1

Temat: Co Jak Dołożę Dodatkowy Pierscien Na TŁOKA......

Witam wszystkich:) Motocykl w ktorym chcę to zrobić to Husqvarna 125 sms 2010r.
Zatarty tlok ze zbyt dlugiej jazdy na maxa...
zrobiony szlif i kupiony nowy tłok VERTEX (podobno najleprzy)

Chcę wsadzić jeszcze jeden pierscień na tloka napewno doda mu mocy... ale jakie bedą tego konsekwencje.... czy silnik bedzie tak bardzo obciazony bo nie wytrzymał... (Mam dostęp do profesjonalnego miejsca gdzie wsadzę idealnie dodatkowy pierśćien)

Co o tym myslicie:D

2 Ostatnio edytowany przez maniek-rr312 (2011-09-07 21:18:35)

Odp: Co Jak Dołożę Dodatkowy Pierscien Na TŁOKA......

:/

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

3

Odp: Co Jak Dołożę Dodatkowy Pierscien Na TŁOKA......

Po 1 dalej sie NIE PRZYWITAŁES!! co mnie irytuje bo na tym forum jest kultura :)
Po 2 ortografia
Po 3 Dodatkowy pierscień zwiekszy (minimalnie) tarcie przez co napewno nie bedzie mocniejszy :)
Po 4 Z 2T nigdy nie zrobisz 4T i nie bedzie sie dało jechac przez kilka minut v maxem non stop :)

Husqy SMR-R 450

4

Odp: Co Jak Dołożę Dodatkowy Pierscien Na TŁOKA......

Hej, przywitalem i napisalem juz o sobie w ostatnim poscie bo sie wlasnie jeszcze raz upomniales:P
Jestem dyslektykiem.....
No moze i zwiekszy ale jest smarowany od dolu i od gury wiec to bedzie naprawde minimalne tarcie...
Bedzie mial wiekszą kompresje napewno po wsadzeniu 2 pierscienia to nie da mu mocy?
Nie chodzi mi o jechanie kilka min na max.. tylko osiagniecie leprzego kopa...

5

Odp: Co Jak Dołożę Dodatkowy Pierscien Na TŁOKA......

zmień przełożenie ......

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

6

Odp: Co Jak Dołożę Dodatkowy Pierscien Na TŁOKA......

Te tłoki są przystosowane do 1 pierscienia i nie ma sensu wkładac 2, nie osiagniesz znacznie wiekszej kompresji a i moc sie nie poprawi :) Jedyne co moze sie stać to coś sie rozwalic szybciej niz normalnie :) Jak chcesz wiekszego kopa zainwestuj w gaźnik, membrany, wydech a nie w pierscień :)

Husqy SMR-R 450

7

Odp: Co Jak Dołożę Dodatkowy Pierscien Na TŁOKA......

Albo tak jak pisze maniek :) 56 zebow na tył napewno zrobi robote :) Seryjnie jest 49

Husqy SMR-R 450

8

Odp: Co Jak Dołożę Dodatkowy Pierscien Na TŁOKA......

Dzieki wiec rezygnuje z 2 pierscienia....
z zębatkami sie juz zaczolem bawić mam juz 3:D 52,48 i 40....
Wiec inwestuje teraz w gaznik... tylko gdzie go dostane (Husky Sport u nich jest to mozliwe?)
I co myslicie o oleju Motul 800 kupilem go bo podobno jest najlepszy... tylko teraz jego rozrabia sie 30:1 a wczesniej lany byl od poczatku castrol racing 50:1.... Jak wiecie w tej husce jest osobny zbiornik na olej czy teraz musze robić mieszanke samemu????

9

Odp: Co Jak Dołożę Dodatkowy Pierscien Na TŁOKA......

Gaźnik bedzie pasował od wszystkiego 2T tak naprawde ale wkładając wiekszy odrazu musisz zmienić krociec. :) Sam gaźnik ma na sprzedanie jacko z tego forum :) a krociec spokojnie dostaniesz gdzies za 50 zł :) A nowe gazniki po 900 zł wiec lepiej uzywke za 300 :)  Mieszanke najlepiej robić samemu bo masz pewność, w mojej husce np dozownik przestał działac, na szczescie zauwazyłem to dość szybko i huska jezdzi :)

Husqy SMR-R 450

10

Odp: Co Jak Dołożę Dodatkowy Pierscien Na TŁOKA......

preferuje nowy nie ma problemu z kasa:P
Krociec czyli to co jest przed gaznikiem... Wiem chyba gdzie to kupic jak to to... A co myslisz o dodatkowej mebranie V-force??
Wlasnie samemu najlepiej z tego powodu robić mieszanke i ten podajnik chyba nie jdzie w parzę z miesznaka 30:1.....
Mieszkam w Angli Londyn. Tu mam dobrze zaopatrzoną Husky Sport maja tam wszystko:D

11

Odp: Co Jak Dołożę Dodatkowy Pierscien Na TŁOKA......

Prawde mowiąc nie wiem co membrana Ci da tzn co da to ze bedzie sportowa :)

Husqy SMR-R 450

12

Odp: Co Jak Dołożę Dodatkowy Pierscien Na TŁOKA......

A jak masz tyle kasy to dlaczego robisz szlif a nie nikasil?

Husqy SMR-R 450

13

Odp: Co Jak Dołożę Dodatkowy Pierscien Na TŁOKA......

Więc powiem ci tak dlaczego osoby tuningujące wszystkie 2t  zmieniają tłok z 2 pierścieniowego na 1  Bo jest mniejsze tarcie przez i jest łatwiej silnikowi uzyskać maksymalną moc a stopień sprężania jest taki sam jak w przypadku tłoka z dwoma pierścieniami

A to co ty chcesz zrobić nie ma najmniejszego sensu

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

14

Odp: Co Jak Dołożę Dodatkowy Pierscien Na TŁOKA......

To,że jesteś dyslektykiem od niczego Cię nie zwalnia. Przeglądarka poprawia błędy.

2 pierścień pomysł bez sensu.

Mieszanka. Nie musisz robić sam, wystarczy wlać do dozownika. Osobiście uważam, że jednak lepszy jest castrol.

Co do mocy. Inne przełożenia, gaźnik, sportowy wydech (do huski najlepszy jest pro circuit) filtr powietrza, i to wszystko ze sobą zestroić i "będzie Pan zadowolony" :)

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

15

Odp: Co Jak Dołożę Dodatkowy Pierscien Na TŁOKA......

to bedzie ciagle nikasyl... mialem takie szczesnie ze na cylindrze zostal tylko nie wielki nagar aluminium po z tloka wiec usunolem to specjalna maszynka i kupilem nominala..... Spotkaleś sie juz z tą mebrana V-force3 przed gaznik co to daje......