1 Ostatnio edytowany przez czarnysm610 (2012-03-06 01:30:34)

Temat: Wheel Size do kół 17'' w 525 exc

tak jak w temacie, ma ktos ustawiony poprawnie WS(wheel Size) w swoim kacie? ja mam wpisana wartosc dla koła 21'' czyli 2205 i licznik przeklamuje o 5km/h przy 35 o 10km/h przy 70 itd, wiec pytanie brzmi jaka wartosc ustawic do koł 17'' zeby licznik pokazywal poprawnie? ewentualnie jak mierzyc ? bo wartosc 2205 to jest chyba obwod w milimetrach, nie mam kola 21'' zeby sprawdzic, tylko czy obwod kola z opona mierzyc czy po rancie? wie ktos cos?

525 EXC

2 Ostatnio edytowany przez Peka (2012-03-06 01:33:56)

Odp: Wheel Size do kół 17'' w 525 exc

[url]http://forum.supermoto.pl/topic17039-jak-zmienic-wielkosc-kol-w-liczniku-ktm.html[/url]
[url]http://forum.supermoto.pl/topic2797-zmiana-ws-w-ktm.html[/url]
[url]http://www.supermotojunkie.com/showthread.php?59201-ktm-computer-wheel-size-settings[/url]
WS= 1882 +/-

-----------------------------
XT500 -> 625SMC -> WR426 -> EXC200 -> Hornet 600 -> CBR 954RR -> Speed Triple 1200 RS

3

Odp: Wheel Size do kół 17'' w 525 exc

Dzieki! :)

525 EXC

4

Odp: Wheel Size do kół 17'' w 525 exc

Przyda się, ponieważ 220 które mi pokazuje to jakaś abstrakcja.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

5

Odp: Wheel Size do kół 17'' w 525 exc

czarnysm610 napisał/a:

Dzieki! :)

Prosze bardzo. ;)

-----------------------------
XT500 -> 625SMC -> WR426 -> EXC200 -> Hornet 600 -> CBR 954RR -> Speed Triple 1200 RS

6

Odp: Wheel Size do kół 17'' w 525 exc

jest dokładniejszy sposób bo 17 cali to nie wszystko liczy sie tez wysokosc opony, stopien jej zuzycia, cisnienie itp...
Najlepiej znalesc kawalek bardzo równego asfaltu, siadasz namoto, dróga odoba zaznacza jakas kreda linie z boku opony i w tym samym punkcie na ulicy. Nastepnie siedzac na moto podpychasz je albo przejezdzasz bardzo powoli tak aby przednie koło zrobiło 10 obrotów, najlepiej jak by to liczyła ta sama dróga osoba idaca z boku i obserwujaca koło. Jak juz przeturlasz sie o dystans 10ciu obrotów kola zatrzymujesz sie tak aby linia zaznaczona na oponie byla na dole kola tak jak to bylo na starcie i ten punkt zaznaczasz ponownie na ulicy. Mierzysz odległosc od pierwszego punktu do drógiego i dzielisz ja przez ilosc obrotów koła, w tym przypadku 10 i w ten sposób otrzymujesz cyfre która wprogramowujesz w licznik.
Poprostu ws to jest obwód koła i mozna go tez obliczac mierzac wysokosc kola mnozac ja razy x 3,14 ale sposób jaki podalem jest najdokładniejszy.

hybryda

7 Ostatnio edytowany przez HEMP (2012-03-06 22:30:45)

Odp: Wheel Size do kół 17'' w 525 exc

""""" jest dokładniejszy sposób bo 17 cali to nie wszystko liczy sie tez wysokosc opony, stopien jej zuzycia, cisnienie itp...
Najlepiej znalesc kawalek bardzo równego asfaltu, siadasz namoto, dróga odoba zaznacza jakas kreda linie z boku opony i w tym samym punkcie na ulicy. Nastepnie siedzac na moto podpychasz je albo przejezdzasz bardzo powoli tak aby przednie koło zrobiło 10 obrotów, najlepiej jak by to liczyła ta sama dróga osoba idaca z boku i obserwujaca koło. Jak juz przeturlasz sie o dystans 10ciu obrotów kola zatrzymujesz sie tak aby linia zaznaczona na oponie byla na dole kola tak jak to bylo na starcie i ten punkt zaznaczasz ponownie na ulicy. Mierzysz odległosc od pierwszego punktu do drógiego i dzielisz ja przez ilosc obrotów koła, w tym przypadku 10 i w ten sposób otrzymujesz cyfre która wprogramowujesz w licznik.
Poprostu ws to jest obwód koła i mozna go tez obliczac mierzac wysokosc kola mnozac ja razy x 3,14 ale sposób jaki podalem jest najdokładniejszy.""""""""
   





yyyyy.... poco cos robic 10 razy  by pozniej dzielic przez 10 ?  ...... jak 1 obr.kola to np. 0.8m to jak zrobi 10 obr.  to będzie 8m  i jak to podzieli przez 10 to bedzie  0,8m  ??  wiec poco pchac moto przez polowe miasta ? :)





ps.  sorki cos mi cytowanie padlo

i can do this .. here, hold my beer

8

Odp: Wheel Size do kół 17'' w 525 exc

Im więcej obrotów, tym większa dokładność i mniejszy błąd pomiarowy.

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

9

Odp: Wheel Size do kół 17'' w 525 exc

Dla lepszej dokładności! ;)

-----------------------------
XT500 -> 625SMC -> WR426 -> EXC200 -> Hornet 600 -> CBR 954RR -> Speed Triple 1200 RS

10 Ostatnio edytowany przez HEMP (2012-03-06 23:10:34)

Odp: Wheel Size do kół 17'' w 525 exc

wydaje mi się ze im więcej obr. tym większy błąd ...  np. pchanie nie po prostej --- łatwiej  w łape miarkę krawiecką i na stojaku (podnośniku) zmierzyć .

i can do this .. here, hold my beer

11

Odp: Wheel Size do kół 17'' w 525 exc

HEMP napisał/a:

wydaje mi się ze im więcej obr. tym większy błąd ...  np. pchanie nie po prostej --- łatwiej  w łape miarkę krawiecką i na stojaku (podnośniku) zmierzyć .

Mareklc4 wyjaśnił Ci, że liczy się też ugięcie opony. Na stojaku tego nie doświadczysz. Jak chcesz być mega dokładnym, to taką operację 10 obrotów koła, którą opisał Mareklc4, przeprowadzasz kilka razy i z użyciem statystyki (np. t-Studenta) wyliczysz wartość do wstukania w licznik, a smerfom z suszarkami wyjaśnisz dlaczego przekroczyłeś prędkość;)

12

Odp: Wheel Size do kół 17'' w 525 exc

przy takim  podejściu  konieczne jest ustawianie licznika przy nowej i starej oponie , przed i po porannej kupie - inna masa inne ugięcie opony

i can do this .. here, hold my beer

13

Odp: Wheel Size do kół 17'' w 525 exc

panowie podalem najdokładniejszy sposób a zeby bylo jeszcze dokładniej to mozna i 20 obrotów koła zrobic byle po prostej linji im wiekszy dystans tym dokładniejszy wynik wyjdzie.
Kto bedzie chcial ten skorzysta ja sam mam w dupie czy mi przekłamuje o 0,001 czy o 10km wiec wprogramowuje 1882.
pozdro

hybryda

14 Ostatnio edytowany przez fxrider (2012-03-07 14:13:52)

Odp: Wheel Size do kół 17'' w 525 exc

Obawiam się, że wzrost błędu pomiaru na tak długim odcinku zniweczy korzyści jakie miał dawać i efekt może być nawet odwrotny od zamierzonego (głównym problemem będzie utrzymanie cały przez czas idealnie równego toru jazdy na tak długim dystansie i potem dokładne zmierzenie tego). Z praktyki wiem, że już na jednym obrocie dokładność jest zadowalająca.
U siebie w LC4 z tego co pamiętam ustawiałem dla kół 17" jakieś 300-350mm obwodu mniej i potem ew. drobne korekty na podstawie GPSu. Odchyłka o 2-3 km przy 100km/h nie ma żadnego znaczenia praktycznego, ale jak ktoś się uprze to na podstawie GPSu można dojść z dokładnością do ok. 0.5km/h w ciągu 10 minut.

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

15

Odp: Wheel Size do kół 17'' w 525 exc

Przestawial ktos  WS w EXC525 04r? (duzy licznik) bo za nic nie moge dojsc do tego w serwisowce tez o tym nic nie ma

525 EXC