1

Temat: czy warto Yamaha xt660x?

Kiedy zwrociłem uwage ku SM, juz nie myśle o niczym innym, jeżeli chodzi o środek przemieszczania się głownie po mieście. Ale mam jedna dylemat. Potrzebuje moto rownież do wypadow w PL. A tu za bardzo nie ma kompromisow.

Kto może cos powiedziec o 660x czy te nadaje sie na tor, waga tego sprzeta to 170kg, bydlak ciezki? czy raczej tylko miasto?

Czy z ktm nadaje sie na jakas dłuzsza jazde?

Szukam moto za 15-16tys, tak abym nie wiedział co to znaczy awaria.

Moze jest jakis ktm co mozna sie gdzies dalej wybrac(mam dobra kondycje a twarda kanapa to najmniejszty problem).


Jak by mogł ktos napisac co xt660x jest warte i porownac moze do jakiegos ktma. Metlik mam w głowie ale tak to jest jak chce sie miec moto do wszystkiego.

2

Odp: czy warto Yamaha xt660x?

Jeździłem na xt sm z 2006 roku- fajnie na niedługie trasy, bardzo mało pali ( wtrysk ) ,w dwie osoby spokojnie można gdzieś lecieć .Trochę inna pozycja niż na wersji na dużych kołach (chyba kiera inna). Ogólnie przyjemne moto nie za mocne, dla wysokich ludzi, jeździłem poza miastem więc nie wiem jak się w nim lata między samochodami. "POWINIEN" być bezawaryjny i bezobsługowy przez jakiś czas (roczniki ~2004).Na tor trochę za krowiasty.

LC4 sm - przejechałem w tym roku parę km ale nie bardzo umiem go porównać do xt bo porównywałem go głównie do swojego sprzęta. Ten na którym jechałem miał dodatkowo żelową kanapę - wygodniutko ale troche mułowato w porównaniu z smc. lc jest pewnie troche żywszy ( lżejszy) od xt. Na torze daje radę.

Najlepiej przejedź się na xt (salonów yamahy jak psów ostatnio -axt  to nie r1 więc nie powinni robić problemów). Potem może jeszcze honda z fmx .

Nie ma moto do wszystkiego - dlatego chcę mieć conajmniej 3 :)

SMC 660

3

Odp: czy warto Yamaha xt660x?

zrobiłem taka prawie 10 tys i jezdzi mi sie nia swietnie ale nie ma sie co dziwic to moje pierwsze moto ;-) porownania wiec nie mam zadnego! na torze nigdy nie byłem a po miescie lata jak wsciekła!siodło nie wygodne w dalsze trasy ale 300 km dziennie spokojnie sie robi.jak narazie nie mysle o zmianie!!

XT 660 X

4

Odp: czy warto Yamaha xt660x?

ja podobnie jak sy-lee mam nie całe 10tyś km nabite i też nie zamierzam zmieniać ... latam po okolicach a max to mam nabity dystans lekko ponad 400km i było OK ... teraz byłem raz na fajnym torze i powiem że jak na amatora to maszynka daje rade i można nią polatać ... jak dla mnie absolutny No.1

Yamaha XT660X 05'

5

Odp: czy warto Yamaha xt660x?

Witam

Tez planuje zakup XT660X, napewno bedzie to egzemplarz uzywany, jednak mam pewne pytanie.

Czy ktos sie moze z Was orientuje czy sa jakies roznice miedzy egzemplarzem z 2004, a 2006? Czy cos zostalo poprawione, jakies zmiany?

Marianello napisał/a:


Jak by mogł ktos napisac co xt660x jest warte i porownac moze do jakiegos ktma. Metlik mam w głowie ale tak to jest jak chce sie miec moto do wszystkiego.



Jesli chodzi o roznice miedzy KTM, a XT

Tak patrzac tylko na oba motory (bo nie mialem okazji jeszcze jedzic nimi) to wydaje mi sie ze XT ma wygodniejsza kanape, a na pewno wygodniejsza dla pasazera.

6

Odp: czy warto Yamaha xt660x?

Ja osobiscie uwazam, ze KTM na trasy sie nie nadaje. To maszyna do zapier.... a nie do jazdy. Na tor zdecydowanie KTM, ale jesli chcesz kompromis to XT. Nalezy zadac sobie pytanie jak czesto jezdzisz po torze a jak czesto po ulicy......

Czerwona motorynka > Honda XL 250 '76 > Kawasaki GPz550 > Yamaha XT600 SM > KTM LC4 640 SM, Limited Edition