1

Temat: KTM 990 - nowe czy stare ??

Czesc - mam wielka prosbe w imieniu kolegi. ma zamiar kupic ktm-a adventure i dowiedzial sie ze jest tam silnik od 990 ktory tez zostal zmieniony w tym roku.
Pytanko jest takie - czy oplaca sie doplacac okolo 8-9 tys. do nowego modelu czy lepiej kupic ten poprzedni, ktory silnik jest mniej awaryjny i lepiej bedzie sie sprawdzal w "blotnych" wyprawach. gdyby mial ktos jakies artykuly i linki - bardzo prosze.
pozdro :)

2

Odp: KTM 990 - nowe czy stare ??

Nówka ma być?
Jeśli chodzi o moc to "zwykła" 990 ma o 8 KM więcej niż poprzedni rocznik, a  R-ka jest jeszcze mocniejsza ( 116 KM) i ma większe skoki zawieszenia.
Na innym forum ludzie chwalą 950 w terenie, bo tam jest gażnik i ma bardziej miękką reakcję na gaz. Poza tym wszystkie idą jak dzikie.
Jeśli kolega daje radę z angielskim, to polecam www.ktmforum.co.uk
jedno z lepszych forów na temat KTMa.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

3

Odp: KTM 990 - nowe czy stare ??

dzieki Gierwi - tak ma to byc nowka i wlasnie mowil ze w tej nowszej wersji adventure jest silnik od 990R - i wlasnie ma klopota ktory wziasc - czy z wersji R czy ten slabszy. wysle mi linka i niech czyta :) pozdrawiam

4

Odp: KTM 990 - nowe czy stare ??

W Rapidzie w poznaniu stoi R-ka i ponoć ma to być testówka, więc może powinien się najpierw przejechać dla porównania obydwoma?
Wiem że w naszych warunkach to niełatwe, bo nie wszyscy przedstawiciele mają testówki a jak już mają to nie wszystkie modele.
Mnie mój dealer "kupił" jazdą testową. Były dni otwarte, a że trochę się znamy to dali mi moto od zamknięcia salonu w sobotę o 14 do otwarcia w niedzielę o 10. Tydzień później zadzwonili że mają sztukę z poprzedniego rocznika i tak oto kupiłem moją pierwszą nówkę mimo że nie było mnie na nią stać  :o.
Uważajcie wszyscy na jazdy próbne tymi sprzętami bo zostawiają trwałe ślady na psychice :D! Jedziesz na próbną jazdę a potem o niczym innym nie możesz myśleć aż nie kupisz sobie takiego, jak jakiś ćpun o prochach!
Miałem na czas pierwszego przeglądu mojego sprzęta ADV 990 S i był po prostu zajebisty!!!!!!!!!! Co prawda tylko na asfalcie, ale wrażenie jest !
Myślę że gdybym więcej jeździł z pasażerką to zamieniłbym mojego 950 SM na ADV.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"