1

Temat: Technika jazdy

Witam wszystkich,
Jestem obecnie posiadaczem Yamahy xt660x (tak wiem ciężko nazwać ten model jako supermoto, waga robi swoje), sprawa wygląda tak:
Od dziecka jeździłem na moto, przez wiele lat w enduro (czasami jakies tory i wypady w góry), supermoto traktuje jako taki "wszędołaz" mimo swej wagi i opon typowo na asfalt to lasy, łąki i szutry nie sprawiają mi problemu, wręcz uwielbiam takimi terenami jeździć. Jeśli chodzi o szutry myślę że poziom mojej jazdy po nich jest zadowalający, ( po drogach szutrowych bez wachania 70km/h mogę sobie jechać, kontroluję uślizgi itp), jednak mam pytanie jak najlepiej ćwiczyć technikę na drodze, wystarczy poprostu częsta jazda a wszystko przyjdzie z czasem? Może jakieś ćwiczenia? Może jakiś kurs? Jeśli chodzi o drogę nie mówie że sobie nie radzę, w zakrętach się coś składam ale nie jest to tak dobre składanie się jakbym chciał, chodzi mi o szybkie efekty w ogólnej jeździe po asfalcie i doskonalenie techniki, wiadomo człowiek uczy się całe życie ale chętnie wezmę sobie do serca rady doświadczonych osób. Pozdrawiam.

2

Odp: Technika jazdy

Tor, tor tor. Spróbuj małe tory, jakiś track day.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

3

Odp: Technika jazdy

Uj nie nauka na ulicy, jakiś plac z dobrym asfaltem, a najlepiej J.w. tylko tor. małe tory kartingowe, a najlepiej do czech na jakieś typowo sm tory!

https://www.bikepics.com/members/81

4

Odp: Technika jazdy

gierwi napisał/a:

Tor, tor tor. Spróbuj małe tory, jakiś track day.

Dziękuje za odpowiedź na pewno czegoś poszukam.

5

Odp: Technika jazdy

delta napisał/a:

Uj nie nauka na ulicy, jakiś plac z dobrym asfaltem, a najlepiej J.w. tylko tor. małe tory kartingowe, a najlepiej do czech na jakieś typowo sm tory!

Dobrze się składa bo do czech mam tylko kawałek, poszukam jakiś torów ale może znasz jakiś godny polecenia? Słyszałem o Vysoke Myto, ale tylko słyszałem więc chyba trzeba będzie sprawdzić samemu, tylko teraz kwestia obecnej sytuacji czyli wirusa, mam nadzieje że tory bedą otwarte i normalnie będzie można pojeździć. Dzięki za dobrą rade!

6

Odp: Technika jazdy

Jeżeli jesteś z Bielska-Białej to w czeskim Trzyńcu (rzut beretem) masz fajny tor, polecam szkolenia z Duszan Team, organizują na tym obiekcie i kilku innych w Polsce.

RC 390 (tor), EXC 450
Ex: CB 750 / CRF 250R / XT 660R / VERSYS 650 / GSX-R 1000