1

Temat: Pomoc w skompletowaniu części husqvarna 610

Witam, potrzebuje pomocy w skompletowaniu części, A mianowicie jest plan konkretnego remontu pacjent to husqwarna 610 z rozrusznikiem na gaźniku detorro 40,  kopka  z prawej strony, rocznik w dowodzie to 2000 A win początkowy zaczyna się  H700AA  o ile dobrze pamiętam chce zrobić generalny remont i zacząć od silnika itd. W husi  jest sporo mankamentów i domyślam się że będzie to kosztowny projekt ponieważ chce zrobić to dla siebie i wiedzieć czym latam A nie kupować kota w worku ;). Przed rozebraniem  silnika motor jeździł ale wyskakiwał 3 bieg i  puchł  tłok po przejechaniu paru kilometrów. Po rozebraniu okazało się że jest zjechany mały tryb na koszu sprzęgłowym, odkleił się magnes od magneto  na cylindrze jest parę rys , urwał się mloteczek/ popychacz  który dociska zawory( nie wiem jak się on nazywa ) A na wałku rozrządu wytarł się rowek  , chce doprowadzić huske do pożądku, może nie koniecznie szybko nie śpieszy mi się jestem za granicą i chce skompletować części  by podjąć się tego wyzwania, więc koledzy pomóżcie w potrzebie, ktoś już napewno przerabiał temat i i może mnie trochę naprowadzic co  gdzie i jak ogarnąć, z góry dzięki za wszystkie posty pozdrawiam,
Ps. Interesują mnie nowe części chyba że z czy ms jest problem wtedy coś trzeba kombinować ;) pozdro

2

Odp: Pomoc w skompletowaniu części husqvarna 610

Na początek bebechy w karterach  Tj. Łożyska,  symeringi, jakie marki polecacie z czego jesteście zadowoleni ?a co odradzacie?

3

Odp: Pomoc w skompletowaniu części husqvarna 610

Jesteś fanem marki, że chcesz pchać hajs w ten sprzęt? Jeszcze w miarę dobrze, że to wersja z rozrusznikiem, czyli ma cywilizowany obieg oleju. Niektórych części już nie dostaniesz nowych. Łożyska, uszczelniacze kup wg oznaczeń. Uszczelki kupisz Atheny, tłok wossner, korba też, reszta części ori w PL moto Mleczek. Powodzenia

4

Odp: Pomoc w skompletowaniu części husqvarna 610

kakarotto Jesteś fanem marki, że chcesz pchać hajs w ten sprzęt? Jeszcze w miarę dobrze, że to wersja z rozrusznikiem, czyli ma cywilizowany obieg oleju. Niektórych części już nie dostaniesz nowych. Łożyska, uszczelniacze kup wg oznaczeń. Uszczelki kupisz Atheny, tłok wossner, korba też, reszta części ori w PL moto Mleczek.

Dzięki za posta , to moja pierwsza huska ogólnie typ super moto wcześniej latalem na szybszych sprzetach. trochę quad can am  800( zajebista maszyna) A to kupiłem od brata za 2k stoi już trochę czasu i nic się z nią nie dzieje więc postanowilem powoli poskładać i uruchomic, ogólnie fajnie się tym lata, ma moc i kultura pracy od dołu, więc pomyślałem że jak mam coś kupować innego i zaraz dokładać kolejne 2-3 k to wolę od razu  wsadzić w to zrobić jak należy i na weekend będzie czym śmigać, mam czas i nie szkoda mi pieniążków więc czemu nie.

Jak myślisz cylinder do wymiany raz się zagotowala w blotku nie było wentylatora :/

5

Odp: Pomoc w skompletowaniu części husqvarna 610

kakarotto dobrze radzi
Jeżeli jeszcze nic nie wydałeś nie wydawaj.
To sprzedaj na części.
Kup coś innego włóż te 2-3tys. zł i ciesz się jazdą.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6

Odp: Pomoc w skompletowaniu części husqvarna 610

W przypadku tej huski 2-3 tysie to pobożne życzenie;) Nie idz drogą starych husqvarn, husabergów, bo na koniec Ci wyjdzie, że taniej było kupić rocznik 2019;)

7

Odp: Pomoc w skompletowaniu części husqvarna 610

Kurde straszycie mnie chłopaki, i zaczynam mieć wątpliwości co do remontu.
Czy one naprawdę są tak wadliwe?  C9 innego można kupić (nie za miliony najlepiej do remontu )żeby były bardziej dostępne części I miało mocy której bym nie przerobił ;) bo wiadomo zawsze z czasem brakuje:) coś z podobną kultura pracy jak te nieszczęsne husqi

8

Odp: Pomoc w skompletowaniu części husqvarna 610

Są wadliwe i nie ma części.
W końcu na jakiejś nieodstępnej części zakończysz zabawę po wcześniejszym włożeniu kilku tys. zł i będzie płacz.
Za używane części (mocno zajechane) ludzie potrafią wołać więcej jak za nowe.
Pamiętaj też, że taki motocykl trzeba też regularnie serwisować...tylko jak to robić bez części?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: Pomoc w skompletowaniu części husqvarna 610

To lepiej kupić coś innego do remontu tylko co kupić, bezawaryjne nie nie za miliony do latania w koło komina trochę miasto trochę las .itp

10

Odp: Pomoc w skompletowaniu części husqvarna 610

ADRIAN huśqa610 napisał/a:

To lepiej kupić coś innego do remontu tylko co kupić, bezawaryjne nie nie za miliony do latania w koło komina trochę miasto trochę las .itp

japsa rzecz jasna, chociażby starą crf, jest ich parę z papierem na drogę

https://www.bikepics.com/members/81

11

Odp: Pomoc w skompletowaniu części husqvarna 610

wr 450 bardzo trwały jak na 450

12

Odp: Pomoc w skompletowaniu części husqvarna 610

Jak wygląda serwis takiej crf450, oglądając ogłoszenia crf z 2011-12 Nie są wiele droższe od 2005 w czym rzecz za którymi  lepiej się rozgladać,

13

Odp: Pomoc w skompletowaniu części husqvarna 610

ADRIAN huśqa610 napisał/a:

Jak wygląda serwis takiej crf450, oglądając ogłoszenia crf z 2011-12 Nie są wiele droższe od 2005 w czym rzecz za którymi  lepiej się rozgladać,

a ile km rocznie będziesz robił?

https://www.bikepics.com/members/81

14 Ostatnio edytowany przez ADRIAN huśqa610 (2020-11-04 22:49:58)

Odp: Pomoc w skompletowaniu części husqvarna 610

Szzerze to wypady weekendowe co 2 mc bo pracuje za granicą więc niestety  niewiele mam czasu na jazdę latałem trochę huśka sm i fajna robotę robiło  to Moto