1

Temat: traci sie sprzegło jak moto nagrzane

hejka
mam problem ze sprzęgłem w husce te 450 2007 sprawa wygląda tak jak moto sie nagrzeje to wtedy sprzęgło się tarci jak ostygnie to znowu działa bez zarzutu. Nawet jak przelece kilka km po asfalcie to wystarcza oby znów zaczęło działać a w terenie po 20 minutach znowu kicha. co to moze być ??

2 Ostatnio edytowany przez Kwiatek89 (2011-07-10 21:41:57)

Odp: traci sie sprzegło jak moto nagrzane

Ale nie działa w sensie? Nie wysprzęgla? Czy przeciwnie - ślizga się?
Jak masz linkę to popuść. Jak nie to może wysprzęglik się zapowietrzył? Olej kiedy zmieniałeś?

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

3

Odp: traci sie sprzegło jak moto nagrzane

sprzegło hydrauliczne płyn hydrauliczny zmieniony jakies 3 godziny temu (magura blood) olej ma pewnie jakies 12 godzin przelatane.
nie wysprzęgla, uklad był odpowietrzany

4

Odp: traci sie sprzegło jak moto nagrzane

A to ciekawostka. Może ten olej siakiś chujowy i sprzęgło się skleja

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

5

Odp: traci sie sprzegło jak moto nagrzane

jak sie zagrzeje to czuć na klamce ze jest fest miekka a jak sie ostudzi to czuć moment zadziałania
olej jest zalecany 10w60 ja mam 10w50 prędzej nie było z tym żadnych problemów działało wszystko jak trzeba

6

Odp: traci sie sprzegło jak moto nagrzane

może wszystkich wątpliwości nie rozwieje, ale identyczny problem miałem w XT600 - co prawda sprzęgło było na linkę nie hydraulikę, ale zachowywało się identycznie - jak zimny ok, jak się w terenie czy w korkach rozgrzał  - czuć było uślizgi sprzęgła przy mocy i prędkości max i jakby reagowało przy starcie z opóźnieniem

zaczełem od oleju - nie pomogło w ogóle,
wymieniłem tarcze i problem prawie ustąpił ale nadal była różnica w "braniu" sprzęgła gorący a zimny ale było dużo lepiej i jak dla mnie akceptowalnie i już nie ślizgało sie przy max obciążeniu,

teraz czysto teoretycznie - może warto rozważyć szukanie przyczyny w sprężynach docisku...

DR650, XT600, EXC520, YZ450F, EXC-R450, EXC-R400, EXC-R530, SXF350, SXF250, EXC500SM, ADV990, 690Rally

7

Odp: traci sie sprzegło jak moto nagrzane

na pewno się nie ślizga.
najgorzej jak zgasnie w terenie a nie wbiję luzu to potem problem bo cięzko odpalić
zatrzymać tez sie nie da bo wtedy moto wiadomo gaśnie

8

Odp: traci sie sprzegło jak moto nagrzane

dzymol napisał/a:

na pewno się nie ślizga.
najgorzej jak zgasnie w terenie a nie wbiję luzu to potem problem bo cięzko odpalić
zatrzymać tez sie nie da bo wtedy moto wiadomo gaśnie

ok, to jednak zupełnie nie ten sam problem....

DR650, XT600, EXC520, YZ450F, EXC-R450, EXC-R400, EXC-R530, SXF350, SXF250, EXC500SM, ADV990, 690Rally

9

Odp: traci sie sprzegło jak moto nagrzane

Zmień olej na zalecany i powiedz jak wygląda sprawa.
Nie wiem dlaczego latem zmieniasz olej na taki który ma mniejszą lepkość, latem raczej robi się na odwrót.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

10

Odp: traci sie sprzegło jak moto nagrzane

zmienię olej i zobaczymy
jakieś inne pomysły ??

11

Odp: traci sie sprzegło jak moto nagrzane

Zmień motocykl?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

12

Odp: traci sie sprzegło jak moto nagrzane

ja w husce cały czas latam na 10w50 motul 300v i jest ok

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

13

Odp: traci sie sprzegło jak moto nagrzane

maniek-rr312 napisał/a:

ja w husce cały czas latam na 10w50 motul 300v i jest ok

tez mam zalanego motulem

14

Odp: traci sie sprzegło jak moto nagrzane

maniek-rr312 napisał/a:

ja w husce cały czas latam na 10w50 motul 300v i jest ok

Sorka mam 15W50 :)

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

15

Odp: traci sie sprzegło jak moto nagrzane

czy 10w czy 15w to już nie ma raczej znaczenia za bardzo bo pierwsza liczba mówi o najniższej temp w której olej może pracować. Ja leje do 450 10W50 Motorex'a i też wszystko jest ok.

Pozdrawiam