1

Temat: Buty z wymiennymi podeszwami...

Panowie, Panie (?),

Temat odgrzewany jak stary kotlet w przyzakładowej stołówce, ale odgrzeję go jeszcze raz.
Czy macie jakieś sprawdzone buty, które jeszcze są w obiegu, z wymiennymi podeszwami? - I niestety Crossfire2 SRS odpadają (są na mnie albo za długie, albo miażdżą mi stopę po bokach tak że się nie da w nich wysiedzieć :/).

Jestem noob, ale się staram... I niestety ucząc się gdzie jest granica opony, granica przyczepności itp... szoruje tą biedną zelówą po asfalcie. Po ostatniej wycieczce na Modlin, prawie nic mi z buta nie zostało. Plus jest taki że buty i tak już się od jakiegoś czasu kwalifikowały na emeryturę.
Ja wiem, trzymać wyżej kopyto i nie szorować - ale w rzeczywistości podeszwa dotyka asfaltu tylko w momencie gdzie za milimetrów kilka skończy mi się opona - a że tor kręty i wolny, to jednak buta zeżarło.

Kiedyś była masa firm która robiła modele swoich butów "supermoto" z wymienną podeszwą, albo chociaż jej kawałkami - tak żeby śmiało szorować ile wlezie i nie musieć co miesiąc butów wymieniać.
Widzę że jest opcja wymieniania całych podeszew do wielu butów - ale przez szewca, bo to klejone/szyte albo hgw.

Na chwilę obecną widzę tylko Sidi Crossfire 2 (albo ciut tańsze i dające nadzieje że nie zamorduje mi stopy Sidi X-Treme) SRS, alternatywnie da się jeszcze kupić Gaerne GX-1 Supermotard.
Do tych pierwszych podeszw jest spory zapas w różnych sklepach. Do Gaerne nigdzie się nie mogę doszukać. Nawet Vibram nie odpisuje żeby mieli zapas... więc raz je zjadę, ale zapasu nigdzie nie kupie (nie wspominając że gx-1 nie mają nawet zawiasu).

Alternatywnie: Patenty na bezpieczne doczepianie warstwy ściernej do buta. Tak żeby nie wbić sobie wkrętów w stopę w razie kraksy. Widziałem że robili takie czary mary ludzie z supermotojunkie, ale prawda jest taka że ich wynalazki graniczyły z rozsądkiem (przynajmniej te o których wiem).

A może typowe buty cross z jakąś tam podeszwą vibram się wcale tak szybko nie ścierają na asfalcie? I zdążę się nauczyć kopyto zakładać sobie na szyję żeby nim nie trzeć na łuku?

Pzdr

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

2

Odp: Buty z wymiennymi podeszwami...

Doświadczenia wielkiego nie mam w temacie butów SM czy cross, ale przerabiałem temat na początku sezonu i skończyłem na SIDI X-Tream SRS jako tańsza alternatywą dla Crossfire'ów. Zależało mi na wymiennej podeszwie właśnie i zawiasie. Gearne nie dość, że zdajsie ciężko dostępne to jeszcze kosztują majątek. Więc nie spodziewałbym się tutaj wielu podpowiedzi. Ale jeśli Crossfire Ci nie leżą to bym nie ryzykował X-Tream'ów, bo to raczej będzie to samo. Gdybyś jednak chciał X-Tream to napisz PW - dam Ci namiar na sklep gdzie Ci je ogarną, bo polski dystrybutor chyba ich nie ma też.

Ruff
___
DR-Z 400 SM '06
Wcześniej: Suzuki GS500'04 > Honda CBR600F4i'06 > Suzuki SV1000S'07 > Yamaha MT-09'2015 > Yamaha XSR900'2016

3

Odp: Buty z wymiennymi podeszwami...

Jeśli chodzi o Gaerne GX1 Supermotard, to mam 3 lata i nie narzekam na nic. Brak zawiasu nie przeszkadza, po jakimś czasie się robią bardziej miękkie w miejscu zginania i nawet po schodach można chodzić w nich. Nic do tej pory się nie uszkodziło. A co do elementów podeszwy to przykładowo, także da się znaleźć ;):
[url]https://akcesoriamotocyklowe.pl/firm-pol-1521719004-GAERNE.html[/url]
[url]https://mm-moto.pl/firm-pol-1521719004-GAERNE.html[/url]
[url]https://www.crosshop.eu/kit-rubber-slider-Gaerne-x-stivali-Gx1-Motard-4674_W0QQcodiceZ4674Q144001QQformatZdettaglioQ145phpQQlinguaZIT[/url]

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

4

Odp: Buty z wymiennymi podeszwami...

No i pięknie!
Najwidoczniej nie używałem dobrych słów do znalezienia 'sliderów podeszwy' ^^ Ale bardzo mnie cieszy że jednak jest jeszcze jakaś dostępność. Gorzej że w PL widzę tylko jedne GX-1 w rozsądnej cenie, jak rozmiar nie podpasi to szukanie i kombinowanie dalej...
Jeszcze 'w okolicy' mają O'Neal Taranis, brzydkie jak noc, ale przynajmniej tanie. Może je dzisiaj zobacze i jak podpasują + sprowadzą mi zapasowe podeszwy to się problem rozwiąże (wątpie).
Albo kupię Acerbisy X-Move, zapas podeszw i nauczę się fachu szewskiego...

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

5

Odp: Buty z wymiennymi podeszwami...

No widzę właśnie, że kiepska dostępność (wykupili wszystkie?:)) i ceny też wzrosły przez ten czas.

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

6 Ostatnio edytowany przez kurtvail (2019-07-11 12:35:04)

Odp: Buty z wymiennymi podeszwami...

Po prostu Panie, supermoto zrobiło się niemodne... :/ Przestali produkować i sprzedawać bo nikt nie chciał kupować. I teraz zostało tylko sprowadzanie, przekazywanie przez ręce i dodawanie marży na każdym kroku. :( Nawet nowe crossfire nie mają pełnej podeszwy wymiennej i wreszcie się skończą CF2 i zapasowe zelówy do nich.
Czarno widzę przyszłość tego sportu... :( A szkoda, bo dopiero do niego dołączam, mój pierwszy wyścig dopiero za kilka tygodni :(


___
EDIT: Zamówiłem acerbisy x-move + slidery od gaerne. Spróbuje to jakoś skleić i jeśli kogoś będzie interesowało, dam znać jak wynik.

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally