46

Odp: Witam wszystkich serdecznie:)

Jeszcze tłumik mam za głośny - to już kompletna wtopa przy kontroli drogowej :(

MT-07

47

Odp: Witam wszystkich serdecznie:)

Do tłumika i pomiarów głośności oraz ich przeprowadzania też są odpowiednie przepisy, nie chce mi się szukać więc chętnych i ciekawych "w sprawie warunków technicznych i badań pojazdów" odsyłam tutaj: [url]http://prawo.sejm.gov.pl[/url]  . Są tam nawet podane wymiary stanowiska pomiarowego, kąty i odległości sonometru od końcówki tłumika. Przy kontroli nawet jeśli pokażesz policjantowi homologację na tłumik (np. papier Akrapovic'a które dostaje się z tłumikiem np. w Niemczech, razem z dB-killerem) to też może poddać "usłyszana" głośność w wątpliwość, zaczniesz skakać i się wymądrzać, to pałka zazwyczaj kasuje dowód "bo tak mu się podoba" i dopiero po zrobieniu cząstkowych badań technicznych za zdaje się 40zl odbierasz zatrzymany kwit w Urzędzie po okazaniu stosownego zaświadczenia ze Stacji Kontroli Pojazdów. Kiedyś miałem to rozporządzenie wydrukowane (koniecznie obowiązujące i aktualne!) i woziłem pod tylną kanapą "na wszelki wypadek", mina Policjantów podczas kontroli czy łapanki bezcenna hehehe...

I kurna, dziś zasuwam do garażu lepić czerwony odblask pod blachę, na badaniach nic mi o tym nawet słowa nie powiedzieli a robiłem je wczoraj ;)

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)

48

Odp: Witam wszystkich serdecznie:)

Praktycznie każdy w sm ma za głośny wydech, nikt prawie nie ma żadnych odblasków itp więc wyluzuj.

MT-07