1

Temat: Mz 125 SM do stuntu ..

Witam, chce zaczac stuntowac na mz 125 sm i ogolnie zaczac cala zabawe z sm. Wszystko ok, ale MZ jednak za slaba aby troche 'polatac' na gumie. Poradźcie co zrobić by trochę lepiej wchodzil na kapcia ; )) ? Jest to silnik 4suwowy. Dzieki Panowie !!!  :cool:

2

Odp: Mz 125 SM do stuntu ..

najprosciej to bedzie dac stelaz, przelozenie czyli zebatki jak najmniejsza z przodu i jak najwieksza z tylu, handbrake czyli hamulec obok dzwigni sprzegla, mysle ze nie ma co sie bawic w sprawy silnikowe bo wiele mocy z tego nie uzyskasz. Pamietaj tez ze jak dasz przelozenia na moc czyli takie jak napisalem to predkosc maxymalna spadnie. Ja mialem w swojej DT 50 z przodu 14z z tylu 57  i pocinala tylko 7 dych a jak dalem z przodu zebatke 16 czy 17 z. to sie poprawilo, tak wiec ja proponuje najmniejsza zebatke na przod jaka maja, powiedzmy 11/12 i na tyl tak z 55 zebow, do tego druga zebatka na przod do zwyklego latania tak aby osiagnac jakiegos speeda, powiedzmy 16 zebow. Pozdro i zycze udanych modifikacji

3

Odp: Mz 125 SM do stuntu ..

No najwiecej zyskasz zebatkami ale mogł bys tez dysze zmienić w gazniku :)

Husqy SMR-R 450

4 Ostatnio edytowany przez dj-mati (2011-09-15 22:11:09)

Odp: Mz 125 SM do stuntu ..

Dokładnie dysza poprawi trochę , w moim przypadku polepszyła cały zakres obrotów - wkręca się płynniej i nieco szybciej
Podstawa to jak już chłopaki napisali stelaż , zębatki no i przydał by się HB ale bez niego po kosztach też dasz rade na początek aa zapomniałem przydał by się też crashpady najlepiej stalowe alby dało się na tym stanąć z tyłu przód jakie kolwiek i handbary w SM bez nich jest lipa jako że kiera jest szersza niż w plastikach itp i łatwiej ją wygiąć

5

Odp: Mz 125 SM do stuntu ..

Siema

...a nie ,to nie ten dział :)

i can do this .. here, hold my beer

6

Odp: Mz 125 SM do stuntu ..

HB wychodzi ok 250zl i to juz calkiem fajny zestawik bo mowie tutaj o pompie hamulcowej od jakiegos sciga, ktorego sprzedaja na czesci, do tego rowniez zacisk (pamietaj tylko o tym aby zacisk byl 1 tloczkowy) jakis adapter i do tego przewod hamulcowy w stalowym oplocie. Sam tak zrobilem i chodzilo calkiem niezle.
Siedzac na kibelku:D wpadlo mi do glowy ze mozna byloby wywalic pola numerowe oraz zadupek, PRZYKRECIC (tylko i wylacznie, zero spawania) stelaz na 4 sruby (2 z kazdej strony, do ramy pomocniczej) .
Wlasnie zapomnialem dodac CrashPadow ktore wymienil na cale szczescie kolega Mati.
Handbary tez wartobylob kupic, nawet jakies lepsze, mysle ze do stuntu pasowaloby zalozyc zwykle aluminiowe prety od Zety.
Zapomnialem rowniez o istotnej sprawie a mianowicie o cisnieniu w oponach (ale to to musisz sobie sam indywidualnie do potrzeb dobrac, bo rozne triki potrzebuja roznych cisnien)
Z tego co udalo mi sie podgladnac to MZ'a ma powietrzaka na pokladzie, czyli bardzo dobrze bo znam przypadki (ale tylko w skuterach) kiedy sie gotowaly maszyny po zbyt dlugiej jezdzie na kole.
Wiem ze w niektorych motorach cos tam trzeba przerabiac, chyba mise olejowa, ale nie jestem pewnien, ale informuje bo warto wiedziec o takich rzeczach.
Warto byloby tez na poczatek zainwestowac w jakas kiere z poprzeczka a najlepiej jakas gruba, do tego adaptery, lub rozwiercic standartowe u tokarza.
Jest tego troche, ale szczerze mowiac to powinienes zaczac od seryjnego motorka, ewentualnie zrobic stelaz (prosze tylko nie spawaj go do ramy) i kupic zebatki. Polataj troche, zlap bakcyla i stwierdz sam czy chcesz bawic sie w stunt, bo nie watro od razu robic HB, Crashpadow i innych dupereli, niestety drogocennych, i stwierdzic po 3 jazdach ze to jednak nie to. Tak czy siak zycze powodzenia

7

Odp: Mz 125 SM do stuntu ..

MZ jest chłodzona cieczą :)

Husqy SMR-R 450

8

Odp: Mz 125 SM do stuntu ..

Pewnie niektórzy pamiętają z allegro MZ 125 w barwach i naklejkach KTM'a. Widziałem ten motocykl w akcji 2 lata temu. Koleś normalnie dawał rade, robił stopale, walił piony aż ścigantom kopary opadały. :P Mi tez :D

Za słaby ? Na derbi sendach 50 latają i walą piony, a 125 to za mało? Fakt, nie zrobisz sobie power wheelie, ale technike ogarniesz zajebiście.

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990

9

Odp: Mz 125 SM do stuntu ..

radzio napisał/a:

Pewnie niektórzy pamiętają z allegro MZ 125 w barwach i naklejkach KTM'a. Widziałem ten motocykl w akcji 2 lata temu. Koleś normalnie dawał rade, robił stopale, walił piony aż ścigantom kopary opadały. :P Mi tez :D

Za słaby ? Na derbi sendach 50 latają i walą piony, a 125 to za mało? Fakt, nie zrobisz sobie power wheelie, ale technike ogarniesz zajebiście.

Jasne ,żę wymienione bajery robią na 50-kach i komarkach :) ale po tych modach będzie mu sporo łatwiej i silnik będzie mniej katowany i obciążany a chyba o to właśnie chodzi

10

Odp: Mz 125 SM do stuntu ..

pogadaj z '' mateuszxino '' on posiada mz 125 sm i bez żadnych przeróbek czy kombinacji robi wheelie (oczywiście ze sprzęgła bo z gazu raczej nie wstanie ) , i nawet uczy się juz ogarniać zmianę biegów na kole ;)

sms 125 --> smr 450

11

Odp: Mz 125 SM do stuntu ..

Nie masz co liczyć na to ze bedzie z gazu do pionu wstawała ale napewno sie poprawi. Mateusz na serii ciska i to nawet Wolne gumy :D Wiec mysle ze spokojnie mozna sie nauczyc :)

Husqy SMR-R 450

12

Odp: Mz 125 SM do stuntu ..

Nie bylo mnie przez jakiś czas z powodu komplikacji z netem. Dzięki wielkie Panowie za odpowiedzi.  Tez tak sadzilem, inne zebatki, dysza wieksza, tlumik 'przelot' i to co w stuncie istotne, czyliu HB, stelaz, crashe itd.
Zobaczymy co to bedzie.
Na pewno na Mz mozna pogumowac.
O to przyklad:
[url]http://www.youtube.com/watch?v=M8lp9nun1aQ&feature=related[/url]
Ciekawe co gosciu porobil w niej :))