1

Temat: Husqvarna 701 Enduro vs Supermoto

Witam wszystkich,

Przymierzam się do zakupu nowej Husqi 701 prosto z salonu ale mam okropny dylemat którą wersję wybrać...
Może małe tło - na motocyklu jeżdzę jakieś 3 lata, do tej pory sławny Hornet 600. Wzrost okolo 186 95kg. Nigdy nie miałem jeszcze przyjemności jazdy na SM czy Enduro ale od dłuższego czasu śledzę temat i coraz bardziej się jaram.
Udało mi się uzbierać troszkę gotówki więc wybór padł na nowy, długo się zastanwiałem między KTM 690 SMC a Husqą 701 ale Husqa jakoś bardziej do mnie przemawia...

Mam jedynie ogromny problem z wyborem wersji. 90% czasu będę użytkował moto w mieście, miło by było wyskoczyć na tor, poszlifować troszkę umiejętności, ale nie zamierzam jeżdzić jakoś super sportowo. Z racji tego że mieszkam na wsi, bardzo chciałbym również pojeździć po lekim terenie - szutry, pola lasy łąki....
Wiem, że idealna hybryda nie istnieje ale jak do tej pory składam się do wersji Enduro - skręcenie maksymalnie zawieszenie, lekka kostka na początek a potem osobne koła SM. Czy myślicie, że da się w wersji Enduro użytkować Husq 90% w mieście?
Enduro wydaje mi się bardziej uniwersalne, z tego co wyczytałem SM może być zbyt twarde...

Co myslicie?

Pozdrawiam!

2

Odp: Husqvarna 701 Enduro vs Supermoto

Zanim kupisz nowe przejedz się bo nie wiadomo czy taki typ moto Ci przypasuje.

3

Odp: Husqvarna 701 Enduro vs Supermoto

karol128 napisał/a:

Zanim kupisz nowe przejedz się bo nie wiadomo czy taki typ moto Ci przypasuje.

Dokładnie w filmach na yt zawsze wszystko wygląda fajnie :D

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

4

Odp: Husqvarna 701 Enduro vs Supermoto

Moim zdaniem wersja sm bardziej spełni twoje oczekiwania.
Sam mówisz, że w 90% czasu będziesz użytkował moto w mieście. A SM akurat do tego jest. pozostałe 10% .... z mojego doświadczenia powiem, że na sm spokojnie po szutrach i leśnych ścieżkach sobie pośmigasz. Nawet z dosyć szybkim tempem

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

5

Odp: Husqvarna 701 Enduro vs Supermoto

zawsze możesz założyć szutrowe opony , na mieście dużo nie stracisz a w terenie zapewnie o niebo lepiej

DRZ 400 SM ---> Husqvarna SM 610 ---> KTM EXC 530

6

Odp: Husqvarna 701 Enduro vs Supermoto

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi.

Z wielką chęcią bym się przejechał ale nigdzie nie mogę znaleźć dostępnej... Motoholicy jednie mogą zaproponować Svartpilena 701, w którym siedzi ten sam silnik.

Jeździłem troszkę husq TE 350 i fradja super, jednak troche zbyt "dzika" ale to juz inny typ motocykla.

Miałem też okazje sprawdzić Duke'a 690 i tu już lepiej aczkolwiek walory terenowe równe zero

7

Odp: Husqvarna 701 Enduro vs Supermoto

Również uważam, że bardziej pasowało by Ci SM. Graty do zrobienia Enduro dostaniesz szybciej i taniej niż odwrotnie.
Do tego sam twierdzisz, że głównie asfalt. Więc lepiej iść w tym kierunku. Dopóki nie będziesz chciał jeździć w terenie na poważnie, to nie ma sensu brać enduraka.

PBM

8

Odp: Husqvarna 701 Enduro vs Supermoto

Lekki teren? Bez sypkiego i głębokiego piachu? SM

RMX 450Z

9

Odp: Husqvarna 701 Enduro vs Supermoto

Popieram przedmówców, SM.

https://www.bikepics.com/members/81

10

Odp: Husqvarna 701 Enduro vs Supermoto

DumDum napisał/a:

Graty do zrobienia Enduro dostaniesz szybciej i taniej niż odwrotnie.

Tu byłbym ostrożny z opinią, bo w przypadku motocykla z dużym, promieniowym zaciskiem wcale nie jest to takie proste. Graty dostaniesz owszem, ale sama przeróbka już nie jest taka łatwa. Poza tym chyba offset jest mniejszy i koło 21' może przy dużych skokach zawieszeń na dziurach kolidować z chłodnicą.
Ale jeśli ma być tylko lekki teren - szutry i polne dróżki to przeróbka na enduro nie będzie konieczna. Popatrz sobie na  fb na grupę [url]https://www.facebook.com/groups/797372723723897/[/url] lub [url]https://www.facebook.com/groups/358506050953645/[/url] . Jest tak kilka przykładów SM na takich kartoflakach w rozmiarze 17' - chyba TKC-80.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

11

Odp: Husqvarna 701 Enduro vs Supermoto

+1 SM.

Jeśli masz zamiar użytkować moto w 90% w mieście to wersja enduro mija się z celem. To jest motocykl stworzony do wypraw w bezdroża a do miasta wymyślono znacznie lepsze sprzęty.

Inna sprawa to wybór marki. Tak aby jeszcze bardziej Ci zamieszać powiem tylko, że w nowym KTM seryjnie dostajesz quickshifter, kontrolę trakcji i najnowszy silnik. Husqvarna kosztuje praktycznie tyle samo a tych bajerów tam nie uświadczysz.

12

Odp: Husqvarna 701 Enduro vs Supermoto

SM. Mam 701 sm i użytkuję często w lekkim terenie, bardzo fajnie się jeździ aczkolwiek nie tak fajnie jak na moim poprzednim sm wr250x. Tam to w terenie można cudawianki było robić. Sprawdź wiadomości prywatne

WR250X -> Husaria 701

13

Odp: Husqvarna 701 Enduro vs Supermoto

gierwi napisał/a:

Tu byłbym ostrożny z opinią, bo w przypadku motocykla z dużym, promieniowym zaciskiem wcale nie jest to takie proste. Graty dostaniesz owszem, ale sama przeróbka już nie jest taka łatwa. Poza tym chyba offset jest mniejszy i koło 21' może przy dużych skokach zawieszeń na dziurach kolidować z chłodnicą.

W półki wejdzie WP48, które jest montowane w pomarańczach od '03, więc jest tego pełno na rynku. Hamulec na małą tarczę podobnie. Zawias pod enduro ma inny offset niż SM, więc przypuszczam, że kolizji z chłodnicami nie powinno być. Trzeba by jeszcze sprawdzić jaka jest różnica w półkach. Jeśli uda się zostawić, przeróbka to zrzucenie zawiasu przód, razem z klamką hamulca, podmiana amortyzatora i koła z tyłu. Czyli zależnie od wprawy kwestia pół godziny, do godziny max.

PBM

14

Odp: Husqvarna 701 Enduro vs Supermoto

Półki są na pewno szersze, więc pewnie jakiś dystans do tarczy by się przydał.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

15 Ostatnio edytowany przez Staszko (2019-07-26 01:46:53)

Odp: Husqvarna 701 Enduro vs Supermoto

Z tego co siw orientuje nowa sm husqvarny tez ma quickshiftera fabrycznie zamontowanego. Ktm nie ukrywam super maszyna ale kompletnie mi sie nie podoba wizualnie. Moze babski argument ale ogladalem kilka sztuk i nie czuje tego czegoś...

Wracajac do tematu - mialem okazje w tym tygodniu pojeździć 701 w enduro i podjaralem sie strazznie. Wlasciwiosci jezdne po asfalcie jak najbardziej mi odpowiadaja a jezeli jaj mi nie zbraknie to planuje troszke wiecej w terenie jezdzic. Niestety nie ma motocykla idealnego, uniwersalnego. 2 ciezko utrzymać wiec pojde w wersje enduro, mam nadzieje ze nie bede zalowal.
W nastepnym tygodniu zamawiam i we wrzesniu odbieram wersje 2020 - mam nadzieje ze mnie milo zaskoczy i idac tropem KTMa, wersja enduro tez otrzyma quickshiftera  :)