1

Temat: Amortyzator skrętu w supermoto

Czy ktoś z was śmiga z amorem skrętu w swoim moto?
Przydaje się czy nie w supermoto?
Jeżeli jest okazja coś takiego tanio dostać to opłaca się montować?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

2 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-02-05 14:55:30)

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

Mam amorek w CRFie. Naprawdę polecam go z ręką na sercu.
W cywilnej eksploatacji powiem tak Hacker :) genialna sprawa. !!! Wszelkie dziury w asfalcie nawet te naprawdę duże (mówię o naprawdę ekstremalnych dziurach) pokonuje je z jedna ręka na kierownicy a drugą trzymam w powietrzu.
Bo tak naprawdę to dziury są największym zagrożeniem.
Chłopaki to potwierdzą... czasami jak mi zrywa korbę bo robi się nudna jazda po prostej... przy szybkości 100 km/h zjeżdżam na nieutwardzone i dziurawe pobocze i tak wyprzedzam samochody. Bez najmniejszych oporów. Idzie jak po szynach.
Słowo daje, nigdy ale to nigdy nie było takiej sytuacji, że robiło się gorąca bo czułem że było niebezpiecznie.

Przewidywalność zachowania motocykla jest absolutnie genialna.

Hacker jeśli masz okazje wyrwać taki amorek trochę taniej... nie zastanawiaj się.
mam takiego  [url]http://moto.allegro.pl/amortyzator-skretu-scotts-nowy-pod-kazdy-motor-i1441727370.html[/url]

W SM może nie tyle sama szima jest niebezpieczna, bo tych nie łapiemy zbyt często. latając DRZetą miałem kilka razy sytuacje po wpadnięciu w dziurę w asfalcie, że poczułem dobicie do ograniczników skrętu.

Polecam go też do każdego SMCe bo wiem że mają tendencje do łapania szim... przód jest mocno nerwowy.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

3

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

To jest zajebista sprawa , tylko cena też zajebista :)

motoslide.com

4

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

Czyli potwierdzasz to co już wyczytałem - że jest to dobrze wydany pieniądz.
Wiem że mi pomoże właśnie w terenie kiedy to czasami nie mam siły utrzymać kiery bo piach, bo błoto itp.
Dzięki za wyczerpującą wypowiedź.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-02-05 15:08:54)

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

Uwierz mi Hacker po dziurawych szutrach, takich z ogromną ilością małych i upierdliwych dziur (taka akurat w rozmiarze koła) i tarek. Lecę pomada 100 i chłopaki już mi giną w lusterkach a ja nawet nie podnoszę dupy z siedzenia. Idzie jak po szynach.
Zdziwisz się ale przy tej prędkości po dziurach możesz autentycznie prowadzić jedną ręka.
Zresztą by zagrać chłopakom na nosach... podnoszę drugą rękę z kciukiem w powietrzu i tak ich łykam. ;))

To są najlepiej zainwestowane pieniądze w moto :)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

6

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

ale nakręcasz na amor hahahaha
ja musze zobaczyć tą crf w akcji wiec nie wasz sie jej sprzedawac !

motoslide.com

7 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-02-05 15:28:00)

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

Obiecuje że jeśli przyjedziesz do nas na terror... karniesz się na niej baa... nawet dam ci Bartek polatać.   :)

No dobra trochę się pochwaliłem ;) ale zważ na fakt że nie zanudzam was zdjęciami, nie wklejam dziesiątek zdjęć mojej CRFy. ;) hehe

A mam nadzieję że przekonałem Hackera :) Większość sobie myśli eee lepiej tą kasę wydać w alu i carbonowe dodatki niż w amorek. Tak mówią ci co nigdy nie mieli okazji latania z amorkiem.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

8

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

jak uda mi się kupić i zamontuje to w swojej padlinie to dam znać czy faktycznie można jechać po rynsztokach i drapać się po plecach

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-02-05 15:38:42)

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

Możesz np. zamówić kebaba i natychmiast ruszyć z nim w drogę.  :D Nieoceniona jest jego przydatność ;)

Napisałem o kebabie bo nie pale... ale palacze amorek skrętu docenią. ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

10

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

hahahah no ta jazda po dziurach wogole nie była przekonująca , ale możliwosć jedzenia kebaba to już coś

motoslide.com

11

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

a da sie bez amora skretu jeździc ? amor to podstawa

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

12

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

Powiem tak ze swoich doświadczeń  amor skrętu będę chciał kupić  jest to fajna sprawa  jeżeli ktoś lubi zapieprzać  ja na przykład w dt łapię shime codziennie  nie wiem jak będzie w przypadku dr-z ale sądzę tak samo że są to dobrze wydane pieniądze + wiele gleb mniej

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

13

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

nigdy w zyciu nie wpadło mi koło w wibracje w DRZ więc raczej nie przejmowałbym się tym ponczo chyba ze masz źle zestrojone zawiesznie pod swoj ciężar co jest bardzo możliwe gdyż DRZ z reguły mają za sztywno przód zestrojony dla lekkich osób a z kolei dla cięższych tył za miękko co można zniwelować wstępnym napięciem sprężyny

14

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

Ponczo napisał/a:

na przykład w dt łapię shime codziennie...

Fakt. Dt bardzo lubi shimmy :) Ale nikt nie ma aż tyle kasy by pakować amorek skrętu do 125-tki :D

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

15

Odp: Amortyzator skrętu w supermoto

Daniel nie wiem jak to będzie w dr-z ale mówię jak to jest w dt mam nadzieję że to mnie nie spotka w dr-z <--- masło maślane

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA