1

Temat: Heidenau K73

Niniejszym witam się na forum i oto moja pierwsza zagwozdka
Czy ktoś z was, szanownych kolegów miał do czynienia z tą wspaniałą oponą?
Chciałbym ją założyc do Africy Twin, oczywiście z kołem 17" z przodu. Zastanawiam się jak ta opona się sprawuje...zwłaszcza w deszczu. Ciekaw jestem tez jej trwałości. Śmigałem na innych Heidenauach i na suchym były zawsze super ale pojawiały się problemy na mokrym. Mam cichą nadzieję, że ta opona z racji bycia deszczówką jakoś będzie robić. Ale chciałbym wcześniej zasięgnąć "języka"

2

Odp: Heidenau K73

Jesli deszczowka to w deszczu sprawuje sie dobrze. Mozesz byc pewien. Natomiast deszczowki maja to do siebie, ze na suchym sie scieraja, pala i to bardzo szybko. Przynajmniej torowe deszczowki.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

3

Odp: Heidenau K73

No oni maja trzy rodzaje tej samej opony. Miękką i twardą torową i średnią z dopuszczeniem do ruchu ulicznego. Właśnie tę trzecią chciałbym kupić. Tylko ciekaw jestem czy ktos na nich śmigał. Cena za komplet 500

4

Odp: Heidenau K73

Śmigał
przód jest lepszy niż tył, tył na feldze 4,25" źle się układał.
Jeździłem na zwykłych i na RKM i te drugie są odczuwalnie lepsze.
Trwałość przodu normalna a tyłu średnia ale ja miałem je w lekkim sprzęcie.
W deszczu jako tako na suchym też

Materka

5

Odp: Heidenau K73

Mam felgę 4,25. Napisz co rozumiesz przez źle układał?
Czym sie różni zwykły od RKM? W Motoradzie już skończyli robotę a ja muszę jutro jakies opony kupić/zamówić bo inaczej nie wyrobię z wymianą i całą esztą a chciałem w weekend wyjechac na moto.
Co rozumiesz przez średnią trwałość? Ile km i na jakiej maszynie i jakim stylem jazdy?
Myślisz że to dobry pomysł zakładac je do AT RDo7 ? 230km i 60KM mocy...... Mogę kupić Metzelery Z6 ale przyznam się, że w Heidenauach jakby nie patrzec cena jest zachęcająca. Najbardziej mi zależy żeby spokojnie się jeździło w deszczu.

6

Odp: Heidenau K73

Jest za szeroka do felgi 4,25 i robi się okrągły balon.
RKM to chyba ten sportowy.
Nie potrafię określić ilości kilometrów bo nie mam licznika ale z 10000 było. Sprzęt Jamaha TT 600, około 140kg, około 50KM jazda raczej dynamiczna.
Zainteresuj się może Mutantami z dunlopa na suchym bardzo fajnie na mokrym lepiej niż zwykła turystyczna opona, trwałości nie znam bo jeszcze nie zjeździłem

Materka

7

Odp: Heidenau K73

Dzięki
10000km to całkiem sporo zwłaszcza przy tej cenie. Zapytam w Motoradzi co to RKM (ręczny karabin maszynowy ? ;))
Jeśli tyle w TTR wytrzymała ta opona to nie jest źle. Looknę jak z dostępnością i ceną tych Mutantów.