1

Temat: regulacja KEIHINA FCR 41 MX

witam. chcialbym sie dowiedziec jak prawidlowo wyregulowac ten gaznik w ktm 640 lc4. pewnie ktos juz to przerabial i moze cos podpowie, jak dysze dobierac , jak poznac ze jest nieprawidlowa, jak ustawic iglice i ogólnie wszystkie wskazówki i spostrzerzenia dotyczace tego gaznika.

Dzieki.

hybryda

2

Odp: regulacja KEIHINA FCR 41 MX

Ja sie rowniez podlaczam do tego pytania. Z tym ze ja mam taki gaznik w pogrzebanej DRZ 450 na kicie yoshimury(ostre walki, mocniejsze sprzeglo, racingowy cdi,)

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

3

Odp: regulacja KEIHINA FCR 41 MX

Pytania z kategorii "dziwne"... Musicie mieć świadomość, że nikt Wam tu nie napisze, że trzeba pokręcić dyszą od mieszanki tyle obrotów a igłe ustwić w takim a nie innym położeniu.
Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy zawieźć do warsztatu gdzie mają hamownię i zapłacić za to jakiś zylion.
Drugi, to wsadzić gaźnik na własną rękę z takimi bebechami jakie w nim są i zobaczyć czy sprzęt pali, wkręca się i jak jeździ. Jak będzie dobrze to fajnie, ale jak nie będzie. To zobaczyć czy ma za dużo paliwa czy za mało (najszybciej wykręcić świecę i zerknąć) i potem kombinować dyszą i igłą.
Ja u siebie robilem tak, że wrzuciłem największą dyszę jaką miałem w zestwie, ustawiałem igłę na środek i patrzyłem jak jest. Było zbyt bogato, więc igłę na maksa opuszczałem i znowu testy. Ciągle zbyt bogato więc mniejsza dysza i igła znowu na środek. I tak do wyrzygania...

4

Odp: regulacja KEIHINA FCR 41 MX

O takie info mi wlasnie mi chodzilo. W razie co mam schematy tego gaznika.

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

5

Odp: regulacja KEIHINA FCR 41 MX

Dla ułatwienia mogę dodać, że u mnie w 620 supercompetition jest dysza 153 dynojeta i igła maksymalnie opuszczona, ale jak się zbiorę w sobie, to będzie 146 i igła na środku :) Powodzenia w kręceniu :D

6

Odp: regulacja KEIHINA FCR 41 MX

Powracam do tematu, podobno do tego gaźnika pasuje dysza z H-D i jest ogólnie dostepna prawda to?

SMR 505

7

Odp: regulacja KEIHINA FCR 41 MX

o jaką dyszę pytasz? przecież na tym gaźniku lata sporo sprzętów. KTM'y, CRF - myślę że można coś dobrać.

8

Odp: regulacja KEIHINA FCR 41 MX

Chodzi o wiekszą dyszę, w ofercie dynojeta nie ma :(


A propos jeszcze LC4

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=86958

znalazłem fajne arty

SMR 505

9

Odp: regulacja KEIHINA FCR 41 MX

No jak nie ma, jak ja mam zestaw dynojeta właśnie :)

10

Odp: regulacja KEIHINA FCR 41 MX

sorry nie było pytania....chodziło o mikuni bst40.....

SMR 505

11

Odp: regulacja KEIHINA FCR 41 MX

ja chciałem włożyć to cudo, ale uznałem że ~600$ nie będę inwestował, chyba nie ma aż tak dużo lepszych osiągów niż na mikuni.

aaaaaaaach ! ale urrrwał ! ale to było dobre ! :D

12

Odp: regulacja KEIHINA FCR 41 MX

Nie wiem jak wypada na tle mikuni, ale porównując z dellorto, to silnik znacznie szybciej wchodzi na obroty. Pewnie gdybym dał syfa do regulacji na hamowni, to byłoby jeszcze lepiej :) Póki co został wyregulowany metodą na "wydaje mi się, że..." :D

13

Odp: regulacja KEIHINA FCR 41 MX

LC4uke napisał/a:

ja chciałem włożyć to cudo, ale uznałem że ~600$ nie będę inwestował, chyba nie ma aż tak dużo lepszych osiągów niż na mikuni.

na ebayu uk znajdziesz taki gaznik za max 160f wiec nie jest to jakis mega wydatek a róznica naprawde jest odczówalna.

hybryda

14

Odp: regulacja KEIHINA FCR 41 MX

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Keihin-FCR-41-carb-VOR-DRZ-XR-YFZ-HUSAGERG-KTM-VERGASER_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZ72Q3a1207Q7c66Q3a2Q7c65Q3a12Q7c39Q3a1Q7c240Q3a1318QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14QQhashZitem180291061987QQitemZ180291061987QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories

za niecale 800 stówek w sumie..

SMR 505

15

Odp: regulacja KEIHINA FCR 41 MX

Za ponad tysiąc raczej :)