1

Temat: (USŁUGA) Wymiana Korbowodów

Witam.

Oferuję wymiany korbowodów do motocykli i quadów.

http://moto-korn.pl/wp-content/uploads/2019/11/IMG_20180919_161738.jpg

Usługa wymiany korbowodu i centrowania wału korbowego składa się z kilku ważnych czynności, które stanowią nieodzowne składniki profesjonalnie wykonanej usługi.

    Mycie wału korbowego
    Ocena stanu nakiełków
    Pomiary czopów pod łożyska główne wału korbowego
    Sprawdzenie czy wał był złożony na odpowiednią szerokość
    Rozpołowienie wału
    Czyszczenie kanału olejowego (silniki 4-suw.)
    Sprawdzenie dokręcenia śrub mocujących wypełnienia wału (silniki 2-suw.)
    Ocena stanu powierzchni przylegania korbowodu do połówek wału korbowego
    Montaż nowego korbowodu
    Złożenie połówek wału na odpowiednią szerokość
    Centrowanie wału korbowego z dokładnością wybraną przez klienta (do wyboru są trzy opcje)
    Nasmarowanie olejem łożyska stopy korbowodu
    Wysyłka bezpiecznie zapakowanego wału korbowego razem ze wszystkimi starymi częściami, pudełkami z nowych części, rachunkiem i pisemną gwarancją na wykonaną usługę.

Firma oferuje części silnikowe oryginalne i zamienne potrzebne do napraw silników, takie jak korbowody, uszczelki, łożyska wału, uszczelniacze itp. w bardzo dobrych cenach.


Z cenami usług można zapoznać się w cenniku: [url]http://moto-korn.pl/cennik/[/url]


http://moto-korn.pl/wp-content/uploads/2019/11/IMG_20181010_144557.jpg

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

2

Odp: (USŁUGA) Wymiana Korbowodów

Wyrabiasz się już szybciej niż w pół roku? Czy dalej takie terminy?

3

Odp: (USŁUGA) Wymiana Korbowodów

Na szczęście trudne czasy już minęły. Mogę już normalnie i spokojnie pracować. Oby jak najdłużej.
Czas realizacji wymiany korbowodu aktualnie wynosi do 7 dni.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

4 Ostatnio edytowany przez tomc (2020-01-21 21:11:07)

Odp: (USŁUGA) Wymiana Korbowodów

Nie polecam usług - Majstrowi pięknie wychodzi tylko pisanie maili i wycen...

5

Odp: (USŁUGA) Wymiana Korbowodów

Fajnie, jakbyś napisał dlaczego, może piszesz tak, bo jesteś z konkurencji?
Taki post bez uzasadnienia jest nieciekawy.

Będzie 690 niebawem

6

Odp: (USŁUGA) Wymiana Korbowodów

rafal223 napisał/a:

Fajnie, jakbyś napisał dlaczego, może piszesz tak, bo jesteś z konkurencji?
Taki post bez uzasadnienia jest nieciekawy.

[url]http://forum.super-moto.pl/topic40298-majster128-kontakt.html[/url]

Sądzę że "tomc" ma jakoś uzasadnione żale. ;)

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

7

Odp: (USŁUGA) Wymiana Korbowodów

Rzeczywiście. No piany bił nie będę, dawaliśmy kiedyś cylinder do obróbki i korbę do przebicia, bodajze z miesiąc czasu i wroxilo, korba była przebita w lepszej opcji (wtedy chyba były 2 opcje tylko) i była rakieta :)
Przykro, chłopa usprawiedliwiać nie mam zamiaru, oby się nie powtórzyło :)

Będzie 690 niebawem

8

Odp: (USŁUGA) Wymiana Korbowodów

Cześć

Ze swoich doświadczeń mogę tylko polecić.

Wymiana korby to wymiana korby jeszcze nic takiego skomplikowanego ale naprawiał już dla mnie graty których nikt inny nie chciał się podjąć a więc nie mam nic do zarzucenia. Terminowo wychodzi różnie ale nigdy nie narzekałem.

Słyszałem/czytałem o tym przypadku przetrzymania głowicy ale myślę że to był jednostkowy przypadek.

DR 650SE/SM - na torowej emeryturze,
RMZ 450 SMR - może będzie  szybsza ; -)

9

Odp: (USŁUGA) Wymiana Korbowodów

Prawda jest gdzieś po środku, bo są tematy na forum że Majster uratował beznadziejne przypadki, ale z drugiej strony terminowość i rzetelność firmy wątpliwa mocno. Wysłałem swoje fanty swego czasu, sprawa była przeciągana do czasu aż fanty były odesłane do mnie z przeprosinami. Temat równolegle ciągną się u innego użytkownika forum,      bielu000 chodziło o piec do 610, przekładanie terminów, unikanie kontaktu, piec był naprawiany prawie rok, z czego finalnie dostał niesprawny silnik. Swego czasu mieliśmy delikatną konsternację, bo fanty były wysłane, pokwitowań brak, a kontaktu nie można była złapać nawet i tydzień. Ogólnie nie polecam z mojej strony, ale jak wspominałem, jest duża ilość klientów która bardzo polecała zanim zarezerwowałem termin u Majstra.

Yamaha WR 250F - chyba się starzeje.
Husaberg TE 250
Husaberg FS 570 sztos
EXC 525 mianowicie, dość dobry. LC4 640 badziewie, do badziewia.

10 Ostatnio edytowany przez Majster128 (2020-01-28 13:40:37)

Odp: (USŁUGA) Wymiana Korbowodów

Bardzo dobrze, że wypowiedziały się wszystkie ze stron. Daje to rzeczywisty pogląd na sytuacje w tamtym czasie.
Zawsze realizowałem i realizuje naprawy tak, aby uzyskać najlepszą możliwą jakość.
Nadal prowadzę działalność jednoosobową, aby tę jakość osobiście zapewnić i nie polegać na podwykonawcach i pracownikach, którym chce się bardziej lub mniej.
Ma to jednak jedną wadę. W przypadku, gdy z jakiegoś powodu nie mogę pracować, a do tego pojawią się dodatkowe mniejsze problemy jak np. niekompletne dostawy części (na które i tak trzeba dłużej czekać) itp., to tworzą się zaległości nie do nadrobienia.
Dlatego np. musiałem odesłać velkurczak-owi dużą robotę (remont silnika i dwóch zawieszeń), ponieważ fizycznie było to już nie do nadrobienia.
Odnośnie głowicy do RMZ 450, to oczywiście za czas realizacji jestem odpowiedzialny, ale mimo trudności jakie wystąpiły w tym czasie, właściciel otrzymał głowicę, po naprawie otworów pod prowadnice zaworowe (nie były osiowe z gniazdami). Nie znam warsztatu, który by się podjął tej naprawy. Do tego trzeba było wykonać narzędzia przydatne tylko do tego jednego modelu głowicy.
Farsa z policją była jakaś chora, gdyż właściciel przez cały czas oczekiwania ani razu nie powiedział, aby odesłać głowicę w stanie nienaprawionym, ale o tym napiszę w temacie o głowicy.

Osoby, które długo czekały na realizację lub otrzymały z powrotem paczki bez naprawy, ponownie przepraszam.
Z punktu widzenia czasu mogę śmiało powiedzieć, że robiłem wszystko co mogłem, aby jak najszybciej wywiązać się ze zleconych napraw i absolutnie nie zmniejszyć jakości naprawy.

Niestety, życie to nie bajka. Nie zawsze jest miło łatwo i przyjemnie.

Aktualnie naprawy wykonuję na bieżąco i pracuję nad uruchomieniem dwóch nowych usług:
- naprawa zatartych głowic (łożyskowanie wałków rozrządu)
- nanoszenie (regeneracja) nicasilu.

Usługa, którą ulepszyłem, to odpowietrzanie amortyzatora centralnego przez załadowaniem do niego oleju.
Wszystkie urządzenia do odpowietrzania są w stanie stworzyć w amortyzatorze podciśnienie rzędu - 0,6 bar.
Ja mogę uzyskać wartość podciśnienia - 0,95 bara. Zapewnia to super odpowietrzenie amortyzatora i oleju.
A to tylko i wyłącznie dla Was ta poprawa jakości.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL