1

Temat: Hydrauliczne sprzęgło Magura

Mam pytanie do tych którzy mieli już wiele z tym do czynienia.
Jak wiadomo pompy sprzęgła Magury mają różne rozmiary tłoczków np. 9.5  10.5
Do każdego motocykla dedykowana jest właśnie któraś z tych średnic.
Co się stanie jeżeli do motocykla do którego zalecana jest pompa 10.5 założona zostanie zostanie pompa 9.5?
Jak to będzie się objawiało.
Czy klamka będzie po prostu pracować ciężej?
Czy tłoczek nie będzie do końca odchylał "popychacza" sprzęgła przy silniku?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

2

Odp: Hydrauliczne sprzęgło Magura

hacker, raczej opcja 2 - tłoczek nie będzie do końca odchylał "popychacza" sprzęgła przy silniku, jak z hamulcem przy za małej fi pompki może okazać się za mało wydajny, przetestowałem na stock pompce z WR450 z zaciskiem BRAKING 4 tłoczki, pompowało za mało płynu żeby ścisnąć jak trzeba - hamowało ale "nie aż tak", jeśli znasz skok pomp sprzęga oblicz pojemność pompowanego płynu (jak w walcu) i zobacz różnicę, podejrzewam że będzie znaczna

3

Odp: Hydrauliczne sprzęgło Magura

wszystko zalezy od zastosowanego wysprzeglnika

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

4

Odp: Hydrauliczne sprzęgło Magura

Na zagranicznych forach wyczytałem że zastosowanie większej pompy powoduje że klamka sprzęgła jest bardziej twarda, ale za to sprzęgło jest bardziej wyczuwalne. Co by wskazywało że mniejsza pompa, większy ruch klamką, lepsza kontrola nad sprzęgłem? hmm

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: Hydrauliczne sprzęgło Magura

mniejszy tłoczek to większa siła, będzie działało lżej ale z dłuższym skokiem, czyli wysprzęglenie będzie dłuższe, większy tłoczek - będzie klamka twrdsza i krótszy skok wysprzęglania

6

Odp: Hydrauliczne sprzęgło Magura

Na pewno większy skok daje lepsze wyczucie. Wszystko dzieje się jakby w zwolnionym tempie.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

7

Odp: Hydrauliczne sprzęgło Magura

to kicha - wolę jednak większy tłoczek

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

8

Odp: Hydrauliczne sprzęgło Magura

zeby niezakładać nowego tematu zapytam tu:
co lejecie do sprzegła magury bo chce u siebie wymienic na nowy i niewiem czy mam zamawiac ten specjalny dedykowany czy moze mozna go czyms zastąpić??

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

9

Odp: Hydrauliczne sprzęgło Magura

a co pisze na dekielku dot czy mineral ?

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

10

Odp: Hydrauliczne sprzęgło Magura

mineral

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

11

Odp: Hydrauliczne sprzęgło Magura

a czy jak jest na dekielku napisane mineral to nie można stosować płynu hamulcowego? U mnie w husce jest napisane mineral i zawsze na takim latałem, ale kumpel w kacie leje hamulcowy, więc tym razem i ja poeksperymentowałem. Jak dla mnie same plusy-dużo łatwiej odpowietrzyć i do tego klamka leciutko i płynnie chodzi. Prosiłbym o odpowiedź na to pytanie, bo jeżeli mogę coś uszkodzić jeżdżąc w ten sposób to powracam czym prędzej do minerała:)

12

Odp: Hydrauliczne sprzęgło Magura

Lej to [url]http://allegro.pl/olej-plyn-hydrauliczny-do-sprzegla-magura-i1476041095.html[/url]  i nie będzie żadnego problemu.

SMR 505

13

Odp: Hydrauliczne sprzęgło Magura

gdzies czytałem ze ponoć hamulcowy jest dużo bardziej agresywny i niszczy szybciej wszystkie uszczelnienia
myslałem zeby ten orginalny zastąpic go olejem do przekładni automatycznych typu ATF II SAE 10W DEXRON II ma on podobną specyfikacje do tego ori magury co wy na to??

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

14 Ostatnio edytowany przez daniken (2011-02-28 23:04:39)

Odp: Hydrauliczne sprzęgło Magura

Takie dobre sprzęty macie a szkoda wam 30 zł na płyn do pompy sprzęgła ?

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

15

Odp: Hydrauliczne sprzęgło Magura

ludzie !! jak pisze mineral to lac olej do przekladi hydraulicznych\wspomagania a nie płyn hamulcowy !!! sa pompy na plyn hamulcowy i sa pompy na plyn hydrauliczny zupełnie inne uszczelnienia w nich drzemia ... jak ma byc mineral a zalejesz hamulcowy to wpierdoli uszczelnienia w pompiei wysprzęglniku !

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest