tym poradzić??? Jeżeli odpowiesz że tak to bierzesz klucz w łape i walczysz z danym tematem,a jeżeli stwierdzisz że nie jesteś w stanie tego samodzielnie wykonać i Cię to przerasta to po prostu oddajesz sprzęt do wyspecjalizowanego warsztatu, płacisz odpowiednie pieniążki i masz po sprawie. Ja podchodzę w ten sposób do tematu i ile mogę (będe mógł) to staram się robić  sam i w miare własnych możliwości. Pozdro

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

39

Odp: kopniak nie stawia oporu i nie mozna odpalic

Dzinkss napisał/a:

Ale trzeba też racjonalnie myśleć i zadać sobie następujące  pytanie: Czy ja jestem w stanie sobie z tym poradzić???

A potem życie to weryfikuje i (racjonalnie) mówimy sobie: "następnym razem będę już wiedział o tym, że ...." ;)
A znaczenie częściej (już nieracjonalnie): "<tu wstaw kolor> szajs znów się sypie" ;)
W PL jest już tylu utalentowanych mechaników, że strach motocykle w kraju kupować.

ja też się uczyłem na błędach (i wiem ile to kosztuje) - tylko starałem się przy tym sporo czytać, a nie pytać o każdą pierdołę.
I jak coś spieprzyłem to dlatego, że o czymś nie pomyślałem, a nie dlatego, że na forum ktoś mi źle doradził.
Jeśli ktoś pyta o każdą duperełę to nie jest to dobry znak, bo oznacza, że się nie zna i nie chce mu się nawet poszukać, pomyśleć, doedukować. I ma przez to okazję popełnić sporo błędów których istnienie nawet nie przyjdzie mu do głowy.

pzdr, Adam

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

40

Odp: kopniak nie stawia oporu i nie mozna odpalic

Gdyby ludzie nie byli tacy cwani to bym nie miał pracy:)
Ponad 80% napraw urządzeń które trafia do mnie na serwis to wynik napraw ludzi którzy myśleli, że dadzą radę. Ba! Czasami z pierdoły robią rzeźnię i wtedy zacieram rączki bo zamiast np. regulacji ciśnienia co zajmuje 5 minut muszę wymienić pół urządzenia co kosztuje dużo...dużo...więcej.

Tabul też jest serwisantem z tego co pamiętam więc pewnie wie o czym mówię.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

41

Odp: kopniak nie stawia oporu i nie mozna odpalic

he jesteście nieźli. Pytam się co i jak i weryfikuje czy dam rade to sam zrobić czy nie. Chyba nikt z Was nie urodził się z wiedzą jak zdjąć sprężynę zaworową. Więc jak komuś się nie podobają pytania to niech tego nie czyta a nie odbiega od tematu bo przed komputerem każdy jest mądry.

42

Odp: kopniak nie stawia oporu i nie mozna odpalic

plaster220 napisał/a:

Pytam się co i jak i weryfikuje czy dam rade to sam zrobić czy nie.

Lepiej zweryfikuj czy dasz potem radę to wszystko poskładać ;)

plaster220 napisał/a:

przed komputerem każdy jest mądry.

No jak widać wcale niekoniecznie :D

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

43

Odp: kopniak nie stawia oporu i nie mozna odpalic

Poskładać poskłada na pewno. Należy tylko pamiętać, że czasami należy użyć specjalnych narzędzi.
Jeżeli się ich nie ma to warto je kupić lub pożyczyć (patrz figiel).
Jak się nie ma takiej możliwości to przejść się gdzieś do warsztatu aby albo to założyli czy też pomierzyli za 10zł czy kilka piwek.
Klucz dynamometryczny i ściągacz do zaworów to tutaj będzie podstawa.
Warto przy okazji sprawdzić szczelność zaworów i przy okazji je dotrzeć.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

44

Odp: kopniak nie stawia oporu i nie mozna odpalic

Rzeczywiście, można oddać do wyspecjalizowanego serwisu.
Np. do ASO, w którym "wyedukowany" mechanik nie potrafi dobrze poprowadzić linek gazu, lub przykręcić pokrywy airboksa bez zniszczenia gwintu.
Nie dziwcie się, że jestem przeciwny oddawaniu motocykla w obce ręce.
Wole uczyć się na własnych błędach niż aby taki mechanik uczył się na moim motocyklu, za moje pieniądze.

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

45

Odp: kopniak nie stawia oporu i nie mozna odpalic

a kto tu pisze o ASO ?? tam z reguły pracują najwięksi lenie;) i też mam takie opinie o KTM Wrocław...