1

Temat: Wypełnienie tłumika

Witam

Mam pytanie do ludzi ogarniających temat.

Ostatnio rozleciał mi się wydech HGS, dokładniej poszycie na nitach nie wytrzymało i zrobiło się  brzydko. Skracać wydechu nie chcę.
Znalazłem firmę w której nawiną mi nowe poszycie (kwasówka zamiast alu), środek i końcówki (kwasówka) wiadomo mam ze starego wydechu, teraz przechodzę do sedna.
Jak się wypełnia wydechy?? Znaczy wystarczy sama wata?? Nie wypluje jej z wydechu przez tą perforowaną rurę?? czy może lepiej kupić takie maty z wełny do wydechów, a może najlepiej owinąć środkową rurę taką wełnianą matą a resztę miejsca upchnąć watą?? Czy jest jakaś zasadnicza różnica pomiędzy watą do wydechów 2T a 4T czy to tylko chłyt marketingowy?

Jedyne co udało mi się znaleźć to upakowanie waty: 200-240g na litr.

Pozdro.

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

2

Odp: Wypełnienie tłumika

Ja na dniach dostanę taką watę : [url]http://moto.allegro.pl/wata-do-tlumikow-tlumika-wygluszenie-wyciszenie-i1664378709.html[/url]

Można ją śmiało przycinać.
Jak ją wsadzę do swojego Yoshiego to bd mógł coś więcej napisać.
Poprzednią watę wypierdziało...

Tyle odemnie.


joł

3

Odp: Wypełnienie tłumika

BTW waty do 2T i 4T są inne.


joł

4 Ostatnio edytowany przez Bondek (2011-06-13 16:49:58)

Odp: Wypełnienie tłumika

a ile takich mat potrzeba do wypełnienia wydechu?? jedna to chyba za mało.

ale czym się różnią bo widziałem wełnę do 2T, 4T i uniwersalną. czyli jak sądzę jedną z nich można zastosować do obu typów silnika. domyślam się że chodzi głównie o temperaturę spalin.

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

5

Odp: Wypełnienie tłumika

Bondek, sama wata długo nie posłuży, musi to być mata najlepiej pikowana ale to mało kto sprzedaje, wkoło dziurkowanej rurki wydechu dobrze owinąć siatkę z nierdzewki, ja w zimie poszedłem na łatwiznę i kupiłem takiego gotowca z FMF i spokój:
[url]http://www.motorcycle-superstore.com/2/9/187/4059/ITEM/FMF-Four-Stroke-Premier-Multi-Layer-Silencer-Packing.aspx?SiteID=SLI|Fmf%20Packing&WT.MC_ID=10010[/url]

6 Ostatnio edytowany przez Bart03 (2011-06-13 23:14:46)

Odp: Wypełnienie tłumika

Dlaczego sama wata długo nie posłuży?

Dobrze zaaplikowana nie ma jak wylecieć! Wypala się i tyle- takie jej zadanie.
Nigdy nie miałem żadnego problemu z watą.
Owijasz wokół wkładu jeden cały arkusz waty( nie kawałeczki do uzupełnień, tylko cały arkusz) i już masz spokój.
Arkusz takiej waty u Olka jakieś 60zł

NovoPerformance.pl

carbon.na.allegro.pl
SM450RR!! #88

7

Odp: Wypełnienie tłumika

Bondek napisał/a:

a ile takich mat potrzeba do wypełnienia wydechu?? jedna to chyba za mało.

ale czym się różnią bo widziałem wełnę do 2T, 4T i uniwersalną. czyli jak sądzę jedną z nich można zastosować do obu typów silnika. domyślam się że chodzi głównie o temperaturę spalin.

Myślę że jedna mata wystarczy bo ma 30cm x 61cm x 7mm więc powinno być dżi.
Co do innych mat to taka do 2T ma za zadanie wyłapywać olej wylatujący ze spalinami. Wiem bo zmieniałem kiedyś kumplowi w CR250, po tym jak mu się wydech zapalił podczas jazdy LOL. Mata po wyjęciu ociekała czarnym olejem...

Nie wiem czy takiej waty jaką kupiłem nie wypierdzi, z fabrycznej waty Yoshimura ostało się jedynie 2cm i nie widać żeby siatka była czymś dodatkowo owinięta. Ciężki temat.

joł

8

Odp: Wypełnienie tłumika

rura perforowana ma już fabrycznie przyspawaną siatkę z drobnymi oczkami.
jest do kupienia na allegro dość tanio wata a takie rozwiązanie było w moim wydechu więc zaryzykuję i kupię watę zobaczymy co z tego wyjdzie :)
poprzednio wata mogła zostać wysrana jak się wydech rozleciał bo zanim trafił do mnie to już był kilkakrotnie nitowany.

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

9

Odp: Wypełnienie tłumika

Ja mam taką oto udziwnioną rurę :p

Jest to pełen przelot z takim dziwnym syfatorem na końcu wydechu....

Post's attachments

Attachment icon Zdjęcie0734.jpg 682.79 kb, 82 downloads since 2011-06-14 

10

Odp: Wypełnienie tłumika

sama wata posłuży krócej niż mata, wyłomocze ją po prostu, ja w FMF wymieniałem po jakichś 2500 km, pewnie ze 40 mth i połowy oryginalngo pakunku po prostu nie było, widziałem tez FMF u kolegi z RMZ w środku pozostały tylko małe kulki zrolowanej waty, np FMF zaleca przepakowanie wydechu co 20 mth, być może na tyle starcza nawet wata, była kiedyś koncepcja wełny mineralnej, budowlanej, kominkowej itp ale nie próbowałem

11

Odp: Wypełnienie tłumika

hanskloss napisał/a:

np FMF zaleca przepakowanie wydechu co 20 mth

Jaki sens wymieniania całej waty po 20 mth, jak nie widać praktycznie ŻADNYCH oznak zużycia, co to jest 20 mth, 1 runda i kilka treningów. Ta ''mata'' to po prostu wata tyle że w arkuszu i w jednym kawałku do owinięcia wokół wkładu a nie ''upychania''. Na pewno wygodniejsza sprawa.

NovoPerformance.pl

carbon.na.allegro.pl
SM450RR!! #88

12

Odp: Wypełnienie tłumika

20 mth cytat ze strony FMF tylko, dla mnie 20 mth to cały rok więc nie nauczam, wata luźna chyba łatwiej się rozszczepia na atomy i ulata

13

Odp: Wypełnienie tłumika

Na stronie Yoshimury jest info że w crossach, czyli jedno garowych pierdopędach  wkład tłumiący wymienia się co 15-20mth.

Co do pakowania wydechu, to  poradziłem sobie tak że rurę perforowaną owinąłem ciasno pikówką złożoną z 2 warstw tkaniny aramidowej (kevlar) i 1 warstwy nomexu, zdrutowałem żeby się nie luzowało. Pikówki takiej używa się do produkcji odzieży dla strażaków.
Na to mata z włókna szklanego TNT, którą kupiłem na alledrogo i wszystko na temat.
Zobaczymy ile to wszystko wytrzyma.

Na razie motocykl zaczął gadać jak trzeba i zniknęły moje problemy gaźnikiem i kopceniem na czarno.
Jak zabiorę bicz na dłuższy spacer to wtedy zobaczymy.


joł

14

Odp: Wypełnienie tłumika

Jakie są oznaki  zużycia waty, maty wypełniającej tłumik.
Mam tłumik higashi z 2004r i nikt w nim nigdy nic nie wymieniał. Może już czs ? :)

exc 400                 www.oklejsie.pl

15

Odp: Wypełnienie tłumika

zajrzyj zobaczysz ale pewnie juz czas, u mnie zauważyłem że było głośniej- metaliczniej + przebarwienie od temp na tytanowym poszyciu tłumika