1

Temat: Uwaga na podróbki Alpinestars...

napisał to znajomy na 3miejskim forum :

Czołem,

Jako, że pracuję w agencji celnej trafiła mi się ostatnio do odprawy przesyłka z Chin z odzieżą motocyklową dla firmy ze sląska. Niby nic takiego, rekawice, kurtki, tankbagi. Ale właśnie te kurtki. W oczy rzuciły mi się ich symbole. Mianowicie AL T-RC-1 oraz AL 09. Sprawdziłem w necie następnie na stronie eksportera i wyszło że to kurtki Alpinastars. Koszt zakupu jednej sztuki to ... 11 i 9 USD Zwrócliłem się do importera z prośbą o przeslanie stosownych dokumentów pozwalających na import i obrót tą odzieżą. Niestety ich nie mieli w związku z czym moja firma odmówiła odprawy tego towaru. Importer odebrał od nas dokumenty i dalszy ciąg sprawy nie jest mi znany. Isnieje przypuszczenie, iż może gdzieś mu się udało odprawić ten towar i niebawem znajdzie się on np. na Allegro. Szkoda by było gdyby ktoś wydał grubą kaskę na oryginalną kurtałkę a dostał szmatę. Przebitka na jednej sztuce jest ogromna, nawet jakby to puścili poniżej ceny rynkowej.
Namiarów na importera jak i eksprtera nie będę zamieszczał ze względów wiadomych.
Pzdr
Maciek

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

2 Ostatnio edytowany przez Giersik (2010-12-16 10:49:20)

Odp: Uwaga na podróbki Alpinestars...

1) rękawice m4 street .... na allegro po około 100 = made in china (kupiłem w tamtym roku i już w połowie sezonu się porwały) :/

http://www.4bikes.pl/images/m4allegk.jpg

2) w tym roku znów się nadziałem na kominiarkę, polarowa za 75 zetów = 100% poliester = made in china :/

http://img20.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/69/13/42/1369134292

3

Odp: Uwaga na podróbki Alpinestars...

Panowie nie oszukujmy się że 95% rzeczy produkowanych jest w Chinach więc MADE IN CHINA nie jest niczym dziwnym. Wiadomo również że są podróbki które również są MADE IN CHINA dlatego chińczyk chińczykowi nie równy.

jakubek

4

Odp: Uwaga na podróbki Alpinestars...

nie wiem ile w tym prawdy ale na discovery mowili, że alpine robi tylkoe we wloszech...  a to że chinczyk chinczykowi nie równy to chyba wszyscy wiedzą :) Chodzi głównie o to jak chinczyk jest kontrolowany... :)

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

5

Odp: Uwaga na podróbki Alpinestars...

tegma napisał/a:

nie wiem ile w tym prawdy ale na discovery mowili, że alpine robi tylkoe we wloszech...  a to że chinczyk chinczykowi nie równy to chyba wszyscy wiedzą :) Chodzi głównie o to jak chinczyk jest kontrolowany... :)

Kiedyś jak robiłem w branży foto- zdażyło mi się kupić kontener statywów firmy x i wszystko było pięknie bo zapłaciłem 200$ za kolesia co pojechał i sprawdził czy jest dokładnie to co ma być :D (taka specjalna firma - też chińska :) ), slyszalem , że jak odszedlem z tej firmy to właściciel przyzydził 200$ i dostał towar 2go żeby nie powiedzieć 3-go gatunku...

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

6

Odp: Uwaga na podróbki Alpinestars...

tegma napisał/a:

nie wiem ile w tym prawdy ale na discovery mowili, że alpine robi tylkoe we wloszech...  a to że chinczyk chinczykowi nie równy to chyba wszyscy wiedzą :) Chodzi głównie o to jak chinczyk jest kontrolowany... :)

Niestety nie jest to prawda, alpina tak jak i zdecydowana większość firm produkuje również w chinach, wszyscy kosztem jakości szukają większego zysku.Nie oznacza to że wszystko robione w chinach to shit, koncerny mają kontrole jakości by nie rozpiepszyć marki , którą przykładowo budowali przez naście lat w europie lub w stanach. Jesli nie chcielibyśmy kupować rzeczy produkowanych w chinach to za dużego wyboru byśmy nie mieli, przecież na wschód produkcję przeniosly największe marki min. o'neal arlenness berik fox held hjc . Tylko nieliczne firmy na rynku motocyklowym nie produkują w chinach, korei,pakistanie(potęga jeśli chodzi o odzież skórzaną) lub na taiwanie. Niestety od razu widać to po cenie na półce tak jak rukka, arai shoei schuberth i pare innych. Jest to jak dla mnie dość smutne, no ale nie od dziś wiadomo że światem rządzi pieniądz a my sami za dużego wpływu na to wszystko nie mamy.

7

Odp: Uwaga na podróbki Alpinestars...

Na pewne rzeczy mozna sie zgodzic. Jaka to roznica czy maszyna produkujaca cos tam, stoi w USA czy w Chinach skoro to ta sama maszyna? Roznica jest tylko taka, ze przyciski na tej maszynie wciskaja zolte raczki za czapke ryzu. Gorzej jest z bezjakosciowymi podrobkami.

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]

8

Odp: Uwaga na podróbki Alpinestars...

wiecie jaka jest roznica miedzy polska a chinska galerianka?: Polska mowi kup mi jeansy a zrobie ci loda a chinska mowi kup mi loda a zrobie ci jeansy

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

9 Ostatnio edytowany przez maciey (2010-12-16 21:08:11)

Odp: Uwaga na podróbki Alpinestars...

Ja mam Alpinestars - Octane S-moto MADE IN CHINA i złego słowa powiedzieć nie mogę.
Dobre wykonanie, wyglądają prawie, jak nowe, a 3 sezony już przejechały.
Kupiłem je na allegro i nawet możliwe, że są oryginalne.
Ogólnie ciężko jest kupić teraz coś, co nie jest z Chin itp

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

10

Odp: Uwaga na podróbki Alpinestars...

maciey napisał/a:

Ja mam Alpinestars - Octane S-moto MADE IN CHINA i złego słowa powiedzieć nie mogę.
Dobre wykonanie, wyglądają prawie, jak nowe, a 3 sezony już przejechały.
Kupiłem je na allegro i nawet możliwe, że są oryginalne.
Ogólnie ciężko jest kupić teraz coś, co nie jest z Chin itp

Ja natomiast mam od czerwca zeszłego roku  Alpiny S1 też MADE IN CHINA i nic się nie dzieje  :P

http://bikepics.com/members/bolekzko/

Honda XR 125 > Suzuki DRZ 400 SM > Suzuki DRZ 400 SM > Husqvarna SM 125 S > Suzuki DRZ 400 ESM > i znowu nic ..

11

Odp: Uwaga na podróbki Alpinestars...

Chyba schodzicie z tematu.. Chodzi o podróbki min. alpinestarsa, sam widziałem takie oferty w internecie, tylko te akurat już na zdjęciach wyglądały na słabe jakościowo.

NovoPerformance.pl

carbon.na.allegro.pl
SM450RR!! #88

12

Odp: Uwaga na podróbki Alpinestars...

wlasnie koledzy to powiedzieli ze made in china nie znaczy zle... Chodzi o to ze kurtka alpiny za 11 $ to na bank podroba dlatego was ostrzegam...

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

13

Odp: Uwaga na podróbki Alpinestars...

tegma napisał/a:

wlasnie koledzy to powiedzieli ze made in china nie znaczy zle... Chodzi o to ze kurtka alpiny za 11 $ to na bank podroba dlatego was ostrzegam...

To już czuć  :lol:  i widać , że coś nie tak...

http://bikepics.com/members/bolekzko/

Honda XR 125 > Suzuki DRZ 400 SM > Suzuki DRZ 400 SM > Husqvarna SM 125 S > Suzuki DRZ 400 ESM > i znowu nic ..