16

Odp: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

Starajcie się koncentrować na szukaniu moto z SZARYM silnikiem ( high flow), sa ponoć dużo lepsze jeśli idzie o trwałość.
Na co dzień i do dłuższych wyjazdów najlepiej 640, 625 jest lepsza do sportu ale ma mniejszy zbiornik ( chyba) co przy twardości i szerokości siodła nie jest wadą :-), a 660 nie ma rozrusznika elektrycznego ale ma największy potencjał tuningowy.
Wybierz 625, bo jak raz pojedziesz na tor to "okazyjne wizyty" będą przynajmniej raz w tygodniu!

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

17

Odp: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

Bardzo bym chciał, żeby były conajmniej raz w tygodniu, ale na taki luksus pewnie sobie nie pozwole :)
625 ma rozrusznik?

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

18

Odp: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

Ta!
I jeszcze tak jak wszystkie modele SMC jest wyposażony w gaznik Keihin FCR 41 z płaską przepustnicą.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

19

Odp: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

co to jest ten high flow ?? Czym sie różni silnik z tym a bez tego?? OCB??
:)

DRZ 450 E SM na modach znowu w jedynej słusznej wersji - czyli SuperMoto
Triumph Speed Triple 2010 SE

20

Odp: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

z tego co sie zorientowalem High Flow to glowica z lepszym przeplywem? Tak? Bo w sumie na glowicy jest ten napis :)

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

21

Odp: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

High Flow w LC4 to głowica z powiększonymi zaworami.
O nowych LC4 za dużo nie powiem bo latałem oldschoolową z białymi plastikami i czerwoną ramą (Gancewski edition :) ), na nowszych to tylko gościnnie latałem.
Kiedyś rozmawiałem z włascicielem 660-ma wał korbowy o powiększonym skoku, przekaz był taki że wibracje nawet jak na LC4 są kosmiczne.
Zwróć uwagę na gaźnik-Dell`Orto daje ogień ale jest kapryśny, Mikuni z membraną trochę zamula, Mikuni bez membrany i Keihin dają ognia.
620 to młodszy brat 640, róznica realna w pojemności-620 to 609 ccm, a 640 to 625 ccm. 640 może mieć zwykłą glowicę, moze mieć też  High Flow, prędzej będzie ją miał oryginalny supermociak, duke niz standartowa LC4 Enduro.
620 najczesciej wychodziły na DellOrto, 640 na membranowych Mikuni. Mają inne głowice, z zewnątrz mozna je rozpoznac od razu.
LC4 625 to 640 przyprawiona na ostro ;).

Husqa SM 450 R 08`, Husqa CR 250 82`,  Beta Zero 125 91`

22

Odp: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

jak odróżnić mikuni z membraną od mikuni bez membrany??Czy może "tuning" mikuniego polega na pozbawieniu go tej membrany??

DRZ 450 E SM na modach znowu w jedynej słusznej wersji - czyli SuperMoto
Triumph Speed Triple 2010 SE

23

Odp: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

Gażnik z membraną to gażnik podciśnieniowy stosowany w większości silników motocyklowych, membrana steruje dodatkową przepustnicą zależnie od podciśnienia w układzie dolotowym. daje to łagodną reakcję na dodanie gazu. Gaznik ma taki dekiel u góry, pod którym się w/w membrana mieści: tak jak w silniku LC4 na zdjęciu.
[IMG]http://i214.photobucket.com/albums/cc48/gierwi/Membrana.jpg[/IMG]
Gażnik z płaską przepustnicą to taki w którym linka gazu steruje bezpośrednio przepustnicą. To daje natychmiastową reakcję potrzebną w sporcie. Gażnik wygląda mniejszy, ale kopa daje lepszego: tak jak w silniku SMR ( jak się nie mylę to te silniki mają symbol RFS, ale nie wiem na pewno)
[IMG]http://i214.photobucket.com/albums/cc48/gierwi/FCR.jpg[/IMG]

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

24

Odp: KTM lc4 640 99-02r. supermoto- warto?, może jakieś inne propozycje

RFS to oznaczenie tylko dla silnika SMR'a  cała nowa seria silników od roku 2008 to xc4  i obydwa silniki sa napedzane tym samym typem gaźnika

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest