1

Temat: Zakup pierwszego SM. SMC690? dobry wybor?

Witam, na wiosne planuje zakup pierwszego SM. Po glowie wciaz chodzi mi smc 690 r.   Budzet to okolo 20k,   Jest sens pakowac sie w ten motocykl czy lepiej kupic cos powiedzmy za 15k i piątke przeznaczyc na serwis i dopieszczenie?
Zalezy mi zeby motocykl byl mocny, kiedy kupilem zzr600 po tygodniu jazda stala sie zwyczajnie nudna, wiem ze calkiem inna klasa motocykla, ale sześćsetka powinna robic jakies wrazenie i wzbudzać respekt u calkiem swiezego maloletniego jeszcze wtedy kierowcy, nie?:D
Wracając...  Motocykl raczej głownie ma sluzyc do smigania w kolo komina, ( jak wy to nazywacie- terror na miescie:D), ale weekendowo fajnie by bylo smignąć nad morze- 200km czy polatac po jakichś polnych, szutrowych drogach bez wiekszych uszczerbkow na zdrowiu maszyny. No i SMC zdaje sie ze by sie do tego nadal.
Wiec... Jak to jest z tymi SMC, jakie wydatki w ciagu roku na naprawy? co najczesciej pada? na co uwazac przy zakupie? jakie roczniki najlepsze? czy wyrobie sie z budzetem?
Ew jakie sa alternatywy, jaki inny motocykl mozecie polecic?
Dodam ze bardzo malo wiem o mechanice,  potrafie logicznie myslec wiec sprawami typu wymiana oleju zajme sie sam, ale z ciutek bardziej skomplikowanymi naprawami bede musial latac po mechanikach, a raz ze ich nienawidze i boje sie ze kiedys ktoregos zaciukam, a dwa na bogatego nie trafilo, a te 20k to oszczednosci calego zycia. Czas spelnic marzenia, lata uciekaja:D


Pozdrawiam, licze na konstruktywne odpowiedzi. Odwdziecze sie jesli tylko bede mogl:D

2

Odp: Zakup pierwszego SM. SMC690? dobry wybor?

A jeszcze moze ktos orientuje sie jak jest ze sprowadzaniem moto z zagranicy? Wychodzi taniej?

3

Odp: Zakup pierwszego SM. SMC690? dobry wybor?

Jak czytam twój post to i tylko smc lub jakieś 990. Silniki w smc latają po 50k i nie ma z nimi większych problemów. Ale twój budżet to starczy na jakieś max 2012rok. Ale jak chcesz jechać 200km to szukałbym 990 :)

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

4

Odp: Zakup pierwszego SM. SMC690? dobry wybor?

Dzięki za odpowiedź,    990 chyba odpuszcze bo terror na mieście odpada na takim klocu, a takich zabaw bedzie raczej wiecej niż wypraw na +/- 200km :D

5

Odp: Zakup pierwszego SM. SMC690? dobry wybor?

No to szukaj smc  :) jak coś to mam na sprzedaż jednego za 15 tysi ;P

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12