1

Temat: Majster128 - kontakt

Cześć

Czy ma ktoś jakikolwiek kontakt z Majstrem, Kamilem Kornasiewiczem? Pod koniec września wysłałem do niego głowicę, wysyła mi ją od połowy grudnia. Niestety kontakt z nim jest bardzo utrudniony. Nie odbiera telefonów. Wysłałem głowicę znajomego przed którym teraz to ja muszę świecić oczami.

Licze na to, że zaglądasz tutaj i jesteś w stanie stosownie to wytłumaczyć. Przy okazji to moja pierwsza i ostatnia wysyłka w tamtym kierunku...

2

Odp: Majster128 - kontakt

Minęło już ponad 5 miesięcy od rozpoczęcia prac... KPINA

Przestrzegam przed zlecaniem usług temu oszustowi.

Z ciekawszych rzeczy to za każdym razem gdy ktoś pyta o termin wykonania różnych prac Pan Majster twierdzi, że wykona je w ciagu miesiaca.

3

Odp: Majster128 - kontakt

Pewnie ją popsuł...

4

Odp: Majster128 - kontakt

co takiego ludzie robią z głowicami, że trzeba je aż wysyłać na zrobienie ?

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

5

Odp: Majster128 - kontakt

levis napisał/a:

co takiego ludzie robią z głowicami, że trzeba je aż wysyłać na zrobienie ?

To samo co Ty z Apriliami.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6

Odp: Majster128 - kontakt

nie no dalej nie wiem co.

Rozumiem, że chodzi o naprawę bieżni wałka(ów) rozrządu, bo nic innego oprócz zaawansowanego portingu nie przychodzi mi do głowy, czego okoliczny zakład obróbki silników nie zrobi... :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

7 Ostatnio edytowany przez karol128 (2019-03-05 21:58:13)

Odp: Majster128 - kontakt

Okoliczny zakład to podociera zawory tytanowe;)

Kiedyś w takim zakładzie zmierzyli mi cylinder na selekcje C a była A bo dla nich temperatura cylindra podczas mierzenia nie miała za dużego znaczenia:) gdybym nie pojechał do innego majstra potwierdzić to pewnie wybuch silnika gwarantowany:) Ja omijam miejsca gdzie nie za-bardzo ogarniają nicasil i tytany.

8

Odp: Majster128 - kontakt

Czyli co, zawiozles do nich goracy cylinder, rozgrzany do 100 stopni, ze wyszlo im C zamiast A. Jakby wyszlo A zamiast C, to jeszcze bym uwierzyl, ze od temperatury...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

9 Ostatnio edytowany przez karol128 (2019-03-06 07:54:24)

Odp: Majster128 - kontakt

Leżał obok czegoś gorącego i był bardzo ciepły do 100C daleko:)

Jeszcze powiedziałem kolesiowi a on że to bez różnicy. Może w samochodach gdzie jest selekcja na 5 setek i więcej to tak, przy selekcji co 0.01 to jednak robi różnicę.

10

Odp: Majster128 - kontakt

Levis możesz masz zaufany zakład - super.
Niestety 99% zakładów mechaniki samochodowej nie ogarnia silników motocyklowych. Pomiary robią byle jak, jak usłyszą tytanowe zawory to się śmieją bo według nich coś takiego nie istnieje i biorą Cię za dzieciaka z głowicą od komara a nie za dorosłą osobę z głowicą od motocykla wyczynowego.

Jeżeli nie wiesz, że wszelkich pomiarów przy motocyklu dokonuje się w temp. pokojowej to nie mam więcej pytań.

Mi kiedyś taki spec którego Ty nazywasz specjalistą przehonował nowy nikasil na lustro! Od tego momentu jeżeli gość choć raz w rozmowie palnie głupotę to zawijam się napięcie.
Gdyby tak jak Karol napisał mechanik powiedział, że temp. nie ma znaczenia to też bym podziękował.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11

Odp: Majster128 - kontakt

Nigdzie nie napisałem, że temperatura nie ma znaczenia... Po prostu zakwestionowałem to, że wymiar wyszedł za duży a nie za mały, bo rozumiem, że można dostarczyć cylinder zimny, gdzie faktycznie wymiar może wyjśc mniejszy niż jest realnie. Nie spotkałem się nigdy, żeby ktoś przyszedł z cylindrem gorącym jak pizza na pomiary.

Ale fakt - do pierwszego lepszego zakładu nie jeżdżę - mam 2-3 w Warszawie, co nie zmienia faktu, że sam wolę pomierzyć a u nich się tylko upewnić.

Po części macie rację - ostatnio mierzyłem dla jednego pacjenta cylindry i tłoki w SXV - jedno i drugie jajowane i 0.01-0.02 po za limitem. Wziął, pojechał do zakładu - zmierzyli, wszystko ok, można zakładać... :D A potem SXV będzie żarła olej i wielkie zdziwienie...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

12 Ostatnio edytowany przez tomc (2019-03-06 20:59:50)

Odp: Majster128 - kontakt

W moim przypadku wypiał sie zawor i narobilo sie bałaganu. Jako, ze nowa jest dość droga a używka raczej niedostępna zdecydowałem o naprawie. Nowe prowadnice, nowe zawory tytany, ogarnać gniazda....

Majster do momentu kiedy dostał przesyłkę wydawał sie normalny a tu zonk... sprzet stoi.

13

Odp: Majster128 - kontakt

A skąd on w ogóle jest? Może znajdzie się ktoś blisko i podjedzie?

Freeride 350

14

Odp: Majster128 - kontakt

Własciwie to szukalem juz kogos ale wiadomo jak jest.

MOTO-KORN
mgr inż. Kamil Kornasiewicz
Ladzin ul. Rzeszowska 187, 38-480 Rymanów
NIP: 6842470755  Regon: 380705915
Tel: 607198003   [url=http://www.moto-korn.pl]www.moto-korn.pl[/url]

15

Odp: Majster128 - kontakt

Dzwoń do sołtysa tam i się dowiedz czy w ogóle chłop zyje - wymyśl jakąś pierdołę i będziesz wiedział.

Freeride 350