1

Temat: Ktm lc4 a duke II

Witam. Mam pytanko do znajacych się na ktmach. Chodzi mi o to czy silnik rama jest taka sama w duke'ach i w lc4 chodzi o roczniki okolice 99. Mam okazje kupić wydech od duke i nie wiem czy nie będzie problem z adaptacja do lc4. Dzięki za odp

2

Odp: Ktm lc4 a duke II

Duke to też LC4, więc ciężko stwierdzić co właściwie masz na myśli ;) Generalnie jeśli chodzi o ten jeden rok ('99) to mimo, że silnik i rama jest taka sama we wszystkich LC4 640 to wydech od Duka nie podejdzie do innego modelu LC4, bo różnią się subframe (rama pomocnicza - ta tylna) i plastikami tylnymi - duke ma podwójny wydech na który w innych modelach po prostu nie ma miejsca.

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

3

Odp: Ktm lc4 a duke II

Duke miał dwa wydechy w serii chyba. Chciałem je zaadoptiwac do lc4. Z miejscem przy plastkiaxg pewnie by podeszlo. Chodzilo mi bardziej o kolektory czy one podejd do lc4 bo w ciemno kupować to trochę słabo

4

Odp: Ktm lc4 a duke II

Pierwszy odcinek kolektorów jest taki sam, różnice zaczynają się dopiero od łączenia z katalizatorem - mniej-więcej koło pompy hamulcowej (w Enduro jest katalizator, w Duke "rozdwajacz") - mocowanie powinno pasować, ale dalej już nic - będzie po kolei kolidowało ze wszystkimi plastikami.
Ew. można by próbować zaadaptować tył od nowszego LC4 SM - zdaje się, że od ok. 2006 roku miały też 2 wydechy, ale inaczej jednak trochę rozwiazane.
Moim zdaniem najprościej byłoby przeszczepić cały tył z Duke'a - subframe, airbox (jest inny), plastiki, etc..
Tutaj możesz sobie porównać co jak w którym modelu wyglądało:
[url]http://www.ktmworld.com/ktm_oem_parts.asp[/url]

pozdrawiam, Adam

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

5

Odp: Ktm lc4 a duke II

nie do zrobienia... kup rozbite lc4 po 2006 roku i przełoz cała dupa

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

6

Odp: Ktm lc4 a duke II

dobra spokojnie panowie to tylko wydech, po prostu chcialbym zmienic na cos innego... nie zamierzam nic przeszczepiac, nic zmieniac, po prostu myslalem ze podejdzie plug and play. dizeki za wypowiedzi, i jakby ktos mial jakis wydech na sprzedanie to piszta;p