1

Temat: zimowanie motocykla

witam,
przygotowujecie w jakis specjalny sposob motocykl do zimy? chodzi mi o to, czy mroz szkodzi? mam nieogrzewany garaz, w zasadzie wolnostojacy. powiniennem zadbac jakos o motor przed zima, oprocz wyjecia aku? czy  temp w okolicach -20 moze wplywac na cokolwiek negatywnie? gumy, uszczelki, inne pierdoly? 
poza tym slyszalem cos o zalewaniu do pelna baku i wylewaniu benyzny z gaznika. ma to sens? jaki?
pzdr, blazej

drz400e/sm

2

Odp: zimowanie motocykla

google.pl

MZ Baghira Black Panther 660 SM --> Z1000 2010" gen. 3
SM...I'll be back!!!

3

Odp: zimowanie motocykla

Qbek napisał/a:

google.pl

To właśnie jest pomoc ze strony forumowiczów :) podejrzewam ,że on wie co to google no ale przynajmniej ci ulżyło .
Chyba wystarczy wyciągnąć aku do domu tak też zrobiłem , ale jako ,że jestem dość świeży to poczekaj może ktoś jeszcze napisze coś mądrzejszego . pzdr

4 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2011-12-14 21:00:12)

Odp: zimowanie motocykla

Bak zalewa sie do pełna z bardzo prostego powodu chodzi o to żeby nie skraplała sie para wodna i żeby bak nie rdzewiał oczywiście jeśli bak jest metalowy :D
Co do opróżniania gaźnika , nie słyszałem , po jakimś czasie paliwo samo wyparuje .
Motocykl możesz postawić na stołu i niech czeka na wiosne .
Przypomniało mi sie jeszcze płyn chłodniczy najlepiej żeby to był płyn a nie woda , a jeśli juz woda to na zime ją wypuść w świat :P

motoslide.com

5

Odp: zimowanie motocykla

Ja polecam jednak zlać paliwo z gaźnika.
Wymienić olej silnikowy na nowy - ale nowy a nie na którym już śmigałeś.
Motocykl na stołek aby koła były w powietrzu.
Dobrze też spuścić troszkę powietrza z opon.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6 Ostatnio edytowany przez HEMP (2011-12-14 21:33:27)

Odp: zimowanie motocykla

benzyna  sie rozkłada,, ,z gaznika  lepiej wylać paliwo - rozkładając się pozostawia biały nalot ( w 4T jeszcze nie jest tak źle ale w 2T to obowiązkowo -mieszanka olejowo-paliwowa)  który potrafi przytkać dysze -- co ciekawe "świeże"paliwo rozpuszcza ten nalot ponownie ,wiec czasami wystarczy zalać nową waszką i poczekać trochę :)



co do zalewania "pod korek"  pozniej te paliwo "trzeba wyjeździć" a praca na „starym” paliwie może skutkować zbyt niską temperaturą zapłonu, tendencją do samozapłonu mieszanki paliwowo-powietrznej (spalaniem stukowym). Podnosi to w konsekwencji temperaturę pracy, a to  może w niedługim czasie doprowadzić do przytarcia silnika , ale pozostawienie pustego baku (metalowego) tez jest  kiepskim pomysłem ,wiec do pełna później paliwo np. do auta i też do pełna by wymieszać z świeżym paliwem.

tak wygląda gaznik  po zimie.... nie ogrzewany garaż

[url=http://imageshack.us/photo/my-images/214/gazniksyf.jpg/]http://img214.imageshack.us/img214/2681/gazniksyf.jpg[/url]

i can do this .. here, hold my beer

7

Odp: zimowanie motocykla

No i oczywiście niskie temperatury nie wpływają zbyt korzystnie na wszelkie gumowe uszczelki ale...
W tym wypadku niestety nic już poradzić nie możesz. :(
Ale bez paniki... jedna zima z twego motocykla kupy złomu nie uczyni.
Ważniejsze są te przygotowania o których Ci wyżej napisali.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

8

Odp: zimowanie motocykla

bbuh napisał/a:

witam,
przygotowujecie w jakis specjalny sposob motocykl do zimy?

Zakładam opony z kolcami i co sobote robie pętle pod lasem. Gwarantuje, że nie ma problemów ze starym paliwem. ;)

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

9

Odp: zimowanie motocykla

Crazy, takiej odpowiedzi oczekiwałem. Zapierdalać trzeba!

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

10

Odp: zimowanie motocykla

Na sm czy enduro sezon się nie kończy wg mnie.
Inni widzę też wyznają tą zasadę :)

Czemu ten Pan pojechał? - https://bit.ly/2VlprSp

11

Odp: zimowanie motocykla

PszczelaRz AGH napisał/a:

Na sm czy enduro sezon się nie kończy wg mnie

x2

moje opony z kolcami już czekają, tylko boję się, że nie będzie w tym roku śniegu.

http://www.youtube.com/watch?v=uteflmsM48A&feature=youtu.be

12

Odp: zimowanie motocykla

dj-mati napisał/a:
Qbek napisał/a:

google.pl

To właśnie jest pomoc ze strony forumowiczów :) podejrzewam ,że on wie co to google no ale przynajmniej ci ulżyło .
Chyba wystarczy wyciągnąć aku do domu tak też zrobiłem , ale jako ,że jestem dość świeży to poczekaj może ktoś jeszcze napisze coś mądrzejszego . pzdr

Nikt tu się nie wymądrza. Po co zakładać temat skoro wystarczy wklepać w google "zimowanie motocykla" dostajesz mase wyników w tym pierwsze wyniki ze znanych portali moto.

MZ Baghira Black Panther 660 SM --> Z1000 2010" gen. 3
SM...I'll be back!!!

13

Odp: zimowanie motocykla

Założył temat no i trudno... sensacji nie ma co z tego robić.
Pytanie postawione sensownie... widać że chłopak coś tam wie ale chce się konkretnie dopytać... pierwsze wyniki z google nie muszą dać konkretnej odpowiedzi... z jakiego powodu zlewamy benzynę z gaźnika i w jakim celu zalewamy zbiorniki do pełna.

Znajduje na tym forum dziesiątki tematów z dupy wziętych ale nikt nikogo za to nie gani. Bardziej wkurwi... bardziej irytujących ale nikt nikomu nigdy nie powiedział, poszukaj w opisach producenta lub na innych forach...jakie rękawice, jakie gogle, jakie skarpety, jakie rajtki, jaka bielizna... mało tego że nikt nikogo nie strofuje za tego typu temat, to jeszcze rozpisujecie się na 5 stron i przez 5 na kolejnych strona ciągną się odpowiedzi... ja mam takie, a ja takie, a ja jeszcze inne.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

14 Ostatnio edytowany przez Kula (2011-12-15 17:26:50)

Odp: zimowanie motocykla

Sebek jak zwykle krótko i konkretnie ;)

co do zalewania moto nowym olejem jak Hacker pisał jest to wskazane, ale po zimnie, szczególnie srogiej zaleca się wymianę oleju, gdyż "przemrożony" olej też traci pewne właściwości-jakie? nie wiem. tak powiedział mi serwisant, z tego względu, dla świętego spokoju w ciągnikach olej wymieniam wiosną ;)

i jak trzymacie olej w bańkach w garażu, to warto owinąć je jakąś szmata, a najlepiej przechowywać w warunkach domowych ;)

Kula daje fula :D 
     
http://www.youtube.com/watch?v=FdCnQNuojUw

15

Odp: zimowanie motocykla

bbuh napisał/a:

witam,
przygotowujecie w jakis specjalny sposob motocykl do zimy? chodzi mi o to, czy mroz szkodzi? mam nieogrzewany garaz, w zasadzie wolnostojacy. powiniennem zadbac jakos o motor przed zima, oprocz wyjecia aku? czy  temp w okolicach -20 moze wplywac na cokolwiek negatywnie? gumy, uszczelki, inne pierdoly? 
poza tym slyszalem cos o zalewaniu do pelna baku i wylewaniu benyzny z gaznika. ma to sens? jaki?
pzdr, blazej

Moto powinno być dokładnie umyte.
Koła w powietrzu (stołek), nowy olej, płyn lub nic w chłodnicy, akumulator do domu, jeśli jest gaźnik to powinien być bez paliwa (w komorze pływakowej od spodu masz śrubkę spustową), zbiornik do pełna.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"