1

Temat: ktm 990 950 sm warto ?

Witam
Jak w temacie, planuje sprzedac moja szlifierke i zastawnaiam sie co kupic teraz. Motocykl bedzie uzywany do dojazdow do pracy, jakies 40km w dwie strony, ale takze chcialbym abym mogl na nim wybrac sie gdzies dalej. Slyszalem rozne opjnie o KTMach, ale mam nadzieje ze austriacy nauczyli sie juz robic bezawaryjne motocykle... Rozwazam takze bmw gs800 ale to calkiem inne moto. Pozdrawiam i czekam na wsparcie.

2

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Warto, miałem.
W trasy raczej słabo, bo potencjał silnika jest zbyt duży przy braku owiewek. Austriacy już dawno potrafią robić bezawaryjne motocykle, tylko właściciele (a co gorsza mechanicy) ciągle myślą że lista czynności obsługowych to jakaś bzdura.
Jeśli miałbym dziś kupować litrowego KTMa to wybrałbym 990 ADV, pod warunkiem że stać by mnie było na drugie moto SM.
Chętnie  służę radą jeśli będziesz chciał.
Pozdrawiam, Gierwi

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

3

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Strusiem pedziwiatrem nie jestem wiec pewnie 990 bylby dobry dla mnie tez w trase. Aktualnie mam 900rr ktora chce sprzedac. Plan jest taki ze albo 990 adv kupic i zostawic moja Xr na kolach sm, albo 990sm i wrocic xr w teren. Napisz prosze jakies wrazenia z jazdy tym motocyklem... nada sie do uzytkowania na codzien ? Mysle ze skoro na cbr900 udawalo mi sie robic po 600km przez PL to i na tym bedzie tak samo jak traktuje rr na moto ktorym dojezdzam do pracy.

Pozdr !

4

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Podepne się pod temat  ;) . Pytanie, różnice między 950 a 990 są jakieś wielkie? Pytam bo nie wiem czy 950 przypadkiem nie było "testowym" sprzętem ( chodzi o choroby wieku dziecięcego ) i KTM badał sprzęt i potem wypuścił 990 bez wad? Nie wiem czy bać się 950 czy to tylko moje przewrażliwienie  :P. Chodzi mi tylko o wersje SM.  Przyglądam się od dłuższego czasu tym sprzętom ale mam jakąś taką obawę jeśli chodzi o 950. Pozdro

____________________________________________________________
KTM SMC 660  <--- sell - next ----> CrazyAssBitch  ;P

5

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

950 jest na gazniku 990 juz nie... Kolejną sprawą są uszczelki głowic. Awarie dotykały pierwsze modele do końca 2004 roku. KTM stracił sporo zaufania przez te problemy, podobno od 2005 roku problem nie wystepuje..... zastanawiam sie co jeszcze :)

6

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Sporo informacji znajdziecie tutaj:

[url]http://www.ktm950.info[/url]/

Kupując używkę raczej natraficie na moto z wszelkimi modyfikacjami i bez wad wieku dziecięcego, ponieważ większość przypadłości jest usuwanych na gwarancji. W Larssonie można kupić zestaw naprawczy pompy paliwa za jak dobrze pamiętam 60 zł (pozostał mi taki po mojej i mogę go sprzedać po kosztach zakupu).
Sporo uwagi wymaga pompa wody ze względu na jej konstrukcję.
Wysprzęglik można zastąpić produktem firmy OBERON.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

7

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Mam 950 sm w tym roku zrobiłem traske 2700 w 4 dni mało autostrad...Jeżdze ponad 20 lat w wiekszosci na ścigach i oczywiscie v-kach...Stwierdziłem dosyć bo ścigawa  daje frajde ale powyżej 200 lub na zakretach....Po wyjezdzie w Bieszczady z dwoma kozakami na scigawach miałem mega ubaw.Zero zmeczenia i cały czas w czubie ,gdy zmieniała się nawieżchnia pozostawali daleko w tyle....Jedyna wada to fotel jest niewygodny ale łatwy do przerobienia w 990 już jest dobrze i brak obrotomierza w 990 jest.....Polecam jeśli lubisz v-ki niby 98km a jakieś b.tLuste

Post's attachments

Attachment icon DSCN1951.JPG 713.65 kb, 169 downloads since 2011-10-09 

8 Ostatnio edytowany przez bartek_XR (2011-10-09 20:30:55)

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

dzieki szubi za odpowiedz, daj znac jak wrazenia z jazdy, czy sie nada na codzien ? ile pali ? i czy dobry takze w trase...
Pozdr

9

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Najbardziej boli mnie to ze ktm nie bedzie tak bezawaryjny jak moja honda, z drugiej strony znudzila mi sie juz jazda szlifierka...

10

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Ja co prawda nie jestem Szubi, ale odpowiem też. Moją 950 jeździłem codziennie (od wczesnej wiosny do pierwszych śniegów) więc na co dzień się nadaje na pewno. Zrobiłem przez 3 i pół roku 30 000 km głównie miasto, weekendowe przejażdzki i tor Poznań oraz kilka dłuższych tras. Mi w trasie nie był wygodny, ale mam powyżej 190 cm wzrostu i działam jak żagiel. Pali słusznie, w moim rezerwa zapalała się po ok. 170 km, ale dzięki temu że trzeba było się zatrzymać na tankowanie dupa nie bolała. Zbiornik ma 17 litrów a rezerwa ma 4. Nigdy nie liczę zużycia paliwa z kalkulatorem.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

11

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Tak przypuszczałem że róznica pomiędzy 950 i 990 nie jest duża ale dobrze wiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie. Gierwi, policzyłem ha ha że spalanie wychodzi Ci w okolicach 7.5l i to raczej nie jest dużo ( zakładam że jeździsz normalnie a nie jak emeryt  ;) ). Powiedzcie jeszcze jak macie porównanie czy wersje z gaźnikiem tak z czysto użytkowego punktu widzenia jest dużo gorsza o od wersji z wtryskiem? Nie miałem jeszcze żadnego sprzęta na wtrysku a słyszało się (  :P ) że wtrysk trochę kastruje/zamula ten silnik tzn brak ostrej reakcji na gaz. Dodatkowo pytanie o osprzęt tj zawiechy, hamulce ... czy wiele się różni od tych nowszych wersji i czy czuć to podczas jazdy ( czasami jest tak że driverzy odczuwają różnice dopiero jak się dowiedzą co jest wymienione , nowsze... i czy to jest tak ze wszystko siedzi w głowie? ).

____________________________________________________________
KTM SMC 660  <--- sell - next ----> CrazyAssBitch  ;P

12 Ostatnio edytowany przez szubi41 (2011-10-10 18:18:25)

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Sam troche dowiedziałem sie od bardziej doświadczonych.....ale podobne są i moje odczucia....Dla mnie dawno moto nie sprawiało tyle frajdy nie jestem jeszcze emerytem ale wiele sprzetow przetestowałem....moja odpowiedz jest taka kupisz toyote YARIS I ona sie nie psoje ale czy masz jakąś radość z tego że jedziesz?To samo jest z motorkami miałem rsv aprilie wiecznie z niej coś się sączyło wkurwiało to mnie bardzo ale w trasie nigdy mnie nie zawiodła i jadąc nią byłem zajebiście zadowolony ....To samo jest i z KTM PRZEZ chwilę miałem dwa motorki speed triple 1050 i ktm sm ....Kolega zostawił mi na sprzedaż ktm po przejazdzce triumph poszedł do ludzie chodż podszykowałem go dobrze,,,,Koles który sprzedał mi tego ktm wymienił pompę paliwową tej nie dało się już zregenerować moto stało 1,5 roku i myślę ze to była przyczyna....Gdy znajdziesz 990 napewno jest lepsza mniej pali więcej koni obrotomierz ...ale w prowadzeniu myśle że nie ma znaczenia...Ta sama rama,zawjasy.....Jak pisałem kanapa jest beznadziejna ale łatwa do przerobki ....Kolega też ma podobnego ktm 950 sm i daje mu caly czas na maksa i nic sie nie dzieje oprocz dzwonow 2 razy gdzie naprawdę mało moto ucierpiało....Spalanie jak jechałem turystycznie 6l a jak dasz w palnik to spoko pali 10 jak każdy motor (jezdzilem cbr 600rr i palila na autostradzie 10l

13

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Mniej więcej oto mi chodziło bo myślałem żeby może dozbierać i nabyć 990 no bo nowszy, może poprawione to i tamto a i wtrysk bardziej przyjazny ale może jest tak że jeżeli postawisz 950 i 990 koło siebie i niezorientowanym ludziom w tym co nowsze a co starsze dasz tymi sprzętami pojeździć to nie będą w stanie powiedzieć który lepszy. Ludzie mogą się nastawiać już do sprzęta odpowiednio zanim się nim przejadą bo czytali to lub tamto. Pytałem czy jest może ktoś kto miał przyjemność jeździć 950 i 990 i co może na ten temat powiedzieć. Rozumiem że motorki w zasadzie się nie różnią ale może są jakieś drobne różnice ( lol ). Sorry za być może bezsensu pytanie no ale cóż, wieczorami przy piwku tak mnie nachodzi  :P

____________________________________________________________
KTM SMC 660  <--- sell - next ----> CrazyAssBitch  ;P

14

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Staram się nie jeździć jak emeryt, ale to nie znaczy że zawsze do odcinki. To moto ma taką dynamikę, że starczy go po mieście "trącać" gazem i jest szybko. Na torze rezerwa zapalała się po ok 90 - 100 km.

http://i214.photobucket.com/albums/cc48/gierwi/tor15072009-1-1.jpg

Jeśli chodzi o siedzenie to powinno mieć taki stopień jak wyczynowe SM. Ja jestem duży, jednak ciągle "odsuwało" mnie za daleko od kiery. I nie chodzi o przyspieszenie, tylko kształt. Dużo lepszy pod tym względem jest 950 SMR. Jest tam mniejszy, węższy zbiornik (15 litrów) i kanapa ma lepszy kształt.
Zmiany w 990 SM oprócz silnika to lekko ostrzejszy kąt przedniego zawieszenia. Reszt to samo - jak coś zajebiście działa to nie ma potrzeby zmian.
Jeździłem 3,5 roku 950 SM i miałem bezpośrednie porównanie z 990 SM/SMT bo miałem kiedyś przyjemność prowadzić jako "pilot" grupy na jazdach testowych KTMa w Poznaniu.
Pozycja kierującego lepsza, choć masz mniej możliwości przesuwania się w siodle. Jesteś bardziej "w siodle" niż "na".
Jeszcze raz :
Teraz kupił bym KTM 990 ADVENTURE R jako pojazd na każdą okazję, bo zapierdala tak samo, w zakrętach prawie nie ma róznicy a jest bardziej wszechstronny. Jedynie hebel nie jest tak morderczy.
Drugie miejsce 990 SMR, ale zamiast niego wybrał bym 690 SMC i zostało by jeszcze trochę kasy.
Wtrysk to dobra rzecz.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

15

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Gierwi, fajnie napisales, a czemu wlasnie SMR ? 990 sm nie wystarczy ? No i troche dziwi mnie fakt o ktm 990 adventure, bo to calkiem inne moto, wydaje mi sie ze waskie kapcie i heble w miescie to troche bedzei za malo, a sm lepiej trzyma sie drogi. Jeszcze nie zdecydowalem jakie moto kupie, na pewno 900rr pojdzie na sprzedaz, chce jak pisalem cos co bedzie dobre na nasze miejskie dziury, myslalem tez o nakedzie. Jak odczucia do speed triple ? a moze warto pojsc w cos calkiem innego tkaiego jak bmw 800 gs, tez mi sie podoba ale wydaje mi sie ze  moze to byc moto bez ikry !