16

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Supertechy są lekkie i wygodne, natomiast w Fox'ach czuje się jakbym jeździł w butach narciarskich ale tak jak piszesz, kwestia przyzwyczajenia się. Polatamy, zobaczymy ;)

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)

17

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Problemu z biegami nigdy nie miałem w butach (xfire2), oczywiście po ustawieniu dźwigni, ale do hamulca trzeba było się przyzwyczaić. Po za tym to but jak każdy inny tylko trochę sztywny i skrzypiący :D

PBM

18 Ostatnio edytowany przez gierwi (2019-02-28 21:51:50)

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Kiedyś na forum był artykuł jednego szweda o wchodzeniu bokiem w zakręty i proponował rozwiązanie problemu sztywnych butów przez jazdę samochodem w krosowych butach. Można sobie wyrobić wyczucie nodze.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

19

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

gierwi napisał/a:

Kiedyś na forum był artykuł jednego szweda o wchodzeniu bokiem w zakręty i proponował rozwiązanie problemu sztywnych butów przez jazdę samochodem w krosowych butach. Można sobie wyrobić wyczucie nodze.

Próbowałem kiedyś wstawić auto do garażu w ww butach. Generalnie wykonalne, ale z podeszwą SM mało miejsca było. W czymś pokroju Seicento jazda nierealna.

PBM

20

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Szkoda auta;)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

21

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Co myślicie o „ podkuciu „ w najbardziej narażonych na ścieranie miejscach ?
Mowa o butach sportowych

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

22

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Myślałem dokładnie o tym samym do swoich butów enduro, ale teraz już zjadło je do środka praktycznie więc też będę szukał butów sm. Z tego co pamiętam jakiś kolega na treningu nawet odrysowywał nasze buty żeby coś podobnego zrobić.

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

23

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Może spróbuj poszukać takiej opcji?
[url]http://ca.vibram.com/motorbike/supermoto/[/url]

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

24

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Kiedys padł tutaj na forum temat tytanowych czy metalowych sliderów do butów.
Isn't it?

25

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

znowu robię porządek
jeszcze jeden off i nashman masz przerwę od forum.
od off topu jest osobny temat
zresztą już kiedyś Ci pisałem, abyś swoje wywody i złote myśli pisał w założony przez siebie temacie ponieważ wykraczają poza ramy tego forum.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

26

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Hacker tu nie było żadnego offtopu bo całościowo temat był poruszany wokół problemu jaki styl na torze asfaltowym, a więc to co warunkuje rodzaj butów na takim obiekcie i moje zdanie jest takie, że na torze asfaltowym jeździmy "na kolano" a nie z wyrzuconą nogą, więc tutaj buty ze sporta się w mojej opinii dobrze sprawdzą. Jak mamy tor mieszany z off to wtedy inna sytuacja oczywiście.
I niech się nie oburzają "znaffcy" i starzy niby-wyjadacze, bo forum jest po to, aby dyskutować konstruktywnie a nie banować tych, którzy uważają inaczej niż ogół.

MT-07

27

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

nashman_supermoto napisał/a:

Hacker tu nie było żadnego offtopu bo całościowo temat był poruszany wokół problemu jaki styl na torze asfaltowym, a więc to co warunkuje rodzaj butów na takim obiekcie i moje zdanie jest takie, że na torze asfaltowym jeździmy "na kolano" a nie z wyrzuconą nogą, więc tutaj buty ze sporta się w mojej opinii dobrze sprawdzą. Jak mamy tor mieszany z off to wtedy inna sytuacja oczywiście.
I niech się nie oburzają "znaffcy" i starzy niby-wyjadacze, bo forum jest po to, aby dyskutować konstruktywnie a nie banować tych, którzy uważają inaczej niż ogół.

Ja nic nie widzę tutaj o stylu jazdy. Chyba, że jestem ślepy już - nie wiem. Jak tak to zacytuj mi te treści o stylu jazdy?
Ty wypaliłeś tutaj ze stylem jazdy na ścigu.

A skoro jesteś taki "doświadczony" to proszę - napisz koledze w jakich butach supermoto/enduro jeździłeś i dlaczego ich nie polecasz?

Ja nie polecam butów na ściga ponieważ po primo się ścierają do skarpetek, po drugie podczas gleby lub zahaczenia czegoś na drodze noga połamana.
Sam miałem kolegę w poprzedniej robocie który za namową kupił sobie supermoto (jeździł dotychczas stuntem) i już drugie dnia złamał nogę przy parkingowej glebie. Miał buty SMX. Pluł se w brodę, że nie posłuchał i nie kupił butów przewidzianych do tego sportu.
Zdziwił się, że nie trzeba zapierdalać aby zrobić sobie krzywdę w tym sporcie.

Ja złamałem w zeszłym roku kostkę, Gierwi złamał kostkę miesiąc po mnie. Wiemy ile to jest cierpienia i uszczerbku na zdrowiu i nikt z nas nie poleci trzewików do tego sportu. Kosztem 2 dni przyzwyczajenia się do zmiany biegów szkoda stracić resztę życia na chodzeniu po ortopedach, fizjoterapeutach.

Napisz jak chcesz wejść w zakręt na supermoto na kolanie skoro trzesz podnóżkiem o asfalt? Co Ty robisz wtedy ze stopą? Klinujesz ją miedzy ramą a podnóżkiem? Robisz z buta slider który powinieneś mieć na podnóżku?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

28

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

No ale ja złamałem w Gaerne Supermoto w piachu.. Nie wiem czy to antyreklama, ale nie wyobrażam sobie tego samego zdarzenia w buciku ze sporta. Po prostu spełniłem wszelkie zasady bezpieczeństwa, jednak okazały się niewystarczające.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

29 Ostatnio edytowany przez kurtvail (2019-03-08 11:36:41)

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Panowie, Panie...
Dużo wkładu pewnie nie umieszczę w tej zażartej dyskusji, niemniej chciałbym zaznaczyć że i buty do sporta butom do sporta nie równe.
Ja jeżdżę w Sidi Vortice - głównie dlatego że kupiłem je na motobajzlu za grosze. Buty na sporta, ale ba: nawet w nich trochę endurzyłem i nie raz uratowały nogę przed totalną miazgą - bez uszczerbku czy dla stopy, czy na bucie.
Nie zaprzeczę, rozważam wymianę ich na typowe mx'owe laczki - mimo że szosowe są pancerne i z zawiasem, to jednak trochę śliskie podeszwy, zwłaszcza jak się je uwali błotem... Lecz wciąż, jak je zakładam to mam +5 do cojones - takie mi dają poczucie bezpieczeństwa dla stopy.

Takżę, jeśli ktoś ma do polecenia jakieś pancerne laczki z zawiasem i nieco lepszą podeszwą niż vortice - to b chętnie się im przyjrzę (wpierw spojrzę czy cena nie zwali mnie z nóg).

[EDIT] W sumie Sidi Crossfire 2/3 wyglądają nieźle ... szkoda tylko że portfel zaczął ode mnie uciekać i się chować jak chciałem kliknąć "kup teraz"...

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

30

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Ja mimo przygody z zeszłego roku polecam Gaerne.
Co do Sidi Crossfire, to sens mają 2, bo 3 nie ma wymiennej podeszwy w stylu SRS 2. Aaa, jeszcze jedno - nie ma buta który da 100% gwarancji na ochronę. Swego czasu Pączek też połamał śródstopie w SIDI Crossfire SRS 2.
Albo jakiekolwiek buty crossowe i dobry szewc który wymieni podeszwę na VIBRAM Supermoto.
Można też "podkuć" buty jakimś plastikiem/teflonem lub metalem.

[url]https://www.supermotojunkie.com/showthread.php?30257-Home-made-Supermoto-boots[/url]

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"