1

Temat: KTM EXC 525 - stator - brak iskry

Cześć,
nie miałem iskry w KTMie 525 na RFSie. Pomierzyłem i wyszło, że stator. Kupiłem nowy i wszystko wydawało się być OK ale po 3 motogodzinach iskra znikła i znowu stator ma 0 rezystancji.

Myślicie, że dostałem jakiś trefny stator, czy problem leży gdzie indziej. Jest możliwość żeby coś zwierało stator ?

2

Odp: KTM EXC 525 - stator - brak iskry

Regulator napięcia jest ok? EXC z którego roku?

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->SMC 660 '04

3

Odp: KTM EXC 525 - stator - brak iskry

EXC 2005.
Regulatora nie sprawdziłem, bo od razu było widać że na statorze nie ma rezystancji.

4

Odp: KTM EXC 525 - stator - brak iskry

regulator może robić zwarcie jak się rozgrzeje i potem dostaje po dupie stator.. miałem tak w Duke 125 i dopiero wymiana kompletu wyeliminowała problem. Sprawdź dokładnie całą instalację czy nie ma słabego przejścia gdzieś, oczyść styki i wrzuć nowy regulator i stator wtedy będzie działać.

Stator możesz dać do przewinięcia ;)

5

Odp: KTM EXC 525 - stator - brak iskry

Ok, zamówię jeszcze nowy regulator napięcia. Stator miałem na gwarancji, także go odesłałem. Stary oryginalny mi został to może ktoś podejmie się przewinięcia, chociaż cewka zapłonowa nawinięta jest cienkim drutem i pewnie nikomu nie będzie się chciało z tym bawić.

6 Ostatnio edytowany przez toivias (2019-08-25 12:16:58)

Odp: KTM EXC 525 - stator - brak iskry

mateusz_371 napisał/a:

Ok, zamówię jeszcze nowy regulator napięcia. Stator miałem na gwarancji, także go odesłałem. Stary oryginalny mi został to może ktoś podejmie się przewinięcia, chociaż cewka zapłonowa nawinięta jest cienkim drutem i pewnie nikomu nie będzie się chciało z tym bawić.

Jak ja miałem problem to winowajcą był zepsuty regulator, który robił zamieszanie.
Zestaw nowy regulator + nowy stator rozwiązał sprawę :)

Przy okazji wrzuciłem nową cewkę jeszcze.

Jak byś chciał kupić coś to daj znać może ogarnę w lepszej cenie :)

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->SMC 660 '04

7

Odp: KTM EXC 525 - stator - brak iskry

mateusz_371 napisał/a:

Ok, zamówię jeszcze nowy regulator napięcia. Stator miałem na gwarancji, także go odesłałem. Stary oryginalny mi został to może ktoś podejmie się przewinięcia, chociaż cewka zapłonowa nawinięta jest cienkim drutem i pewnie nikomu nie będzie się chciało z tym bawić.

Przewijają w Warszawie - Cyklo motocykle i firma Grawer? albo jakoś tak

8

Odp: KTM EXC 525 - stator - brak iskry

Wjechał nowy stator i regulator napięcia, motocykl pali - zobaczymy jak długo :) Stary regulator miał wypalony jeden pin, także chyba on był przyczyną.

9

Odp: KTM EXC 525 - stator - brak iskry

mateusz_371 napisał/a:

motocykl pali - zobaczymy jak długo :)

nic się nie martw, jedną sesję przelata ;P

https://www.bikepics.com/members/81

10

Odp: KTM EXC 525 - stator - brak iskry

delta napisał/a:
mateusz_371 napisał/a:

motocykl pali - zobaczymy jak długo :)

nic się nie martw, jedną sesję przelata ;P

Jak wykrakał Delta nowy zestaw regulator + stator przelatał trzy sesje i znowu ten sam problem.
Jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić ? Aha, regulator i stator nie były oryginalne z KTMa może to jest przyczyną.

11

Odp: KTM EXC 525 - stator - brak iskry

mateusz_371 napisał/a:

Jak wykrakał Delta nowy zestaw regulator + stator przelatał trzy sesje i znowu ten sam problem.
Jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić ? Aha, regulator i stator nie były oryginalne z KTMa może to jest przyczyną.

jak 3 zamiast jednej to co Ty chcesz, powinieneś się cieszyć :P

Mat kupuj japsa i ciesz się jazdą :D

https://www.bikepics.com/members/81