1

Temat: Co szukać - rozterki i pytania

Cześć,
Przymierzam się do kupna moto. I niby prozaicznie prosta rzecz okazuje się całkiem sporym wyzwaniem.
Pochodzę z okolic gdzie lasu każdy ma pod dostatkiem i enduro wydwało się najlepiszym rozwiązaniem. Ale cóż, praca, przeprowadzka, dom, dzieci i plan poszedł w pizdu.
Od pewego czasu chodzi po głowie Supermoto, fajne, szybkie, wydaje się wygodne i co najważniejsze, ma coś w sobie. Ale jedna rzecz mnie martwi, jestem niski. Wzrost tylko 176, typ budowy raczej masywny, silne nogi ale krótkie i obawiam się że supermoto będzie za wysokie.
Wpadł do głowy pomysł, aby zrobić jakiś zgniły kompromis i kupić Enduro jakieś 4T i założyć koła supermoto.
Plusy, lasów tutaj też jest sporo a dokładnie hałd (Katowice), droga do pracy nie jest długa tym samym może bym enduro 4T tak szybko nie zakatował, ale tego też nie jestem pewny.
I pytanie do Was, co warto a co nie warto. Czy enduro typu KTM lub HusQ 350 mam sens, czy jednak to głupi pomysł  i szukać coś typowego do miasta lub jakiś turystyk. Ale turystyk jest jednak wysoki i obawa że jednak nogi nie sięgną ziemi.

Dzięki z góry za wszystkie opinie.

2

Odp: Co szukać - rozterki i pytania

supermoto są ogólnie wysokimi motocyklami. Poszukaj sobie lepiej jakiegoś niskiego nakeda.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

3

Odp: Co szukać - rozterki i pytania

Ale ja nie wiem w czym problem. Osobiście mam jakieś 178 cm wzrostu optymistycznie mierząc i nie miałem problemów z żadnym supermoto na którym jeździłem. Przymierz się do czegoś i rozwiążesz swoje wątpliwości.

DR 650SE/SM - na torowej emeryturze,
RMZ 450 SMR - może będzie  szybsza ; -)

4

Odp: Co szukać - rozterki i pytania

levis napisał/a:

supermoto są ogólnie wysokimi motocyklami. Poszukaj sobie lepiej jakiegoś niskiego nakeda.

a co Ty nie powiesz :p ja mam 160 cm wzrostu, w dodatku jestem drobną dziewczyną, a latam obecnie CRF450 ;) dla chcącego nic trudnego :D
owszem, czasem jest ciężko jak nóżki braknie, ale sm to na tyle lekkie motocykle, że sięgając paluszkami jednej stopy też można sobie poradzić. Jak babka sobie radzi, to trochę wyższy chłop tym bardziej ;)

trzeba się przysiadać, sm mają wąską kanapę, co też daje dodatkowe cm

CRF450R - trying to handle the beast

5

Odp: Co szukać - rozterki i pytania

176cm w naszym kraju to osoba wysoka:)

Niska to poniżej 170cm

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6

Odp: Co szukać - rozterki i pytania

Jak ktoś ma 175 spokojnie radzi sobie na krosówce na sm jest ~5cm niżej więc nie powinno być żadnych problemów