31 Ostatnio edytowany przez karol128 (2019-03-08 12:47:15)

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Nie popadajmy w paranoję. Jak ktoś jeździ na kolanie na asfalcie to wiadomo, że buty na sporta lepsze. Jak w terenie, czy szoruje nogą to buty mx.

32

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Hacker ja nie używałem nigdy butów offroadowych gdyż nie miałem takiej potrzeby - nie latałem ostro po szutrach (owszem, jakas tam jazda była, skoki oczywiście także i gleby ale delikatne).

A co do Twoich obaw o tarcie podnóżkiem o asfalt to skoro mowa o torze asfaltowym, to zasada jest na asfalcie taka, żeby maksymalizować prześwit w zakręcie czyli nie robimy przeciwsiadu (wybacz Gierwi:) tylko właśnie lecimy stylem "na kolano" a masa przesunięta do wewnątrz zakrętu spowoduje, że podnóżki będą daleko od asfaltu. Na szutrze jest odwrotnie z racji aby zmaksymalizować przyczepność motocykl kładziemy a sami jesteśmy maksymalnie w pionie (przeciwsiad, ręka wewnętrzna wyprostowana).

Co do ochrony jaką zapewniają buty offroadowe to na pewno jest ona większa, tego nie neguję i być może sam też takie buty zakupię, gdy zacznę ostrzej poczyniać sobie na szutrach.

MT-07

33 Ostatnio edytowany przez gierwi (2019-03-08 18:54:20)

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Wziąłem tabletkę i już mi lepiej!
Widzę że autorytatywnie stwierdzasz że białe jest białe a czarne jest czarne. Latałeś ostro po torze na supermoto? A może masz doświadczenia z Triumpha? Jesli po 1 nie, a po 2 tak, to zapewniam Cię ze odczucia są zupełnie inne. Na nakedzie o takiej konstrukcji jak Street Triple masz dużo lepsze punkty zaparcia czy kotwiczenia (jak już rozmawiam z fachowcem, to pozwolę sobie na takie określenia), a na WR-ce będziesz szukał motóra pod sobą.
Ja jestem zwolennikiem utrzymania stóp na podnóżkach jeśli tylko się da, nawet jeśli ciśniemy moto w zakręt i nie stosowania prze... no nie mogę tego napisać - nie przesiadania się na zewnątrz zakrętu. W szybkich łukach starczy - szczególnie na lekkim motorku - jeśli pójdziesz barkiem w zakręt ale kolana zostawisz na zbiorniku. Przesiadanie i zwieszanie w zakręt chyba będzie zajmować niepotrzebnie czas i z powodu braku odpowiedniego kotwiczenia może powodować niestabilność z powodu niepotrzebnego ciągnięcia za kiere.
Z góry zaznaczam, że nie jestem mistrzem ani jakoś za szybko nie jeżdżę, ale lubię fachowo podyskutować.
P.S. Szybko czytaj i odpisuj, bo zaraz Hacker da nam bana, albo załóż nowy temat żeby nie robić off-topu.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

34

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Fucktycznie żeby nie wkurwiać Hackera (który to pewnie dał mi bana z 10 lat temu na tym forum za głoszenie prawd:) zapraszam do mojego pokoiku zwierzeń: [url]http://forum.super-moto.pl/topic40413-pozycja-na-sm-tor-asfaltowy.html[/url]

MT-07

35

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Jeśli o butach crossowych to cena/jakość polecam : [url]https://allegro.pl/oferta/buty-motocyklowe-cross-gaerne-gx-1-enduro-44-7883375974[/url]

36

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

A co powiecie o Alpinestars Tech 10, dobre są? Ktoś używa?

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)

37

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

xtremix napisał/a:

Alpinestars Tech 10

Strasznie ogromne. Sądzę, że w stosunku do SIDI musiałbyś podnieść dźwignię o 1-2 ząbki do góry.
SIDI mają bardzo smukły kształt - nie są takie kobyły.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

38

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

W SIDI ja nie musiałem w ogóle podnosić, dźwigni.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

39

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

SRS3 już mają wymienna podeszwę

SMCR

40

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

bauer napisał/a:

SRS3 już mają wymienna podeszwę

od początku miały, srs to nazwa sole replacement system. trójki po prostu mają dużo mniejszą część, którą się wymienia.

RMX 450Z

41

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

SRS3 mają wymienną tę część, która zużywa się od podnóżka.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

42

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

A czy ktoś miał styczność z butami Jett Lite?

1,5kg lżejsze od typowych butów enduro, na zawiasie, wszystko wymienne, ponoć wygoda od momentu pierwszego założenia, nie wymagają okresu dopasowywania się do nogi i cenowo super w porównaniu do SIDI Crossfire 2 SRS.

[url]http://www.mxlife.pl/?twId=9783[/url]

MT-07

43

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

nashman_supermoto napisał/a:

A czy ktoś miał styczność z butami Jett Lite?

1,5kg lżejsze od typowych butów enduro, na zawiasie, wszystko wymienne, ponoć wygoda od momentu pierwszego założenia, nie wymagają okresu dopasowywania się do nogi i cenowo super w porównaniu do SIDI Crossfire 2 SRS.

[url]http://www.mxlife.pl/?twId=9783[/url]

Hmm, wagowo podobne do Xfire, podeszwa na zasadzie xfire SRS3 (czyli do SM kiepsko), dopasowanie kwestia indywidualna,  cenowo podobnie do SRS2. Więc moim zdaniem nie warto.

PBM

44

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Gdzie kupi crossfire 2 srs w cenie jett lite czyli 1100-1200zł?

A cenowo nafajniej chyba (z tych w miarę wygodnych) wychodzi Gaerne GX-1 Supermotard tyle że są bez zawiasu.

MT-07

45

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

nashman_supermoto napisał/a:

Gdzie kupi crossfire 2 srs w cenie jett lite czyli 1100-1200zł?

W internetach... Ale polecam wcześniej przymierzyć fizycznie, bo najeczki to to nie są.

PBM