1

Temat: Korbowód FE 400

Witam szanownych kolegów. Mam taki problem rok temu wymieniałem korbe w moim bergu, iż nie znalazłem oryginału  zamontowałem zamiennik. Teraz przyszła pora na wymianę tłoka bo poprzednio był niedostępny i teraz najlepsze :D Odkręcam głowice a tam krzywo tłok stoi. Motocykl nie był utopiony nic się nie urwało ani tym podobne. Obstawiam że korbowód był wadliwy od nowości. teraz już nie pamiętam jak on wyglądał w momencie składania silnika. Czy to możliwe że korba sama sie he he wygła podczas pracy po 1300 km:D? Oddałem na reklamacje do warsztatu gdzie była przeprowadzana wymiana, mechanik "naprostował " korbowód. Zadowolony składam na sucho bez skrzyn, i jest jeszcze różnica w równoległości tłoka do karterów ok 0.05 mm troszeczkę to poprawiłem. Niestety moje oko dostrzegło mikro pękniecie u podstawy sworznia tłoka. Teraz mam dylemat czy korbowód od [url]http://taffmeisters.co.uk/product_info.php?products_id=2118[/url]
czy [url]https://www.olx.pl/oferty/q-korbow%C3%B3d-husaberg/[/url]
Obecnie jest zamontowany taki sam jak z olx tylko bez napisu MOtor...
Ogólnie chciałem teraz wymienić tylko łożyska i wstawić nowy tłok który już od pól roku leży na półce. A tu jeszcze regeneracja głowicy 230 zł łożyska wału 220 (fag) łożyska rozrządu i uszczelniacze 50 zł. Studnia bez dna :( co doradzicie z tą korbą? miał już ktoś doświadczenie z zamiennikami ?
PROSZĘ O POMOC

2 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2019-06-09 02:45:01)

Odp: Korbowód FE 400

Masz stary korbowód? Głowice podklepalo ze do regeneracji? Moze wał coś nie tak wycentrowany masz, łożyska wału w jakim stanie?

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

3

Odp: Korbowód FE 400

Stary oryginalny korbowód mam. A głowice dałem na frezowanie gniazd i przylgni zaworowych.  Łożyska są ok ale montuje nowe. wał nie bije sprawdzałem w tokarce.

4

Odp: Korbowód FE 400

Mówisz że korbowód z Motor-techu? Jak tak, to zadzwoń do nich i powiedz o zaistniałym problemie.

5

Odp: Korbowód FE 400

To jest Husaberg więc z tym korbami mocno uważaj bo mało kto się na tym zna.
I żebyś nie kupił czegoś co nie będzie pasować.
A zamienników typowych do Bergów nie ma.
100% pewności przy zakupie masz od Taffy.
Reszta to lepiej sam mocno sprawdzaj i się upewniaj czy korba będzie pasować.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD