1

Temat: Nowe moto na leasing, raty czy pożyczka wtf?

Cześć,

Może ktoś ostatnio kupował nowy motocykl i chciałby się podzielić przemyśleniami. Zastanawiam się czy nie kupić nowego motocykla (MT 07) tylko w jakim finansowaniu? Co najbardziej się opłaca? Aktualnie czekam na ofertę z yamahy wpłata własna 15000 czyli 50% reszta na 24 miesiące może 36 sam jestem ciekaw jaka wyjdzie końcowa kwota... W przypadku leasing chyba nie jestem właścicielem pojazdu więc słaba opcja chyba, że się mylę. Najlepiej wiadomo kupić za gotówkę więc jeszcze rozważam kredyt/pożyczkę w banku... To są takie luźne przemyślenia, bo może się zakończyć na używce...

Za odpowiedź i sugestie z góry dzięki.

KTM LC4 640 SM 2004
Honda CB600F Hornet 2010

2

Odp: Nowe moto na leasing, raty czy pożyczka wtf?

Do leasingu dolicz jeszcze sobie kwoty ubezpieczenia. Leasingodawca wymaga AC i to jest koszt około 2000-3000 zł rocznie w zależności od motocykla (przynajmniej jakoś tylko to wychodziło 2 lata temu). Z tego co kojarzę to leasing wychodzi taniej niż kredyt. A nie rozumiem czemu to słaba opcja, jeśli nie jesteś właścicielem pojazdu ? Stajesz się nim w momencie wpłacenia ostatniej raty leasingu. W Kredycie też nie jesteś właścicielem tylko jest cesja na bank i właścicielem stajesz się jak spłacisz kredyt. Jedyna opcja jeśli chcesz być właścicielem od początku, to zakup za gotówkę, albo kredyt konsumencki ale wtedy odsetki są odpowiednio większe.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

3

Odp: Nowe moto na leasing, raty czy pożyczka wtf?

Żonkil napisał/a:

Leasingodawca wymaga AC

zdaję sobie sprawę :(

Żonkil napisał/a:

A nie rozumiem czemu to słaba opcja, jeśli nie jesteś właścicielem pojazdu ?

a jak to wygląda jak mam leasing na 3 lata a chce sprzedać moto po 2?

KTM LC4 640 SM 2004
Honda CB600F Hornet 2010

4

Odp: Nowe moto na leasing, raty czy pożyczka wtf?

Cesja leasingu, jak znajdziesz kupca.
Na nowe moto wypada mieć AC tak czy siak. A dealerzy maja dobre zniżki, ja płacę jakieś 1500pln za cały pakiet ubezpieczenia na SWMa.

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

5

Odp: Nowe moto na leasing, raty czy pożyczka wtf?

kurtvail nie obraź się ale jak nie wiesz to nie pisz bo co napisałeś to nie prawda.

Jeśli pojazd (motocykl, samochód czy inny) jest w leasingu musisz go leasingować minimum dwa lata. Jeśli chciał byś go sprzedać wcześniej, przed upływem dwóch lat, to musisz rzeczywiście zrobić cesję leasingu na innego leasingobiorcę lub zapłacić leasingowy za wykup średnią cenę rynkową, co jest nie opłacalne. Po upływie 2 lat (liczy się data zawarcia umowy leasingu) możesz sobie wykupić pojazd na własność wcześniej. Dopłacasz różnicę w jednej racie i sprzedajesz, w zależności jak załatwisz w leasingu jako przedsiębiorca, albo osoba prywatna.

Dealerzy mają oczywiście dobre zniżki, ale cena ubezpieczenia w dużym stopniu zależy od pojemności, mocy, i przeznaczenia motocykla, a MT07 ubezpieczyciel uzna Ci jako motocykl sportowy i będzie drożej. Przerabiałem osobiście.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

6

Odp: Nowe moto na leasing, raty czy pożyczka wtf?

Kolego Żonkil, ale co takiego niezgodnego z prawdą napisałem? :) Przecież wręcz sam potwierdziłeś to co napisałem! :D
Dodatkowo "zapłacić leasingowy za wykup średnią cenę rynkową" - wszystko zależy od umowy. W moim wypadku spłacić mogę dnia pierwszego, bez dopłacania nie wiadomo za co = zostać właścicielem pojazdu z prawem do sprzedaży. Oczywiście w takiej sytuacji pozostałby mi obowiązek opłacenia stosownego podatku... ale istnieją pewnego rodzaju odstępstwa od tej procedury.

Zgodzę się iż przedmiot leasingu zwykle musi minimum dwa lata być przedmiotem leasingu. Tak aby leasingodawca mógł go sobie zamortyzować...

Odnośnie ubezpieczenia: Będę się upierał że wypada mieć AC na nowy motocykl - nie zależnie od formy finansowania. Zaiwanią Ci pod blokiem i ze zwykłym OC będziesz w czarnej d... :(
Cena AC i tak głównie zależy od wartości przedmiotu. A czy dealer załatwi że wyniesie to 5, 10 czy 15%, to już jego umowa z ubezpieczycielami. - Można ich o to spytać przed zakupem...

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

7

Odp: Nowe moto na leasing, raty czy pożyczka wtf?

kurtvail napisał/a:

Będę się upierał że wypada mieć AC na nowy motocykl

jasna sprawa, ze lepiej mieć :D więc czy to za gotówkę czy leasing dobrze kupić AC. W sumie oferta leasingu nie jest taka zła, pożyczka z banku to już kosmos...

KTM LC4 640 SM 2004
Honda CB600F Hornet 2010

8

Odp: Nowe moto na leasing, raty czy pożyczka wtf?

Spróbuj zapytać o pożyczkę typowo pod motocykl w salonie. Jak kupowaliśmy żonce Duka 390 to przy wpłacie własnej wynoszącej chyba z 5000zł, skredytowali go nam na 2 lata praktycznie za 0%. Dopłaciliśmy chyba 500 zł do kwoty zakupu. Trafiła się jakaś promocja akurat, że KTM promował ten motocykl i w Santanderze dawali naprawdę dobrą ofertę. Akurat w przypadku Duka kredyt był bardziej opłacalny niż leasing.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

9

Odp: Nowe moto na leasing, raty czy pożyczka wtf?

Żonkil napisał/a:

Spróbuj zapytać o pożyczkę typowo pod motocykl w salonie.

Dzięki za sugestie, na pewno zbadam różne opcje.

KTM LC4 640 SM 2004
Honda CB600F Hornet 2010