1

Temat: Zacieki!!

Witam. Umyłem ostatnio cały silnik poniewaz był cały w smarach olejech itp chciałem żeby był czysty! Wziołem preparat do mycia silników taki co usuwa smary itp chyba nawet mozna go kupić na orlenie. Popsikałem nim cały silnik nie czytając wczesniej instrukcji odczekałem 5-10 minut? nie pamiętam i dopiero umyłem a sie okazuje że trzeba było zmyć go po 30sek do 1 minuty. No i niestety najgorsze! [url]http://img826.imageshack.us/f/aaaaaaaaao.png/[/url] :( co ja mam z tym zrobić????? Po 2giej stronie tak samo z deklami o matko pomocy!!!:(:( próbowałem to pastą polerską i nic kwaskiem cytrynowym tak samo wydaje mi się że to weszło w farbe ;/

2

Odp: Zacieki!!

O=O o ja pierdole. Trochę lipa, a próbowałeś to jakąś benzyną ekstrakcyjną? albo benzyna po prostu.

Kawasaki Klx 650 c :D

3

Odp: Zacieki!!

też mam kilka takich zacieków , tylko w mniejszej skali :P , ahahahah ne wiem co Ci doradzic

motoslide.com

4

Odp: Zacieki!!

Benzyną próbowałem i dupa nic ;/ Może jest jakiś środek do tego? bo jak nie to czeka mnie piaskowanie i malowanie tego bo naprawde nieprzyjemnie wygląda;/

5

Odp: Zacieki!!

srodkiem  którym to zdupałes musisz to "rozgonic" jedyne rozwiazanie

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

6

Odp: Zacieki!!

Już próbowałem ale zabardzo nie wyszło;/ To jakby wsiąkło tyle ile chciało i już nie chce;/

7

Odp: Zacieki!!

właśnie cross dobrze gada ! warto spróbować

motoslide.com

8

Odp: Zacieki!!

Barteksm napisał/a:

właśnie cross dobrze gada ! warto spróbować

raczej nic nie pomoze.to sa srodki ktore w jakims stopniu żrą.kiedys ktos mi podpowiedzial ze super myje sie moto sprayam do mycia felg.fakt umylo super ale wiekszosc srób zaszla na zielonkawy kolor .nie do usuniecia.takie srodki potrafia wezrec sie w czysty niepomalowany material a co dopiero w farby ,oxydowania itp itd.

Motocyklizm- Choroba dziedziczna, niestety niewyleczalna. Objawia się już od najmłodszych lat chorego, w postaci "rogala twarzowego"

9 Ostatnio edytowany przez wyrzyk969 (2010-10-31 18:29:19)

Odp: Zacieki!!

to jest dimer czy jakoś tak się nazywa i nie za bardzo co z tym zrobisz, rozcięczony z wodą w stosunku 1/100 nie powinien nic zrobić ale większe dawki żrą, taka jak ta co kupiłeś ma ona stosunek 30/100 a czysty dimer co można koncentrat kupić to ręce żre hehe ;] plastiki płowieją od tego a na lakierze robią się plamy ;] co do aluminium powoduje on utlenianie i najlepiej (jak i lakier) to woskiem pociągnąć znaczy się pastą tempo lekko ścierną i nie dusić za mocno żeby lusterko nie wyszło ale to o aluminium mówię ;] inaczej nie bardzo co zrobisz z tym ;] już to przerabiałem ;p a jak w farbę poszło to kiszka ;] ja dobierałem lakier i malowałem dekle do motorków ;] potem się już nauczyłem jak to używać ;]

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

10

Odp: Zacieki!!

Miałem kiedyś podobne zacieki w Monsterze po elektrolicie bo po robocie gaźników mechanik odprowadzenia od aku nie założył. Papier wodny 2000 i pasta polerska załatwiły sprawę. Tylko nie przesadź i nie trzyj zbyt długo żeby koloru nie zjechać.

11

Odp: Zacieki!!

a domylo chociaż silnik ?

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

12 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2010-11-01 08:11:10)

Odp: Zacieki!!

Franek napisał/a:

Witam. Umyłem ostatnio cały silnik poniewaz był cały w smarach olejech itp chciałem żeby był czysty! Wziołem preparat do mycia silników taki co usuwa smary itp chyba nawet mozna go kupić na orlenie. Popsikałem nim cały silnik nie czytając wczesniej instrukcji odczekałem 5-10 minut? nie pamiętam i dopiero umyłem a sie okazuje że trzeba było zmyć go po 30sek do 1 minuty. No i niestety najgorsze! [url]http://img826.imageshack.us/f/aaaaaaaaao.png/[/url] :( co ja mam z tym zrobić????? Po 2giej stronie tak samo z deklami o matko pomocy!!!:(:( próbowałem to pastą polerską i nic kwaskiem cytrynowym tak samo wydaje mi się że to weszło w farbe ;/


Kwasek cytrynowy ???
Martwicie mnie!!! To sposób o ile dobrze pamiętam pani Dziengielewskiej stosowany przez nasze babcie do odplamiania ubrań. (nie wiem czy przy ubraniach skuteczny ale w mechanice precyzyjnej o lakiernictwie... )  ;)  ;)
Nie weszło w farbę tylko najnormalniej podziałało na nią jak rozpuszczalnik... wypowiadanie zaklęć i plucie przez lewe ramie tu nic nie pomoże.
Jest jeden sposób ale nikomu go nie zdradzaj   :rolleyes:  zaczarowany ołówek (ale to ostateczność)   :D jeśli wcześniej zawiodły wszystkie inne sposoby.

P.s. Przepraszam ten kwasek cytrynowy tak na mnie podziałał. (by nie powiedzieć rozpier... mnie )

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

13

Odp: Zacieki!!

:D z góry przepraszam za czarny humor
;)  jak nie da sie zmyć tych zacieków to może przemalować resztki tym samym srodkiem :P bedzie jednolicie  :P

motoslide.com

14

Odp: Zacieki!!

Bartek brak mi słów dla twej złośliwości.  :mad:

P.s. Można też spróbować natrzeć to wyciągiem z cebuli  ;)  sikanie moczem chyba nie, bo jest sposobem na odmrożenia :|

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

15

Odp: Zacieki!!

dukeSebo napisał/a:

sikanie moczem :|

Ja słyszałem , ze jest lepsze niz babka szerokolistna na rany.

motoslide.com