1

Temat: Potrzebuje wytlumaczenia w sprawie redukcji.

Jak w temacie... dopiero zaczynam moja przygode z moto a nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi na te pytania... 1 pytanie-jade przykladowo motorem na 3 i widze czerwone swiatlo. Czy w tej sytuacji zrzucam bieg z 3 na 1 i dojezdzam do swiatel na 1 czy zrzucam z 3 na 2, zatrzymuje sie na 2 i dopiero gdy stoje wrzucam 1? kolejne pytanie - czy moge zrzucic np 3 biegi i dopiero puscic sprzeglo? (czyli sprzeglo - 3,2,1 i dopiero puszczam).ostatnie- czy jest jakas zalezosc albo przyblizona wartosc podnoszenia obrotow przy redukcji z miedzygazem? czyli przykladowo podnosze o 500 lub 1000 czy nie ma to zadnego znaczenia?

2

Odp: Potrzebuje wytlumaczenia w sprawie redukcji.

Idz na kurs.

SMR 570 '01 ---> YZF 450 '07

3

Odp: Potrzebuje wytlumaczenia w sprawie redukcji.

Ojej, takich pytań bym się nie spodziewał - chyba że od doktora fizyki który jeździ motocyklem tylko w swoich obliczeniach. :D
Niestety muszę się zgodzić z poprzednikiem - kurs Ci się przyda.

Albo po prostu... jeździł to zrozumiesz jak to działa. ;)

"czy jest jakas zalezosc albo przyblizona wartosc podnoszenia obrotow przy redukcji z miedzygazem" - w większości wypadków w ogóle tego nie musisz robić. Chyba że masz litrowy silnik z wałem kardana i słabe sprzęgło, albo wykręcasz silnik co chwila do czerwonego pola. :) I tak, jest zależność, ale nikt Ci tego nie rozrysuje. Generalnie po to gaz się dodaje na sprzęgle żeby zmniejszyć prędkość uderzenia o siebie zębatek (pisząc bardzo lakonicznie). Lekkie szarpnięcie gazem o ~1/8 obrotu manetki robi robotę.

Jako wstęp do kursu możesz znaleźć odpowiedź na swoje wszystkie pytania na YT. Tam nawet wykresy i obliczenie fizyczne znajdziesz. :D

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

4 Ostatnio edytowany przez karol128 (2019-08-23 10:27:33)

Odp: Potrzebuje wytlumaczenia w sprawie redukcji.

Jak hamujesz to zrzucasz biegi 3,2,1, jak się zatrzymasz to na luz.  Jak staniesz na 3 biegu to nie zawsze na postoju będzie się dało zmieniać biegi w dół, najprawdopodobniej trzeba będzie trochę pobujać motorem aby się to udało.

Zrzucanie po kilka biegów na raz za zdrowe dla skrzyni nie jest ale da się.

5

Odp: Potrzebuje wytlumaczenia w sprawie redukcji.

Stachu dobrze o tym mowil z tego co pamietam
[url]https://www.youtube.com/watch?v=4c4DpRJL3pA[/url]

6

Odp: Potrzebuje wytlumaczenia w sprawie redukcji.

No nawet nieźle tłumaczy, ale takie rzeczy to na kursie powinny być WYUCZONE. Idź po zwrot kasy do dziada który Cię uczył BOBERCIE

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

7

Odp: Potrzebuje wytlumaczenia w sprawie redukcji.

U Cody też jest kilka filmów o zmianie biegów ze sprzęgłem, bez sprzęgła, o redukowaniu z mieęzygazem itp, również wydaje mi się, że całkiem jasno tłumaczy, warto obejrzeć a potem nic innego jak praktyka :p

RFS ponad wszystko