1

Temat: DRZ Elektryka, światła

Mam problem ze swoją DRZ, zmieniałem łożyska główki ramy i przy rozbieraniu przodu odpiąłem kostki od przełączania świateł, nic przy nich nie majstrowałem i po złożeniu się okazało że po przekręceniu stacyjki światła mijania odpalają się same (bez postojówki) wyczyściłem oba przełączniki dla pewności ale problem się nie rozwiązał, po odpięciu przełącznika od włączania świateł problem dalej występuje i światła się zapalają (jeśli przełącznik jest odpięty więc może jakieś zwarcie się zrobiło?) Ma ktoś pojęcie gdzie szukać problemu? Przejrzałem wszystkie kabelki pod lampą i nic niepokojącego nie zauważyłem, gdzie mogę jeszcze poszukać usterki?

2

Odp: DRZ Elektryka, światła

W DRZ mijania zawsze odpalają się po przekręceniu stacyjki. Taka podstawa ale czy sprawdzałeś żarówkę od postojówek ? Może jest przepalona. Z mijania na drogowe normalnie przełącza?

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

3

Odp: DRZ Elektryka, światła

DRZ mam ponad rok i sytuacja gdy światła mijania zaczęły się odpalać po przekręceniu stacyjki na środkowa pozycję zaczęły się dopiero po tym odpięciu kostek. Żarówka od postojówki zapala się gdy włączę światła ręcznie przełącznikiem po prawej stronie. Przełączanie z mijania na drogowe i na odwrót działa bez problemu

4

Odp: DRZ Elektryka, światła

Może miałeś coś źle podłączone i sobie to naprawiłeś.
Bo tak pisze JohnnyQulaweOkO w DRZ światła postojowe zapalają się po przekręceniu stacyjki.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: DRZ Elektryka, światła

To postojowe czy mijania? (U mnie się zapalają mijania a postojówka nie) skoro same się odpalają to po co po prawej stronie kierownicy 3-pozycyjny przełącznik od zapalania świateł?

Jakoś bardzo mi to nie przeszkadza ale pytanie czy na przeglądzie nie było by problemu gdy nie da rady zapalić samych postojówek bez świateł mijania?

6

Odp: DRZ Elektryka, światła

Jeżeli masz 3 pozycyjny przełącznik to nie jest on oryginalny i już coś ktoś modził musisz teraz wyprowadzić to tak jak chcesz. Trochę zabawy z miernikiem i będzie działać jak sobie zażyczysz :)

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

7

Odp: DRZ Elektryka, światła

Czyli to nie jest oryginalny przełącznik?

[url]https://ibb.co/wSXMkW7[/url]

Skoro te światła mijania odpalają się automatycznie to postojówka i podświetlenie licznika też powinno z nimi tak? Dodam że u mnie podświetlenie (razem z postojówką)  odpala się dopiero gdy włączę te światła tym przełącznikiem ze zdjęcia

8

Odp: DRZ Elektryka, światła

Nie

https://i.ebayimg.com/images/g/O7cAAOSw~51fLHgl/s-l1600.jpg

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: DRZ Elektryka, światła

Taki mam po lewej stronie a ten co podesłałem jest po prawej, oryginalnie w drz ten prawy przełącznik (co ja podesłałem) nie ma tego pstryczka od świateł czy jak?

10

Odp: DRZ Elektryka, światła

Po prawej jest tylko zapłon:
https://www.quadwreckers.com.au/assets/full/10616.jpg?20200710035124

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11

Odp: DRZ Elektryka, światła

No to ciekawe bo ten mój przełącznik po prawej wygląda na oryginał, no ale jeśli z tą lampą tak ma być to ok. Dzięki za pomoc

12

Odp: DRZ Elektryka, światła

Możesz jeszcze napisać jak wiesz z jakiego rynku (kraju) jest twoja DRZ.
Na innych kontynentach potrafiły być inne przełączniki.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

13

Odp: DRZ Elektryka, światła

Z tego co wiem to z Anglii