1 Ostatnio edytowany przez Bonczurski (2012-02-29 20:21:18)

Temat: Nasączanie filtra powietrza

Witam
Jak w temacie mam pytanie odnośnie nasączania filtra można użyć do tego zwykłego oleju silnikowego samochodowego bo mam baniak mobila półsyntetyka ze starego auta?
Filtr gąbkowy.

i ogólnie jak i czym czyścicie taki filtr i czym go nasączacie?

DR-Z 400SM K7

2

Odp: Nasączanie filtra powietrza

Kolego, no bój sie boga!!! Przeciez sa do tego odpowiednie srodki i preparaty, a nie jakis tam olej.. przeciez on ci nic nie da, tylko wszystko sie zalepi i tyle... Ja zawsze robie tak; mam dwa filtry, jeden zakładam, a drugi piore, susze i go jeszcze przedmucham powietrzem z resztek kurzu i drobin piach i jest gotowy do załozenia... jak sie poprzedni zabrudzi to wyciagam, nasaczam juz wyschniety i go zakładam. 10 minut i po robocie, a w wolnej chwili piore stary.. A i jeszcze zaraz po załozeniu nowego nasaczonego filtra odpalam moto i robie pare przegazówek, zeby sie ewentualny nadmiar preparatu rozszedł po filtrze...

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)

3

Odp: Nasączanie filtra powietrza

Nie bardzo.

Ja to robie tak. Wlewam do kubelka bardzo gorącą wodę plus taki miks: troche proszku do prania płynu do naczyń i brudpura(polecam ten srodek do czyszczenia czegokolwiek- absolutne mistrzostwo które mało kto zna). Zakładam gumowe rekawiczki wrzucam filtr do kubelka i ogniatam az sie wymyje. Potem w tych samych rekawiczkach biore filtr i nad rozlozona małą plastikowa torebka ze spozywczaka polewam filtr olejem Valvoline z puszki- nie za duzo(tani dobry i starcza na bardzo długo). Zawiazuje torebke i ją ugniatam.Po odkreceniu filtr jest ładnie  i równomiernie nasaczony. Rece czyste, podloga czysta, wszystko ładnie pięknie. A olej silnikowy możesz wlac na przykład do kosiarki albo oddać sąsiadowi....

4 Ostatnio edytowany przez domin159 (2012-02-29 21:45:32)

Odp: Nasączanie filtra powietrza

nie polecam zwykłego oleju. oleje przeznaczone do nasączania robią się bardzo kleiste i brud się do nich przykleja, nie wiem jak ze zwykłymi silnikowymi, może się okazać że będzie kałuża w airboxie. filtr myjesz w wodzie z płynem do naczyń. nie każdy olej się do końca zmyje ale brud schodzi ładnie. później wrzucasz filtr do torebki foliowej, wlewasz troche oleju do filtrów i ugniatasz sobie żeby się ładnie rozprowadził po filtrze, później niech 5-10 min poleży i można montować filtr.

ja używam takiego:

[url]http://www.sklep.motox.pl/rock-oil-olej-do-filtra-powietrza-1l-p-5384.html[/url]

dobry olej. butelka nawet na długo starcza.

http://www.youtube.com/watch?v=uteflmsM48A&feature=youtu.be

5

Odp: Nasączanie filtra powietrza

Podziękował ;) zrobię jak piszecie.
A z tym samochodowym tak mi do głowy przyszło bo słyszałem ze tak robią ale wolałem się upewnić.

DR-Z 400SM K7

6

Odp: Nasączanie filtra powietrza

1 pranko z cieplej wodzie z detergentem
2 suszenie
3 pranko w bezynie ( moze byc zwykla bezyna)
4 =2
5 robisz kilka "plam" z oleju do filtrow 
6 do foliowej torebki i ugniatanko az olej sie rozejdzie po filtrze
7 montaz

i can do this .. here, hold my beer

7

Odp: Nasączanie filtra powietrza

Ja mam olej do filtrów oraz olej w spray castrola polecam oba tylko dzieki sprayowi łatwiej nanieść tak jak inni pisza wyczyścić wysuszyć i nasączyć.

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004

8

Odp: Nasączanie filtra powietrza

Podłącze się pod temat. A jak czyścic filtr siatkowo-bawełniany z tym że bawełna jest między dwoma warstwami siatki aluminiowej i czy do nasączania mogę zastosowac olej przeznaczony do filtrów gąbkowych ??

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

9

Odp: Nasączanie filtra powietrza

Kupujesz zestaw do mycia K&N nasaczasz zmywaczem pózniej możesz wydmuchac delikatnie. Kolejny krok to nasaczenie specjalnym płynem każde zeberko osobno. Nie wolno używać oleju do gabkowych filtrów.

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

10

Odp: Nasączanie filtra powietrza

Konkretna odpowiedź. Dzięki!

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

11

Odp: Nasączanie filtra powietrza

Ja to zawsze najpierw filtr gąbkowy płukałem w benzynie ekstrakcyjnej, wydmuchiwałem do sucha wypłukałem w wodzie potem znowu do sucha i potem w domu wiaderko proszek do prania, ludwik ciepła woda i ogień... potem suszenie jak był suchy to jeszcze dla pewności sprężonym powietrzem go przedmuchałem i był jak nowy.Niektórzy mówią że się filtr rozkleja od benzyny ale ja wole wyprać go najpierw w benzynie w tedy cały olej z poprzedniego nasączania schodzi a nie że zostaje stary olej, bo samą wodą pewnie ciężko żeby dokładnie olej wypłukać z filtra. A filtr nawet jak się zacznie rozklejać to myślę że i tak warto wymienić go raz czy tam dwa w sezonie... zależy jak kto dba o motocykl.

12

Odp: Nasączanie filtra powietrza

opisy jak wyżej po za tym pełno jest na youtube wpisz "Dirt Bike Air Filter Cleaning"(http://www.youtube.com/watch?v=ebyfS7GGz0M&feature=related), K&N podobnie ([url]http://www.youtube.com/watch?v=AzUYrUhWX5g[/url])

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba

13

Odp: Nasączanie filtra powietrza

ja polecam do ucia filtra preparaty typu aktywna piana np dimer. srodek skoncentrowany jest silnie zracy ale po rozcienczeniu bardzo dobrze radzi sobie z olejami i smarami, do tego nie niszczy gabki ani nie rozkleja filtrów. Bardzo skuteczny srodek tylko trzeba uwazac na rece najlepiej w gumowych rekawiczkach.
Co do nasaczania to jak koledzy wyzej, ja uzywam oleju valvoline lanego z puszki, spraye sa dosyc drogie z tym ze wygodne w uzyciu.

hybryda

14

Odp: Nasączanie filtra powietrza

Tylko olej z puszki czy tam z butelki ja używałem firmy PUTOLINE ale to bez różnicy czy putoline czy volvoline  sporo osób go używa i jest git, a nie żadne w spreju, sprej nie dojdzie tak dokładnie wszędzie jak olej (filtr do worka zrobić kilka kropek na filtrze przechylając opakowanie z olejem zawinąć worek i ugniatać). Tu nie liczy się szybkość nasączania tylko dokładność ja zawsze negatywne opinie czytałem na temat sprejów do nasączania filtrów powietrza.

15

Odp: Nasączanie filtra powietrza

Do czyszczenia zestaw Putoline lub motul. Do wiaderka i filterek czysciutki. Potem wysuszyc i nasaczyc w siateczce jak koledzy pisza

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski