1

Temat: Co wybrać?

Witam wszystkich,
Słowem wstępu krótko opiszę moją smutną historię.
Świeżo na 18-stkę chciałem kupić supermoto, wcześniej jeździłem na enduro, stałem przed wyborem albo coś rasowego albo coś taniego w utrzymaniu, wygrał rozum i kupiłem xtx'a. Teraz już wiem że w życiu należy kierować się sercem a nie rozumem. Przyzwyczajony byłem do niskiej masy i dużej mocy, myślałem że na asfalcie waga znaczenia nie robi ale przy moim stylu jazdy moc i niska masa to kluczowe kryteria.
Mam 22 lata, pojeździłem trochę po asfalcie betoniarką i wiem, że chce supermoto a nie takiego klocka. Xt-ka co prawda miło wspominam ale pora na coś konkretnego. Zastanawiam się co doświadczeni koledzy mogliby polecić i na jakie roczniki zwracać uwagę. Lepiej szukać Crossa z homologacja czy może jakiegoś enduraka typu exc450 lub 530? Chciałbym też czasem na jakiś tor się przejechać, więc też muszę brać to pod uwagę przy zakupie. Narazie z zakupem mi się nie spieszy więc wszystko na spokojnie, ale chciałbym wiedzieć w którym kierunku lepiej iść. Rozważam również kupienie brudasa i przygotowanie go na SM. Teraz ze względu na studia mam mało czasu ale zimą mógłbym grzebać .

2 Ostatnio edytowany przez delta (2024-06-20 12:11:25)

Odp: Co wybrać?

Na jakim enduraku jeździłeś?
Jaki budżet masz na to sm?

Już wiesz, że z sm jest albo grubo albo wcale.
Czyli kupujesz sprzęt supermotopodobny, albo wyczyna i nie przerażają Cię grube wydatki na jego utrzymanie.
Szczególnie jeśli kupisz stary sprzęt po kilku cebulakach, którzy średnio o niego dbali, znaczy żydzili na serwis. A wtedy może czekać Cię na sam początek konkret remont.

"Rozważam również kupienie brudasa i przygotowanie go na SM"
wg. mnie nie opłaci się, za dużo trzeba włożyć hajsu w porządne przygotowanie, lepiej kupić już zrobionego

ja bym kupił np.
[url]https://www.moto.it/moto-usate/suzuki/rm-z450/rm-450-z-2011-12/9464496[/url]

[url]https://www.moto.it/moto-usate/suzuki/rm-x-450-e/rm-x-450-e-2010-17/9421686[/url]

https://www.bikepics.com/members/81

3 Ostatnio edytowany przez Fuks_mx (2024-06-20 16:32:35)

Odp: Co wybrać?

[/quote=delta]Na jakim enduraku jeździłeś?
Jaki budżet masz na to sm?

Jeździlem na różnych, 125 2t, 250, 450 wszystko wyczynowe (125 to była cr'ka czyli cross), ale najlepiej wspominam 125 2t (miałem wtedy jakos 15 lat, motocykl miał wiele akcesoryjnych części i przy mojej niskiej wadze z 3 biegu bez klamy na koło stawiało)

Budżet narazie 15k ale można powiedzieć że jest elastyczny, jeśli za 15tys nic sensownego nie ma to poczekam z poł roku albo rok i kupie za 20/25, ale nie ukrywam, że nie chce przesadzać.

I teraz odnośnie kosztów, wiem że to nie skuter i serwisówka jest często ale w moim przypadku myślę że będzie to raz na 2/3 lata. Jestem studentem i uczę się zaocznie, w tygodniu pracuje a co drugi weekend studia (czasami częściej) nie bede mial na tyle czasu żeby nabijać motogodziny. To jest właśnie główna przyczyna dlaczego chce wyczynówkę a nie betoniarkę, Xt'ekiem można było jeździć komfortowo przez dosyć długi czas i kilometry uciekały, ale ja tego czasu nie miałem, potrzebuję krótko ale intensywnie. Muszę mieć sprzęt na który wsiądę czasem, pojeżdżę godzinę wokół komina i przez tą godzinę wyszaleję się na nim by potem wrócić do projektów i nauki, a dodatkowo jak wspomniałem, czasem jakieś torowanie (taki jest plan ale nie wiem jak to wyjdzie w praktyce).

Co do motocykli, piękne suzuki, troche daleko, ale piękne, swoją drogą warto ciągnąć supermoto z zagranicy ?

4

Odp: Co wybrać?

Ja tam wyrocznią nie jestem, moje zdanie jest takie, że za 15 kupi się, ale to będzie stare, a co za tym idzie tam palce maczał nie jeden fachowiec i szanse na to, że będzie to ulep są bardzo duże.
Ja bym poczekał i z kwotą 25 startował, a wtedy będzie już co wybrać, będziesz zadowolony, a nie wqrwiony, że na start czeka Cię remont.

Co do Twojej decyzji popieram jak najbardziej, fun będziesz miał co niemiara!

Ja dwa razy sobie ściągałem z Włoch sm i byłem mega zadowolony. Motocykle bez ściemy, w naprawdę świetnym stanie mechanicznym.

https://www.bikepics.com/members/81

5

Odp: Co wybrać?

W takim razie dozbieram troche i kupie coś w okolicach tych 20/25, może nawet z włoch, chyba że trafi się jakiś pewniak, ale zakładam, że nim trafi się pewniak w okolicach 15tyś to bedę już miał dozbierane do czegoś młodszego. Podziękowania za konkretne odpowiedzi :)