1

Temat: Szczere opinie o KTM SMR 450 i Honda SM 450

Hej,
chciałbym usłyszeć od was (posiadaczy) KTM smr450 oraz Hondy CRF 450 (Ori SM) szczere opinie na temat tych motocykli.
Dokładnie to chodzi mi o jakość części/ co się najczęściej psuję w tych moto, jak sobie radzą z taką jazdą miejsko/torową
Jak w następnym tygodniu do Włoch i tam mam właśnie do zakupu kilka modeli tych supermociaków.

Z góry dzięki za odpowiedz

2

Odp: Szczere opinie o KTM SMR 450 i Honda SM 450

Podaj jakie roczniki Cię interesują bo oba motocykle są produkowane od ponad 20 lat.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: Szczere opinie o KTM SMR 450 i Honda SM 450

Są to roczniki 2007-2009

4

Odp: Szczere opinie o KTM SMR 450 i Honda SM 450

KTM to motocykl typowo wyczynowy.
W dodatku stary.
Musisz się więc liczyć z częstymi wymianami oleju itd.
Musisz się liczyć, że KTM już nie produkuje części do tych roczników a niektórych już możesz nie zakupić. Wał, cylinder.
Rozumiem, że prześledziłeś już chociaż cenę podstawowych części silnika tych motocykli i jesteś świadomy ewentualnego remontu?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: Szczere opinie o KTM SMR 450 i Honda SM 450

Tak, mniej więcej wiem jakie są ceny do KTM tłok 300-600, korba 400-800.
Bardziej zastanawiam sie czy tak samo wyglądają ceny do husqvarny.
I czy przy jeździe +/- 1500km w sezonie będę musiał wymieniać tak często tłok.

6

Odp: Szczere opinie o KTM SMR 450 i Honda SM 450

Jak nie będziesz miał pecha, to tłok raz na dwa lata dla spokoju ducha wymienisz i tyle. Przy torowym katowaniu raz w roku też powinno spokojnie starczyć.
I tak wypadałoby jednak założyć licznik mth i tym się sugerować, a nie kilometrami.
Jedyne upierdliwe w wyczynach w drogowym użytku to że olej trzeba co chwile zmieniać. ;)

Co do cen, to generalnie wszystko podobnie wychodzi. Jeśli jest dostępne i robi to prox/vertex/wossner/hotrods itp... Kupując wiekową maszynę prędzej bym patrzył na ceny zaworów, czy sztuka kosztuje 1700zł czy komplet za 1200zł.
Na szybko patrząc, części eksploatacyjne do starego KTMa są jeszcze dostępne i nawet przyzwoite cenowo. Gorzej jak padnie coś mniej typowego jak np. stator, jakaś cewka czy pompa paliwa... wtedy może się okazać że trzeba kombinować.

Honda z kolei ma politykę że w razie potrzeby wyprodukują dla Ciebie nawet najmniejszą podkładkę. Tylko trzeba się liczyć z tym ze może to kosztować worek pieniędzy (i często znacznie większy worek niż zdołasz uzbierać :D). Jeno jeśli części są normalnie w obiegu to tak jak z każdym innym moto.

Huski 450 smr z częściami coraz gorzej, ale dalej coś jest. Huski 510 na wtrysku - części są wszystkie dostępne, choćby od SWMa (którego z kolei chętnie odsprzedam do drogowego użytku - na tor za bardzo nie polecam na poważniej -> w razie co PW).

P.S. Nie wiem gdzie widziałeś tłok do kata za 3 stówki, ale jeśli to nie była promka, to obstawiam że jakaś Awina czy inny aliexpress :D (Na allegro od 550zł startują za wossnera.)

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

7

Odp: Szczere opinie o KTM SMR 450 i Honda SM 450

A tak w ogóle to lepiej kup SWMa od Kurtvaila (czyli odpowiednik husqvarny 450) :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

8

Odp: Szczere opinie o KTM SMR 450 i Honda SM 450

I tak kupie te moto w Włoszech jak chłop da dobrą cenę.
Chciałem SXV od Ciebie levis ale tyle się naczytałem, że to trzeba mały worek z złotem na ten moto to sobie odpuściłem.
Ale mimo wszystko chęci cały czas mam na sxv ;)

9

Odp: Szczere opinie o KTM SMR 450 i Honda SM 450

Honda lepsza, stary ktm to problemy z częściami. Ale już pomijać to według mnie honda jest to lepszy motocykl.

10 Ostatnio edytowany przez levis (2021-05-14 22:29:47)

Odp: Szczere opinie o KTM SMR 450 i Honda SM 450

Planujesz kupić 12-14 letniego wyczyna. Moim zdaniem to też tani worek nie będzie. Jak się Rychowi urwał zawór w smr450, to 10k na remont nie starczyło.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

11 Ostatnio edytowany przez Oui (2021-05-15 12:02:23)

Odp: Szczere opinie o KTM SMR 450 i Honda SM 450

karol128 napisał/a:

Honda lepsza, stary ktm to problemy z częściami. Ale już pomijać to według mnie honda jest to lepszy motocykl.

mam exc 2008 i juz chyba polowe katalogu czesciowego wykupilem - nie bylo jeszcze jakiegokolwiek problemu z dostepnoscia od korby , czesci skrzyni po pojedyncze sruby czy tulejki. Wszystko od reki po paru dniach u mnie w domu
Dla porownania Huska sm z 2006 wiekszosc czesci niedostepnych , musialem sprowadzac uzywane zza morza , czekac miesiac na jakas pierdole itp itd

DRZ 400 SM ---> Husqvarna SM 610 ---> KTM EXC 530

12

Odp: Szczere opinie o KTM SMR 450 i Honda SM 450

Zauważyłem, że na olx wstawił ktoś Huśke SM 450

[url]https://www.olx.pl/d/oferta/husqvarna-sm-450-salon-pl-7lat-w-rekach-supermoto-a2-a-drz-ktm-CID5-IDJQOmt.html[/url]

Nie duże pieniądze, może nawet warto się nią zainteresować?

13

Odp: Szczere opinie o KTM SMR 450 i Honda SM 450

Oui napisał/a:
karol128 napisał/a:

Honda lepsza, stary ktm to problemy z częściami. Ale już pomijać to według mnie honda jest to lepszy motocykl.

mam exc 2008 i juz chyba polowe katalogu czesciowego wykupilem - nie bylo jeszcze jakiegokolwiek problemu z dostepnoscia od korby , czesci skrzyni po pojedyncze sruby czy tulejki. Wszystko od reki po paru dniach u mnie w domu
Dla porownania Huska sm z 2006 wiekszosc czesci niedostepnych , musialem sprowadzac uzywane zza morza , czekac miesiac na jakas pierdole itp itd

EXC to nie SMR.
Ja już widzę, że wału nie ma. Z cylindrem też może niebawem problem.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

14

Odp: Szczere opinie o KTM SMR 450 i Honda SM 450

Po czym tak wnioskujesz?

15

Odp: Szczere opinie o KTM SMR 450 i Honda SM 450

JuniorPl10 napisał/a:

Po czym tak wnioskujesz?

Po dostępności w sklepach internetowych.
Miałem już dwa sprzęty spod znaku KTM gdzie remont nie był możliwy z powodu braku cylindrów, korbowodów...więc ostrzegam.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD