1 Ostatnio edytowany przez PeKaWu (2010-12-12 22:25:36)

Temat: Polish Laptimer Project - potrzebna dobra duszyczka :)

Temat jest prosty. Potrzebuje wolontariusza, ktory uzyczy mi na 1-2 tygodnie (na szczescie mamy zime :)) laptimer z baza GPT, AIM czy jakiejs innej firmy. Troche z ciekawosci i nudow a troche ze skapstwa zaczalem robic swoj wlasny laptimer :) Mam juz pierwszy prototyp z podstawowa lista funkcjonalnosci:
-odmierzanie i pokazywanie czasu aktualnego okrazenia na LCD
-pokazywanie czasu ostaniego zakonczonego okrazenia na LCD
-minimalny czas okrazenia, przez ktory laptimer nie reaguje na sygnal bazy
-za baze robi pilot TV Sony, na ktorym wciskam przycisk "1"  :lol:
-4 przyciski, ktore na razie nie robia nic ale to sie ma zmienic :)

Teraz chcialbym po pierwsze sprawdzic dokladnosc (jak dotad porownywalem ze stoperem w telefonie Nokia 1200 co oczywiscie nie jest miarodajne ale przynajmniej upewnilem sie, ze warto brnac dalej :) ), z jaka odmierzany jest czas a po drugie sprawdzic parametry (czestotliwsc nosna sygnalu IR) i zdekodowac sygnaly baz firmowych urzadzen typu AIM czy GPT. Jesli dokladnosc, jaka oferuje wykorzystywany przeze mnie mikrokontroler bedzie porownywalna z firmowymi rozwiazaniami lub bedzie mozna tak poprawic prototyp, zeby taka byla, to mysle, ze dalbym rade zbudowac sporo tanszy od markowych prototyp laptimera reagujacego na sygnaly baz obu producentow jak rowniez stworzyc prototyp bazy zdolnej nadawac sygnaly baz obu producentow GPT i AIM, ktora moznaby zastosowac jako tanszy zamiennik lub jako dodatkowa tansza baze do miedzyczasow. Robie to w wolnych chwilach i nie jestem w stanie niczego zagwarantowac (napewno laptimer nie bedzie taki ladny jak te ze sklepu, jesli uda mi sie dojsc do tego etapu to bede szukal jakichs gotowych opakowan plastikowych dostepnych w sklepach elektronicznych). Nie mniej jednak sa szanse na to, ze cos z tego bedzie. Wtedy moglibysmy smigac na treningach kazdy ze swoim laptimerem po kosztach wytworzenia majac tor podzielony np. na 5 sektorow :) Zaryzykuje i poswiece na to troche swojego czasu :)

Znajdzie sie ktos chetny do pomocy? Na zachete podam liste dodatkowych funkcjonalnosci, ktore przyszly mi do glowy i ktore sa jaknajbardziej do zrealizowania:
-klony baz markowych producentow
-baza rozpoznaje i uczy sie sygnalu innej bazy i zaczyna go nadawac
-zabezpieczenie bazy przed kradzieza (np. koniecznosc wpisania kodu, bez ktorego baza nie dziala, czy syrena aktywowana czujnikiem ruchu)
-rozpoznawanie sygnalu baz markowych producentow
-laptimer rozpoznaje i uczy sie sygnalu innej bazy i zaczyna na niego reagowac
-ustawianie minimalnego czasu okrazenia przyciskami i trzymanie go w pamieci nieulotnej
-pomiar temperatury powietrza
-miedzyczasy tzn kilka baz na okrazenie
-zapisywanie czasow do pamieci nieulotnej, chip z ktorego korzystam pozwala zapisac do 250 pomiarow co np. przy 5 bazach daloby do 50 okrazen. Mozna to rozszerzyc do np. kilku tysiecy okrazen w cenie ok. 1,5 z Vat za pamiec EEPROM + czas potrzebny na oprogramowanie :)
-zegarek
-komunikacja USB z komputerem

Post's attachments

Attachment icon 20101212.jpg 351.12 kb, 61 downloads since 2010-12-12 

2

Odp: Polish Laptimer Project - potrzebna dobra duszyczka :)

Ja moge CI uzyczyc laptimera z baza GPT, ale pod warunkiem, że ty użyczysz mi swoich umiejetnosci.
Jesli jestes zainteresowany to napisz na PW lub emila.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

3

Odp: Polish Laptimer Project - potrzebna dobra duszyczka :)

cześć
wprawdzie laptimer mam ale nie ma do niego bazy niestety tak więc byłbym szczerze zainteresowany bazą do AIM'a.

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

4

Odp: Polish Laptimer Project - potrzebna dobra duszyczka :)

A ja był bym zainteresowany całym zestawem - wyglądać może jak Pół d.... zza krzaka , ważne żeby działało. Ps. tak naprawde to chciał bym baze + 3 lapki...

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

5

Odp: Polish Laptimer Project - potrzebna dobra duszyczka :)

Mnie tam starczaja dwie łatpi do wszsytkiego, a i bazę mam niczego sobie :)

Łukasz "Dragilla" Sacha #17

6 Ostatnio edytowany przez tegma (2010-12-23 10:57:36)

Odp: Polish Laptimer Project - potrzebna dobra duszyczka :)

Jak tam temat się rozwija ??

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

7

Odp: Polish Laptimer Project - potrzebna dobra duszyczka :)

Pozyczylem od Bondka laptimer AIM i kombinuje jak tu do niego dorobic baze. Dzis bylem w sklepie i wieczorem sprobuje cos z tego zlozyc :)

8

Odp: Polish Laptimer Project - potrzebna dobra duszyczka :)

PeKaWu napisał/a:

Pozyczylem od Bondka laptimer AIM...

A ja czekam i czekam ...az wpadniesz.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

9

Odp: Polish Laptimer Project - potrzebna dobra duszyczka :)

Crazy_Russian napisał/a:
PeKaWu napisał/a:

Pozyczylem od Bondka laptimer AIM...

A ja czekam i czekam ...az wpadniesz.

a co przycisło Cie  :D ?

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

10

Odp: Polish Laptimer Project - potrzebna dobra duszyczka :)

Crazy_Russian napisał/a:
PeKaWu napisał/a:

Pozyczylem od Bondka laptimer AIM...

A ja czekam i czekam ...az wpadniesz.

a co liczysz że na wesele się załapiesz??  :D

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

11 Ostatnio edytowany przez PeKaWu (2010-12-28 13:02:07)

Odp: Polish Laptimer Project - potrzebna dobra duszyczka :)

Na zdjeciach prototypowa baza do laptimera Bondka. Na razie w fazie developmentu :) Musze jeszcze sprawdzic czy teraz nadaje to co chcialem i jak bedzie ok to wgrywam sygnal nadawany przez baze AIM, ktory znalazlem w necie.

Post's attachments

Attachment icon 20101228(001).jpg 324.18 kb, 60 downloads since 2010-12-28 

Attachment icon 20101228.jpg 318.43 kb, 52 downloads since 2010-12-28 

12

Odp: Polish Laptimer Project - potrzebna dobra duszyczka :)

A moze chcesz sobie skopiowac sygnal z bazy AIM? Takowa rowniez posiadam. Ale to oznaczaloby kolejna wycieczke do mnie  :)

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

13

Odp: Polish Laptimer Project - potrzebna dobra duszyczka :)

Crazy jak tylko uporam sie z tym co mam do zrobienia teraz to chetnie :)

14

Odp: Polish Laptimer Project - potrzebna dobra duszyczka :)

Dorobilem wlasna baze do wlasnego laptimera, wiec mozna powiedziec, ze co cos tam zaczyna dzialac. Ale cos nie moge zmusic laptimera GPT Craziego do pracy z moja baza  :rolleyes: A w laptimerze AIM chyba wysiadly baterie i nie mam jak sprawdzic czy chce gadac z moja baza  :)

15

Odp: Polish Laptimer Project - potrzebna dobra duszyczka :)

Dawaj Dawaj bo sezon się zbliża :P

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."