31

Odp: Witam wszystkich serdecznie:)

nashman_supermoto napisał/a:
levis napisał/a:

Tablica nie spelnia wymogow. Jak sie pies doczepi, to zabierze dowod.

Możesz wskazać którego wymogu z rozporządzenia nie spełnia tablica? Bo jest to tablica, którą dostałem w wydziale komunikacji więc jestem w 100% pewny, że spełnia wszystkie wymogi - sam jej sobie nie wydrukowałem.

Źle sprecyzował, jak mniemam. A waść nie bądź tak czepliwy - wiadomo że chodzi o formę zamocowania tablicy. I rzeczywiście ... jak masz kikuta podgiętego na ogonie - to większość machnie ręką, albo całkiem oleje. Ale tak schowana blacha aż się prosi żeby się psylicjant doczepił - i rzeczywiście może łyknąć dowód.

32

Odp: Witam wszystkich serdecznie:)

Proszę więc o podanie którego punktu z rozporządzenia nie spełnia tak umiejscowiona tablica?

Wymagany kąt jest zachowany, tablica posiada podświetlenie, numery są czytelne i widoczne.

Gdzie w rozporządzeniu jest mowa, że musi być ona umiejscowiona na końcu ogona a nie pod?

Bo każdy tylko pisze i pisze a żadnych konkretów (odniesienie się do konkretnego podpunktu z rozporządzenia).

MT-07

33

Odp: Witam wszystkich serdecznie:)

A jaki kąt jest wymagany? To pod jakim katem jest zamontowana tablica to jedno ale kąt pod jakimi powinna być widoczna to druga sprawa, wydech ogranicza widoczność tablicy i na tej podstawie policjant zabierze Ci dowód jeśli będzie służbistą. Jeśli do tego dojdą Twoje tłumaczenia i przepychanki słowne to innego finału nie jestem w stanie sobie wyobrazić.

KTM SMC-R 2012

34

Odp: Witam wszystkich serdecznie:)

jak dojdzie takię mądralstwo, to się może wkurwić pies, zadzwonić po lawetę i na parking policyjny z podejrzeniem "podniesienia mocy" - jak się zapytasz dlaczego - to Ci powie, że ma takie podejrzenie, a furę zabiera, żebyś nie mataczył...

Tablica rejestracyjna musi być widoczna z 30 lub 45 stopni stojąc obok motocykla...

Aprilia SXV 450

35

Odp: Witam wszystkich serdecznie:)

Levis a co stoi na przeszkodzie żebym sobie moc podniósł? Mogę sobie i turbo dołożyć i nic nikomu do tego.
Co do wymogów widoczności tablicy to podam Wam wymagania prawne:

1.tablica powinna być widoczna z przestrzeni zawartej wewnątrz następujących czterech płaszczyzn:a.dwóch płaszczyzn pionowych stycznych do bocznych krawędzi tablicy i tworzących kąty 30° na zewnątrz ze środkową wzdłużną płaszczyzną pojazdu,
b.płaszczyzny stycznej do górnej krawędzi tablicy i tworzącej kąt 15° do góry od poziomu oraz 30° dla pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3,
c.płaszczyzny poziomej przechodzącej przez dolną krawędź tablicy (5° do dołu od poziomu dla pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3); jeżeli jednak wysokość położenia górnej krawędzi tablicy nad ziemią jest większa niż 1,20 m, to ta płaszczyzna powinna tworzyć kąt 15° do dołu od poziomu;

no i fakt, od strony wydechu może i nie ma tych idealnych 30 stopni ale nie jest tak źle, żeby dowód od razu zabierać.

MT-07

36 Ostatnio edytowany przez Żonkil (2019-03-19 10:19:32)

Odp: Witam wszystkich serdecznie:)

tablica powinna być pionowa z dokładnością do 5°; jeżeli jednak jest to konieczne ze względu na kształt pojazdu, może ona być odchylona od pionu:
nie więcej niż o 30°, gdy powierzchnia ze znakami rejestracyjnymi jest skierowana ku górze i pod warunkiem, że górna krawędź tablicy jest nie wyżej niż 1,20 m nad ziemią, a dla ciągnika rolniczego 1,72 m nad ziemią; warunku wysokości nad ziemią nie stosuje się do pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3,
nie więcej niż o 15°, gdy powierzchnia ze znakami rejestracyjnymi jest skierowana ku dołowi i pod warunkiem, że górna krawędź tablicy jest powyżej 1,20 m nad ziemią, a w przypadku ciągnika rolniczego 1,72 m nad ziemią; warunku wysokości nad ziemią nie stosuje się do pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3;

Coś mi się wydaje, że masz tablicę skierowaną w dół, i tych 15 stopni to nie zachowujesz.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

37

Odp: Witam wszystkich serdecznie:)

Niby 30st jest dopuszczalne, ale wszystko zależy od krzywizny płaszczyzny bla bla bla... Na przeglądzie pewien służbista mi to bardzo klarownie wytłumaczył: Tablica w motocyklu musi być za kołem na tzw. 'zwisie', oświetlona a pod nią czerwony odblask - czyt. oryginalne mocowanie albo do widzenia.

A jak ktoś chce sobie 'prawniczy' bełkot przeczytać, to poniżej fragment dotyczący homologowania mocowań na tablice (uniwersalne do wszystkich pojazdów 'silnikowych').

źródło:
https://www.prawo.pl/akty/dz-u-ue-l-201 … 88492.html


"1. WYMAGANIA

1.1. Kształt i wymiary miejsca do montowania tylnej tablicy rejestracyjnej.

1.1.1. Powierzchnia do montowania tylnej tablicy rejestracyjnej jest płaska lub w zasadzie płaska, o prostokątnym kształcie i następujących minimalnych wymiarach:

albo

szerokość: 520 mm

wysokość: 120 mm

albo

szerokość: 340 mm

wysokość: 240 mm

1.1.2. W powierzchni, która będzie zakryta tablicą rejestracyjną, mogą znajdować się otwory lub szczeliny.

1.1.2.1. W przypadku pojazdów kategorii M1 szerokość takiego otworu lub szczeliny nie przekracza 40 mm, bez konieczności uwzględnienia długości.

1.1.3. W powierzchni, która będzie zakryta tablicą rejestracyjną, mogą znajdować się wypukłości, pod warunkiem, że nie odstają one na więcej niż 5,0 mm od powierzchni nominalnej. Nie uwzględnia się płatów bardzo miękkich materiałów, takich jak pianka lub filc, użytych w celu wyeliminowania wibracji tablicy rejestracyjnej.

1.2. Montowanie i mocowanie tylnej tablicy rejestracyjnej.

1.2.1. Miejsce do montowania należy dobrać tak, aby tablica rejestracyjna po zamocowaniu zgodnie z instrukcjami

producenta spełniała następujące warunki:

1.2.1.1. Pozycja tablicy w odniesieniu do wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu:

1.2.1.1.1. Punkt środkowy tablicy nie może znajdować się na prawo od wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu.

1.2.1.2. Pozycja tablicy w odniesieniu do pionowej wzdłużnej płaszczyzny pojazdu:

1.2.1.2.1. Tablica powinna być prostopadła (± 5°) do wzdłużnej płaszczyzny pojazdu.

1.2.1.2.2. Lewy brzeg tablicy nie może znajdować się na lewo od pionowej płaszczyzny, która jest równoległa do wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu i dotyka skrajnego brzegu zewnętrznego pojazdu.

1.2.1.3. Położenie tablicy rejestracyjnej w stosunku do pionowej płaszczyzny poprzecznej: 1.2.1.3.1. Tablica może być odchylona w pionie:

1.2.1.3.1.1. o nie mniej niż - 5° i nie więcej niż 30°, pod warunkiem, że odległość górnej krawędzi tablicy od powierzchni ziemi nie przekracza 1,20 m.

1.2.1.3.1.2. o nie mniej niż - 15° i nie więcej niż 5°, pod warunkiem, że odległość górnej krawędzi tablicy od powierzchni ziemi przekracza 1,20 m.

1.2.1.4. Odległość tablicy rejestracyjnej od powierzchni ziemi:

1.2.1.4.1. Odległość dolnej krawędzi tablicy od powierzchni ziemi nie może być mniejsza niż 0,30 m.

1.2.1.4.2. Odległość górnej krawędzi tablicy od powierzchni ziemi nie może przekraczać 1,20 m. W przypadkach, w których spełnienie wymogu odległości jest niewykonalne ze względu na budowę pojazdu, maksymalna odległość może przekroczyć 1,20 m, pod warunkiem, że jest na tyle zbliżona do tego limitu, na ile pozwalają na to cechy konstrukcyjne pojazdu, i nie przekracza 2,00 m.

1.2.1.5. Widoczność geometryczna:

1.2.1.5.1. Jeśli odległość górnej krawędzi tablicy od powierzchni ziemi nie przekracza 1,20 m, tablica jest widoczna na całej swojej powierzchni objętej przez następujące cztery płaszczyzny:

- dwie płaszczyzny pionowe dotykające dwóch bocznych krawędzi tablicy i tworzące kąt 30°, mierzony na zewnątrz w lewo i w prawo, ze wzdłużną płaszczyzną pojazdu, równoległą do wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu i przechodzącą przez środek tablicy,

- płaszczyzna dotykająca górnej krawędzi tablicy i tworząca kąt mierzący powyżej 15° z poziomą,

- płaszczyzna pozioma przebiegająca przez dolną krawędź tablicy.

1.2.1.5.2. Jeśli odległość górnej krawędzi tablicy od powierzchni ziemi przekracza 1,20 m, tablica jest widoczna na całej swojej powierzchni objętej przez następujące cztery płaszczyzny:

- dwie płaszczyzny pionowe dotykające dwóch bocznych krawędzi tablicy i tworzące kąt 30°, mierzony na zewnątrz w lewo i w prawo, ze wzdłużną płaszczyzną pojazdu, równoległą do wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu i przechodzącą przez środek tablicy,

- płaszczyzna dotykająca górnej krawędzi tablicy i tworząca kąt mierzący powyżej 15° z poziomą,

- płaszczyzna dotykająca dolnej krawędzi tablicy i odchylona o kąt 15° w dół od poziomej.

1.2.1.6. Odstęp pomiędzy krawędziami zamontowanej i przymocowanej tablicy rejestracyjnej a rzeczywistą powierzchnią miejsca przeznaczonego na tablicę rejestracyjną nie może przekraczać 5,0 mm wzdłuż całego obwodu tablicy rejestracyjnej.

1.2.1.6.1. Określony maksymalny odstęp może zostać przekroczony w przypadku, gdy jest mierzony w miejscu występowania otworu lub szczeliny w powierzchni o fakturze siatki lub równoległych krat.

1.2.2. Dla potrzeb wymagań dotyczących urządzeń oświetlających tylne tablice rejestracyjne uwzględnia się rzeczywiste położenie i kształt zamontowanej i przymocowanej tablicy rejestracyjnej określone zgodnie z punktem 1.2, w szczególności promień krzywizny."

38

Odp: Witam wszystkich serdecznie:)

Tablica tablicą, nie ma chlapacza - za to też zabierają dowody.

DR-Z400SM - do sprzedania
RMX 450Z

39

Odp: Witam wszystkich serdecznie:)

O kurcze a lusterka nie mają homolomogancji, ja piernicze, chyba nie wyjade dziś z garażu:)
Na jednym kole też nie wolno jeździć, ani z puszczoną kierownica. To jakaś masakra kto te wszystkie restryjkcje wymyślił

MT-07

40

Odp: Witam wszystkich serdecznie:)

zawsze możesz wyprowadzić się do Afryki - tam nikt na takie rzeczy nie patrzy...

Aprilia SXV 450

41

Odp: Witam wszystkich serdecznie:)

U nas też życzę wszystkim rozsądnego podejścia bez spiny. Już bardziej byłbym za zabieranie dowodów jak ktoś ma tablicę z siłownikiem, którym ją chowa, albo tym, którzy mają wygięte blachy. Moja jest czytelna, widoczna w dzień i w nocy i nikt się do niej nie powinien przyczepić.

MT-07

42

Odp: Witam wszystkich serdecznie:)

Levis rozwiń proszę myśl dot. podwyższenia mocy.

MT-07

43

Odp: Witam wszystkich serdecznie:)

masz inną moc (większą) niż w dowodzie, to motocykl nie spełnia założeń, do których został homologowany.

Aprilia SXV 450

44

Odp: Witam wszystkich serdecznie:)

nashman_supermoto napisał/a:

O kurcze a lusterka nie mają homolomogancji, ja piernicze, chyba nie wyjade dziś z garażu:)
Na jednym kole też nie wolno jeździć, ani z puszczoną kierownica. To jakaś masakra kto te wszystkie restryjkcje wymyślił

Chlapacz jest elementem mocowania tablicy, dlatego o nim wspominam :)

DR-Z400SM - do sprzedania
RMX 450Z

45

Odp: Witam wszystkich serdecznie:)

levis napisał/a:

masz inną moc (większą) niż w dowodzie, to motocykl nie spełnia założeń, do których został homologowany.

No racja, tylko o max 5% można podnieść legalnie moc.

MT-07