1

Temat: Yamaha WR 426 F jak sprawdzić stan łańcuszka rozrządu

Witam, niedawno zakupiłem Yamahe WR 426 F, chciałbym się dowiedzieć jak sprawdzić stan łańcuszka rozrządu, ile jeszcze na nim mogę pojeździć? Z góry dziękuję z pomoc i pozdrawiam:)

2

Odp: Yamaha WR 426 F jak sprawdzić stan łańcuszka rozrządu

Cześć, jak niedawno kupiłeś to najlepiej zdjąć pokrywę zaworów, sprawdzić luzy na zaworkach, ruszyć łańcuszkiem na wałkach, wykręcić napinacz, znowu ruszyć łańcuszkiem i będzie jakiś obraz

3

Odp: Yamaha WR 426 F jak sprawdzić stan łańcuszka rozrządu

gdy już wykręce napinacz i będe chciał go pozniej znowu wkręcić, to czy muszę coś z nim robić? czytałem wcześniej o napinaczach w DRZ 400 to maja one sprężynę i same się wysuwają tak? A jak jest w tym moto?

4

Odp: Yamaha WR 426 F jak sprawdzić stan łańcuszka rozrządu

tak samo jest, trzeba go "skręcić" śrubokrętem, mam WR450 ale chyba napinacz jest taki sam, jeśli trzeba mogę zeskanować szczegóły z manuala

5

Odp: Yamaha WR 426 F jak sprawdzić stan łańcuszka rozrządu

Odkręcić 10 śrubę z napinacza i pod nią małym płaskim śrubokrętem skręcić  napinacz (jak już czuć opór dokręć nie za mocno ,żeby się nie wysuwał) po tym montujesz napinacz zakręcasz te dwie śrubki po obu stronach napinacza i luzujesz tą śrubkę śrubokrętem.
Pamiętaj o znaczku "UP" na napinaczu ,żeby był skierowany do góry przy montażu .

6

Odp: Yamaha WR 426 F jak sprawdzić stan łańcuszka rozrządu

A czy na tym napinaczu widac jakas podzialke lub zabki zebym wiedzial ile go jeszcze zostalo i ile jeszcze pojezdze na tym lancuszku? Bardzo bym porsil te skany jesli mozna z gory dziekuje, przepraszam za ewentualne bledy ale pisze tego posta z telefonu

7

Odp: Yamaha WR 426 F jak sprawdzić stan łańcuszka rozrządu

nie ma podziałki, jak wyjmiesz to się max wysunie, jeśli na założonym napinaczu łańcuszek na zębatkach i między wałkami ma jakiś luz to trzeba się niepokoić, jak wyjmiesz napinacz warto też spojrzeć na ślizgi łańcuszka czy nie wydarte, podaj maila to wyślę skany

8 Ostatnio edytowany przez tabul (2012-01-18 10:45:44)

Odp: Yamaha WR 426 F jak sprawdzić stan łańcuszka rozrządu

delete

9

Odp: Yamaha WR 426 F jak sprawdzić stan łańcuszka rozrządu

hanskloss wysłałem ci maila na PW
mam jeszcze kilka innych pytań s sprawie tego moto, jeśli chcem spuścić płyn chłodniczy i go wymienić na nowy to w którym miejscu to zrobić przy pompie wody ? a wlewa się poźniej tym korkiem przy chłodnicy czy przez zbiornik wyrównawczy? Jak z odpowietrzeniem układu chłodniczego? po prostu odpalić moto z otwartym korkiem ze zbiornika wyrównawczego i sie odpowietrzy?

10

Odp: Yamaha WR 426 F jak sprawdzić stan łańcuszka rozrządu

wysłałem Ci strony z rozrządem i płynem, wlewasz płyn do chłodnicy, odpalasz motocykl na parę minut, gasisz, uzupełniasz w chłodnicy i w razie potrzeby w zbiorniczku wyrównawczym.

11

Odp: Yamaha WR 426 F jak sprawdzić stan łańcuszka rozrządu

tu masz całe księgi:
[url]http://www.yamahaownershandbook.com.au/index.php[/url]
[url]http://www.imarksweb.net/book/free+01+yamaha+wr426+repair+manual/[/url]

12

Odp: Yamaha WR 426 F jak sprawdzić stan łańcuszka rozrządu

Wielkie dzięki za wszelkie informacje i pomoc hanskloss:)